flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 10/1020 від 23 січня 2024 року (1) (оплата послуг арбітражного керуючого)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"23" січня 2024 р.                                               м. Черкаси                                            Справа № 10/1020

Вх. суду № 19509/23 від 23.11.2023

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Хабазні Ю.А., із секретарем судового засідання Миколенко А.С.,

у судове засідання не з’явились: ліквідатор банкрута, представники від Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, Черкаського обласного центру зайнятості,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду заяву від 22.11.2023 №10/1020/706

заявника, боржника у особі ліквідатора банкрута,

про затвердження звітів про нарахування і виплату грошової винагороди та про здійснення і відшкодування витрат арбітражного керуючого

у справі за заявою

ініціюючого кредитора, Управління Пенсійного фонду України в м.Черкасах,

до боржника, Комунального підприємства "Черкасимедтранс",

про банкрутство юридичної особи

УСТАНОВИВ:

1. Арбітражний керуючий Голінний А.М., на підставі рішення комітету кредиторів (протокол від 17.08.2023 №26) подав до суду із заявою від 22.11.2023 №10/1020/706 (вх.суду №19509/23 від 23.11.2023) з вимогами:

затвердити звіт від 31.07.2023 №11 про нарахування і виплату грошової винагороди за період з 01.03.2023 по 31.07.2023 на суму 100 500,00 грн.;

затвердити звіт від 31.07.2023 №10 про здійснення та відшкодування витрат ліквідатора банкрута за період з 01.03.2023 по 31.07.2023 на суму 2 808,00 грн.;

затвердити звіт №1 про здійснення та відшкодування витрат, пов'язаних з виконанням обов'язків ліквідатора ТОВ "Українські національні напої", які понесені з розрахункового рахунку АТ "Потлава-банк", за період з 30.05.2023 по 17.08.2023 на суму 620,00 грн..

1. Присутній у судовому засіданні 03.01.2024 арбітражний керуючий Голінний А.М. заяву підтримав.
  2. Учасники провадження у справі про банкрутство боржника, представники яких не з'явились, були належним чином повідомлені про дату і час розгляду справи, однак причин неявки не повідомили.

Відповідно до ч.1 ст.202 ГПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, повідомленого належним чином про дату, час і місце судового засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, у зв’язку з чим суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами без участі учасників справи, які не з’явились.

1. При вирішенні поданої на розгляд заяви судом застосовуються положення Кодексу України з процедур банкрутства.

Відповідно до ст.233 ГПК України у судовому засіданні приєднано до матеріалів справи вступну та резолютивну частини судового рішення.

1. Заслухавши представників учасників справи про банкрутство боржника та дослідивши наявні у справі докази суд встановив наступне.

Ухвалою суду від 27.05.2010 порушено провадження у справі про банкрутство боржника. Постановою суду від 08.06.2010 боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ухвалою суду від 24.12.2014 –призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Голінного А.М..

Ухвалами суду: від 25.06.2015 – установлено щомісячний розмір грошової винагороди ліквідатора банкрута два мінімальних розміри заробітної плати; від 14.04.2020 №2 – визначено з 21.10.2020 основну грошову винагороду арбітражного керуючого за кожний місяць виконання повноважень ліквідатора банкрута три розміри мінімальної заробітної плати.

У період з 01.03.2023 до 17.08.2023 арбітражний керуючий Голінний А.М. здійснював повноваження ліквідатора банкрута.

Згідно зі звітом від 31.07.2023 №11 про нарахування і виплату грошової винагороди за період з 01.03.2023 по 31.07.2023 ліквідатором банкрута нараховано суму 100 500,00 грн., виплату якої не здійснено.

Згідно зі звітом від 31.07.2023 №10 про здійснення та відшкодування витрат ліквідатора банкрута за період з 01.03.2023 по 31.07.2023 ліквідатором банкрута  фактично здійснено витрат на суму 2 808,00 грн., які за рахунок майна боржника не відшкодовано.

Згідно із звітом №1 про витрати арбітражного керуючого Голінного А.М., пов'язані з виконанням обов'язків ліквідатора ТОВ "Українські національні напої", понесені з розрахункового рахунку АТ "Полтава-банк", за період з 30.05.2023 по 17.08.2023 ліквідатором банкрута  фактично здійснено витрат на суму 620,00 грн., які за рахунок майна боржника не відшкодовано.

Розмір грошової винагороди підтверджується розрахунком.

Розмір понесених витрат підтверджується первинними бухгалтерськими документами (а.с.146 т.8).

Вищеназвані звіти схвалені рішенням комітету кредиторів(протокол від 17.08.2023 №26).

1. Відповідно до положень ст.30 Кодексу:

арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду;

розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень;

звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений зборами кредиторів (у справі про неплатоспроможність фізичної особи) чи комітетом кредиторів (у справі про банкрутство юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - забезпеченим кредитором;

звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, погашення боргів боржника подається арбітражним керуючим до господарського суду за п’ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.

1. Аналізуючи установлені у справі обставини та вищевказані норми чинного законодавства суд приходить до таких висновків.

Враховуючи, що розрахунок грошової винагороди судом перевірений та є вірним, що заперечення кредиторів щодо розрахунку відсутні, що звіти арбітражного керуючого Голінного А.М. схвалені рішенням комітету кредиторів суд вважає, що заявлені вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись ст.30 Кодексу України з процедур банкрутства, суд –

УХВАЛИВ:

1. Заяву ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Голінного А.М., від 22.11.2023 №10/1020/706 задовольнити повністю.

Затвердити схвалені комітетом кредиторів (протокол від 17.08.2023 №26):

звіт ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Голінного А.М., від 31.07.2023 №11 про нарахування і виплату грошової винагороди за виконання обов'язків ліквідатора банкрута за період з 01.03.2023 до 31.07.2023 на суму 100 500,00 грн., виплату якої не здійснено.

звіт ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Голінного А.М., від 31.07.2023 №10 про здійснення та відшкодування витрат за період з 01.03.2023 до 31.07.2023 на суму 2 808,00 грн., які за рахунок майна боржника не відшкодовано;

звіт №1 про витрати арбітражного керуючого Голінного А.М., пов'язані з виконанням обов'язків ліквідатора ТОВ "Українські національні напої", понесені з розрахункового рахунку АТ "Полтава-банк", за період з 30.05.2023 по 17.08.2023 на суму 620,00 грн., які за рахунок майна боржника не відшкодовано.

Ухвала суду набрала законної сили 05.02.2024 Ухвала суду може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду через суд першої інстанції в порядку та у строки, встановлені статтями 254-257 та п.17.5 розділу ХІ Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України.

Повне судове рішення складено і підписано 05.02.2024.

Направити цю ухвалу ліквідатору банкрута, усім кредиторам (2).

Суддя                                                                                                                  Ю.А. Хабазня