flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 925/1032/14 від 16 січня 2015 року (попереднє засідання)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

попереднього засідання

16 січня 2015 р.                                          Справа № 925/1032/14

Господарський суд Черкаської області в складі  головуючого судді – Чевгуза О.В., при секретарі – Олійник І.С., за участю учасників у справі:

від кредиторів: Рямушкін І.Є. - представник за довіреністю публічного акціонерного товариства «Дочірній Банк Сбербанку Росії», Звєздічев М.О. – ліквідатор відкритого акціонерного товариства «Золотоношам’ясо»,

від боржника: представник не з’явився,

розпорядник майна: не з’явився,

розглянувши у відкритому попередньому засіданні в м. Черкаси справу за заявою публічного акціонерного товариства «Дочірній Банк Сбербанку Росії»

до товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційна фірма «Інтерсетан»

про визнання банкрутом, 

ВСТАНОВИВ:

         Господарський суд 10.07.2014 порушив провадження у справі, ввів процедуру розпорядження майном боржника, призначив розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Смілянця С.М., призначив дати проведення подальших процедур.

11.08.2014 здійснено офіційне оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.

   Відкрите акціонерне товариство «Золотоношам’ясо», державна податкова інспекція у м. Черкасах Головного управління Міндоходів у Черкаській області та публічне акціонерне товариство «Дочірній банк Сбербанку Россії» подали до суду письмові заяви з вимогами до боржника.

         Заяви подані з дотриманням вимог Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі – Закон) та Господарського процесуального кодексу України та підлягають до прийняття.

Розпорядником майна розглянуті вимоги кредиторів, про що письмово повідомлено заявників і господарський суд.

Про попереднє засідання повідомлені сторони, а також інші учасники провадження у справі про банкрутство.

Представники кредиторів заявлені вимоги підтримали у повному обсязі, проти черговості задоволення визнаних вимог не заперечили.

Розпорядник майна заперечив проти вимог відкритого акціонерного товариства «Золотоношам’ясо» мотивуючи тим, що доданими до заяви матеріалами вимоги не підтверджуються.

Заслухавши у попередньому засіданні доводи представників заявників, розпорядника майна, дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне визнати вимоги:

державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління Міндоходів у Черкаській області (код ЄДР 38715755) на суму 266 грн. 77 коп. третьої черги;

 публічного акціонерного товариства «Дочірній банк Сбербанку Россії» (код ЄДР 25959784) на суму 23222643 грн. 94 коп.,

відкритого акціонерного товариства «Золотоношам’ясо» (код ЄДР 00444278) на суму 32807187 грн. 88 коп.

Вищезазначені вимоги підтверджуються матеріалами справи та належними доказами, ґрунтуються на вимогах Закону та підлягають включенню до реєстру вимог кредиторів.

Вимоги щодо виплати заборгованості із заробітної плати, вимоги із зобов’язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров’ю громадян, авторської винагороди, аліментів – відсутні.

Відповідно до підпункту 36.7 пункту 36 листа  Вищого господарського суд від 28.03.2013 №01-06/606/2013 «Про Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (у редакції Закону України від 22.12.2011 №4212-VI) заяви кредиторів про грошові вимоги до боржника, що ліквідується власником, подаються безпосередньо до господарського суду та оплачуються судовим збором. Розгляд грошових вимог кредиторів в ліквідаційній процедурі здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що і грошових вимог, заявлених на підставі статті 23 Закону. За результатами розгляду грошових вимог кредиторів господарським судом затверджується реєстр вимог кредиторів.

Відповідно до ст. 25 Закону попереднє засідання господарського суду проводиться не пізніше двох місяців та десяти днів, а у разі великої кількості кредиторів - не пізніше трьох місяців після проведення підготовчого засідання суду. Про попереднє засідання суду повідомляються сторони, а також інші учасники провадження у справі про банкрутство, визнані такими відповідно до цього Закону. Обов’язок щодо такого повідомлення суд може покласти на розпорядника майна або боржника.

У попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, у тому числі щодо яких були заперечення боржника і які не були внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, а також ті, що визнані боржником та внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, і вирішує питання про його затвердження.

За результатами розгляду вимог кредиторів господарський суд виносить ухвалу, в якій зазначаються:

розмір та перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів, які вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів;

розмір та перелік не визнаних судом вимог кредиторів;

дата проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів;

дата підсумкового засідання суду, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство або ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, яке має відбутися у строки, встановлені частиною другою статті 22 цього Закону.

У реєстрі вимог кредиторів повинні міститися відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов’язаннями, черговість задоволення кожної вимоги.

Неустойка (штраф, пеня) враховується в реєстрі вимог кредиторів окремо від основних зобов’язань у шосту чергу та може бути предметом мирової угоди.

Погашення неустойки (штрафу, пені) у справі про банкрутство можливе лише в ліквідаційній процедурі при спрощеному порядку розгляду справи про банкрутство.

Ухвала є підставою для визначення кількості голосів, які належать кожному конкурсному кредитору під час прийняття рішення на зборах (комітеті) кредиторів. Для визначення кількості голосів для участі у представницьких органах кредиторів зі складу вимог конкурсних кредиторів виключається неустойка (штраф, пеня).

Внесення змін до затвердженого господарським судом реєстру вимог кредиторів здійснюється виключно за наслідками перегляду ухвали господарського суду в апеляційному та касаційному порядку або за нововиявленими обставинами, а також у разі правонаступництва.

Відповідно до ст. 1 Закону кредитор - юридична або фізична особа, а також органи доходів і зборів та інші державні органи, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов’язань до боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли до порушення провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника (майнового поручителя).

Задоволення вимог кредиторів має здійснюватися в порядку черговості, встановленої статтею 45 Закону.

На підставі вищевказаного, керуючись ст. ст. 25, 45 Закону України Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. 86 ГПК України, суд, -  

УХВАЛИВ:

Визнати вимоги кредиторів, які підлягають до задоволення:

у першу чергу: публічного акціонерного товариства «Дочірній Банк Сбербанку Росії» на суму 26954 грн., відкритого акціонерного товариства «Золотоношам’ясо» на суму 1218 грн.;

у третю чергу: державної податкової інспекції у м. Черкасах головного управління Міндоходів у Черкаській області на суму 226 грн. 77 коп.;

у четверту чергу: публічного акціонерного товариства «Дочірній Банк Сбербанку Росії» на суму 23222643 грн. 94 коп.; відкритого акціонерного товариства «Золотоношам’ясо» на суму 32807138 грн. 88 коп.

Зобов’язати розпорядника майна скликати на 12 годину 00 хвилин 27 січня 2015 року та провести збори кредиторів, на яких обрати комітет кредиторів.

Зобов’язати розпорядника майна скликати на 13 годину 00 хвилин 27 січня 2015 року та провести засідання комітету кредиторів.

Призначити на 12 годину 30 хвилин 03 лютого 2015 року засідання суду, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство або ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду.

         Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду через господарський суд Черкаської області.

Повне рішення складено 20 січня 2015 року.

Суддя                                                            О.В. Чевгуз