flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 925/2151/14 від 20 листопада 2019 року (продовження встановленого строку ліквідаційної процедури)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

20 листопада 2019 року                                          м. Черкаси                                     Справа № 925/2151/14

               Вх. суду № 33068/19 від 31.10.2019

Господарський суд Черкаської області

у складі головуючого судді Хабазні Ю.А.,

із секретарем судового засідання Ковбою І.М.

за участю у судовому засіданні: Вінника А.С. (ліквідатор банкрута, особисто), Недоступ О.О. (від Головного управління ДПС у Черкаській області,  представник за довіреністю), Киви О.М. (від Регіонального відділення ФДМУ по Черкаській області, представник за довіреністю),

у судове засідання не з’явились: представники від ПАТ КБ "ПриватБанк",

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду клопотання від 31.10.2019 №01-34/277

заявника, боржника у особі ліквідатора банкрута,

про продовження строку ліквідаційної процедури,

у справі за заявою

ініціюючого кредитора, Публічного    акціонерного товариства Комерційного банку "ПриватБанк",

до боржника, Товариства з обмеженою відповідальністю "Хлібна Нива",

про банкрутство юридичної особи

ВСТАНОВИВ:

1.Боржником у особі ліквідатора банкрута подано клопотання від 31.10.2019 №01-34/277 про продовження строку проведення ліквідаційної процедури боржника.

2.У судовому засіданні:

ліквідатор банкрута заявлене ним клопотання підтримав;

представник Головного управління ДПС у Черкаській області проти задоволення клопотання заперечив з тих підстав, що ліквідаційна процедура триває вже довгий час, що майно боржника (дебіторська заборгованість) вже двічі була виставлена на продаж та до цього часу не реалізоване, що подальше продовження строку ліквідації банкрута є затягуванням розгляду справи;

представник Регіонального відділення ФДМУ по Черкаській області пояснив, що присутній на засіданні комітету кредиторів 18.10.2019 представник відділення також заперечував проти продовження строку ліквідаційної процедури боржника, однак враховуючи, що 21.10.2019 введено в дію Кодекс України з процедур банкрутства, згідно з яким змінився порядок вчинення дій арбітражним керуючим на посаді ліквідатора, просить розглянути заявлене клопотання відповідно до вимог чинного законодавства.

На запитання головуючого щодо подальших дій у справі про банкрутство боржника присутні у засіданні представники членів комітету кредиторів пропозицій не надали.

3.Учасники провадження у справі про банкрутство боржника (ліквідатор банкрута; члени комітету кредиторів: Головне управління ДПС у Черкаській області, ПАТ КБ "ПриватБанк", Регіональне відділення ФДМУ по Черкаській області) були належним чином (рекомендованим листом) повідомлені про час і місце розгляду справи, однак повноважні представники від ПАТ КБ "ПриватБанк" у судове засідання не з’явились і про причини неявки не повідомили.

Згідно з даними сайту ПАТ "Укрпошта" http://services.ukrposhta.ua/ bardcodesingle/ та списком згрупованих поштових відправлень суду від 04.11.2019 №1402 поштове відправлення (ухвала суду) за трек-кодом №1801604355474 вручене ПАТ КБ "ПриватБанк" 08.11.2019.

Явка учасників справи визнавалась обов’язковою.

Відповідно до ч.1 ст.202 ГПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, повідомленого належним чином про дату, час і місце судового засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, у зв’язку з чим суд розглянув справу за наявними в ній матеріалами без участі учасників справи, які не з’явились.

4.При вирішенні поданого на розгляд клопотання судом застосовуються положення Кодексу України з процедур банкрутства (далі – Кодекс) та Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у новій редакції згідно із Законом України від 22.12.2011 №4212-VI, чинній з 19.01.2013, далі – Закон №4212-VI), чинного на час вчинення відповідних дій у процедурах банкрутства.

Відповідно до ст.233 ГПК України у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини судового рішення.

5.Заслухавши учасників справи та дослідивши наявні у справі докази суд встановив наступне.

Ухвалою суду від 04.12.2014 порушено провадження у справі про банкрутство боржника. Постановою суду від 29.04.2015 боржника визнано банкрутом, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Вінника А.С. Ухвалою суду від 10.05.2019 продовжено строк ліквідаційної процедури до 29.10.2019.

Ліквідатором банкрута були вчинені необхідні дії для завершення ліквідаційної процедури, звіт про які від 29.10.2019 №01-34/276 надано комітету кредиторів (а.с.89 т.29), однак завершення ліквідаційної процедури є неможливим з огляду на наявність у банкрута не реалізованих активів (дебіторської заборгованості Доманського В.М.), завершення розпочатих ліквідатором банкрута дій витребуванню майна, документів та інформації,

Рішенням комітету кредиторів (протокол від 18.10.2019 №20) за результатами розгляду звіту ліквідатора банкрута зобов'язано арбітражного керуючого Вінника А.С. подати до суду ліквідаційний звіт та баланс підприємства-банкрута.

Згідно з нормами Закону №4212-VI:

абз.8 ч.2 ст.41 ліквідатор з дня свого призначення має пред'являти до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; 

 абз.3,4 ч.1, ч.2 ст.46 звіт та ліквідаційний баланс ліквідатора  повинен, зокрема, містити відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи-банкрута.

Згідно з ч.1,ч.2 ст.65 Кодексу України з процедур банкрутства обов'язком ліквідатора є здійснення всієї повноти дій, спрямованих на виявлення та повернення активів боржника. Звіт ліквідатора про результати здійснених ним заходів ліквідаційної процедури та вчинених дій має зокрема, містити відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії документів, що підтверджують відчуження активів боржника під час ліквідаційної процедури (у тому числі протоколи про проведення аукціону, договори купівлі-продажу, акти приймання-передачі майна, акти про придбання майна на аукціоні тощо). Господарський суд постановляє ухвалу про ліквідацію юридичної особи-банкрута якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна.

Суд вважає, що наявність у банкрута нереалізованих активів є обставиною, що перешкоджає завершенню ліквідаційної процедури, а затвердження звіту ліквідатора банкрута та ліквідаційного балансу боржника передчасним. 

Враховуючи закінчення визначеного судом строку ліквідації банкрута, неможливість завершення ліквідаційної процедури, суд вважає, що вказані у клопотанні і названі у судовому засіданні обґрунтування є підставою для продовження визначеного судом строку та подання ліквідатором банкрута суду відомостей щодо її проведення за цей період.

Керуючись ст.113, 119 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

  1. Клопотання боржника у особі ліквідатора банкрута від 31.10.2019 №01-34/277 задовольнити повністю:

Продовжити установлений ухвалою суду від 10.05.2019 строк здійснення ліквідації боржника та подання ліквідатором банкрута суду відомостей щодо проведення ліквідаційної процедури за цей період до 29.04.2020.

2.Ліквідатору банкрута подати суду:

до 01.02.2020 попередню інформацію про виконання передбачених заходів завершення ліквідаційної процедури з дня винесення цієї ухвали;

до закінчення визначеного п.1 цієї ухвали строку: у разі її завершення – повний звіт про проведення ліквідаційної процедури (який повинен містити інформацію про рух справи; хронологічний перелік вчинених на виконання ч.1 ст.61 Кодексу дій із зазначенням результатів, установлених фактів і доказів; визначені ч.1 ст.65 Кодексу документи і належним чином засвідчені докази викладених у звіті фактів); звіт про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат (з розрахунками, доказами і їх переліком); ліквідаційний баланс. Печатку банкрута здати для знищення після затвердження звітів судом; у разі неможливості її завершення – звіт про проведення ліквідаційної процедури за період з дня винесення цієї ухвали (який повинен містити: перелік вчинених дій в хронологічному порядку та результати їх вчинення; перелік обставин, які перешкоджають завершити ліквідаційну процедуру; обґрунтування строків її продовження; докази викладених обставин); звіт про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат (з розрахунками, доказами і їх переліком). Звіти мають містити опис документів з їх реквізитами. Звіти в електронній формі направити на електронну адресу суду.

Ухвала суду набрала законної сили 20.11.2019. Ухвала суду може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 254-257 та п.17.5 розділу ХІ Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України.

Повне судове рішення складено і підписано 25.11.2019.

Направити цю ухвалу рекомендованим листом ліквідатору банкрута, членам комітету кредиторів (3).

Суддя                                                                                                           Ю.А. Хабазня