flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Постанова по справі № 925/855/19 від 14 листопада 2019 року (про визнання банкрутом)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

ПОСТАНОВА

про визнання боржника банкрутом         

"14" листопада 2019 р.                                             м. Черкаси                                              Справа № 925/855/19

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді – Спаських Н.М., із секретарем судового засідання Буднік А.М., за участі  представників сторін:

від ініціюючого кредитора – Бонтлаб В.В. - адвокат за довіреністю,

за участі Дутковського Б.В.

від Головного управління ДФС у Черкаській області – представник не з’явився,

від боржника товариства з обмеженою відповідальністю “СТОВ "Авангард" - не з'явився,

від розпорядника майна боржника Карауш Ю.В. - представник не з’явився (клопотання про розгляд без участі),

розглянувши у відкритому підсумковому засіданні справу за заявою ініціюючого кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю "Спектр-Агро" (Київська область, м. Обухів)

до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "СТОВ "Авангард" (м. Черкаси)

         про  визнання банкрутом                                   

ВСТАНОВИВ:

         Ухвалою господарського суду Черкаської області від 06 серпня  2019 року відкрито провадження у справі № 925/855/19 про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю “СТОВ "Авангард”. Визнано ТОВ "Спектр-Агро" кредитором товариства з обмеженою відповідальністю “СТОВ "Авангард" з безспірними грошовими вимогами у розмірі 11 172 347,93 грн. Введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, відповідно до ст. 19 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”. Введено процедуру розпорядження майном боржника та призначено у справі розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Карауш Юлію Вікторівну.

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 11 жовтня 2019  затверджено реєстр вимог кредиторів товариства з обмеженою відповідальністю “СТОВ "Авангард". Підсумкове засідання суду призначено на 14 листопада 2019.

06 листопада 2019 до господарського суду Черкаської області надійшов звіт розпорядника майна арбітражного  керуючого Карауш Ю.В.

11 листопада 2019 до суду надійшло клопотання голови комітету кредиторів ТОВ "СТОВ "Авангард" (це ТОВ "Спект-Агро" - представник Бонтлаб В.В.) про  визнання боржника - товариства з обмеженою відповідальністю “СТОВ "Авангард" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

Також від голови комітету кредиторів надійшло клопотання про призначення ліквідатором  арбітражного керуючого Дутковського Богдана Васильовича.

  Від арбітражного керуючого Дутковського Б.В. також 11.11.2019 до суду надійшла заява від 07.11.2019 року про його згоду бути призначеним ліквідатором у справі № 925/855/19 про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю “СТОВ "Авангард" . 

Представники  Головного управління ДФС у Черкаській області та божника в засідання не з'явилися, розпорядник майна арбітражний керуючий Карауш Ю.В. клопотанням від 30.10.2019 (отримано судом 06.11.2019) просить судове засідання 14.11.2019 проводити без її участі.

Всі учасники процесу про час та місце проведення судового засідання були належним чином повідомлені, неявка учасників справи у повному складі не перешкоджає її розгляду.

В судовому засіданні представник ініціюючого кредитора просить суд визнати боржника банкрутом і відкрити ліквідаційну процедуру.

Розглянувши матеріали справи та заслухавши учасників у справі про банкрутство ТОВ "СТОВ "Авангард", суд встановив наступне:

 21 жовтня 2019 року набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства (далі в тексті - Кодекс з ПБ).

Згідно п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства з дня введення в дію цього Кодексу визнано такими, що втратили чинність, зокрема, Закон України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 31, ст. 440 із наступними змінами).

Установлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”. Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу (п. 4 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства).

Таким чином, судом застосовуються положення Кодексу України з процедур банкрутства.

Відповідно до абз.3 ч.1 ст. 58 Кодексу з ПБ, неявка у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про час та місце такого засідання, не перешкоджає провадженню у справі.

У підсумковому засіданні господарський суд ухвалює одне з судових рішень, зокрема, постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури (ч. 3    ст. 49 Кодексу з ПБ).

Згідно абз. 3 ст. 1 Кодексу з процедур банкрутства, банкрутство - визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедури санації та реструктуризації і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Кодексом, грошові вимоги кредиторів інакше, ніж через застосування ліквідаційної процедури.

         Частиною 4 ст. 205 ГК України визначено, що у разі неспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом.

У частині 1 ст. 209 ГК України встановлено, що у разі нездатності суб'єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов'язання перед іншими особами, територіальною громадою або державою інакше як через відновлення його платоспроможності цей суб'єкт (боржник) відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу визнається неспроможним.

Нормами  ст. 58 Кодексу з ПБ передбачено, що у випадках, передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру. Суд визначає строк, протягом якого ліквідатор зобов`язаний здійснити ліквідацію боржника. Цей строк не може перевищувати 12 місяців.

Таким чином, визнаючи боржника банкрутом, суд має встановити недостатність його майна для задоволення вимог кредиторів, проаналізувати співвідношення кредиторських та дебіторських прав і зобов'язань.

Крім того, визнаючи боржника банкрутом, суд повинен встановити його неплатоспроможність шляхом здійснення аналізу повноти проведених розпорядником майна заходів, що передбачені у процедурі розпорядження майном та дослідити надані розпорядником майна належні та допустимі докази на підтвердження повноти проведення процедури розпорядження майном.

Звіт розпорядника майна про фінансово-майновий стан божника має містити відомості про актив боржника, такий звіт має бути предметом розгляду зборів кредиторів, на підставі якого кредитори приймають рішення  про введення наступної судової процедури, у подальшому відомості про фінансово-майновий стан боржника (актив) мають бути предметом розгляду у судовому засіданні у справі про банкрутство.

         Аналіз положень ст. 49 Кодексу з ПБ дає підстави дійти висновку про те, що здійснюючи судовий розгляд у підсумковому засіданні у справі про банкрутство, суд приймає рішення про введення наступної судової процедури щодо боржника, які визначені положеннями ч. 1 ст. 6 Кодексу із застосуванням судового розсуду.

У своєму звіті від 29.10.2019 (а.с. 2 том 2) розпорядник майна Карауш Ю.В. зазначила, що нею були здійснені всі заходи щодо розшуку майна боржника, а саме: отримано Інформацію з Державних реєстрів щодо нерухомого майна, направлені листи-запити до ГУ Держпродспоживслужби У Кіровоградській та Черкаській областях; Державної інспекції з безпеки на морському та річковому транспорті, Регіонального сервісного центру МВС в Черкаській та Кіровоградській областях; Департаменту ДАБК в Черкаській області; ГУ Держгеокадастру в Кіровоградській та Черкаській областях; ГУ Держпраці в Кіровоградській та Черкаській областях; ДПІ у м. Черкаси

Згідно відповідей вищезазначених служб на запити зареєстрованого майна, техніки за товариством з обмеженою відповідальністю “СТОВ "Авангард"  не значиться.

Також за результатами пошуку на офіційному веб-сайті Нацкомісії з цінних паперів встановлено, що боржник не значиться серед власників, що володіють значними пакетами акцій емітентів (5% і більше статутного капіталу).  Боржник не є засновником інших юридичних осіб.

Арбітражним керуючим отримано офіційну довідку про те, що на праві оренди боржнику належить 83 земельні ділянки у Кіровоградській області (щодо цього представником ініціюючого кредитора пояснено, що за наявною в нього інформацією відповідні договори оренди визнано недійсними судовими рішеннями).

Розпорядником майна був направлений лист від 09.08.2019 директору боржника щодо сприяння в наданні додаткових матеріалів, необхідних для здійснення діяльності розпорядника майна у повному обсязі у відповідності з чинним законодавством (бухгалтерська та інша фінансово-економічна документація), про кількість працівників, копії установчих документів та ін.                  Жодної відповіді від боржника арбітражному керуючому не надійшло, документи щодо фінансової діяльності товариства боржником не надані, зв'язатися із керівником боржника не вдалося.

Через відсутність  контакту з керівником підприємства, відсутність у розпорядника майна облікових даних боржника щодо його активів та зобов'язань, інвентаризація активів та зобов'язань ТОВ "СТОВ "Авангард" не проводилася.

Розпорядником майна проведено аналіз фінансово-господарської діяльності боржника в межах тої інформації, яка була тримана щодо боржника за результатами проведення процедури розпорядження майном ТОВ "СТОВ "Авангард", за наслідком чого складено звіт від 29 жовтня 2019 року.

За висновками розпорядника майна у боржника відсутні активи, товариство господарську діяльність не здійснює, місце знаходження керівництва товариства, посадових осіб та документів не відоме. Про ознаки фіктивного банкрутства  у розпорядника майна інформація відсутня.

За даними арбітражного керуючого, що підтверджується матеріалами справи, після уточнення всіх кредиторських вимог до реєстру кредиторів внесено вимоги на загальну суму 29 083 548,01 грн. В той же час майна у боржника не виявлено.

Отже, суд встановив наявність ознак, які свідчать про стійку фінансову неплатоспроможність боржника ТОВ "СТОВ "Авангард", а саме – наявність значної кредиторської заборгованості, нездійснення боржником господарської діяльності, тобто встановлено факт неоплатності боржника, який здійснено на підставі аналізу активів і пасивів підприємства, як передбачено у ст. 205 ГК України.

   Водночас боржником жодних доказів можливості відновлення платоспроможності товариства з обмеженою відповідальністю “СТОВ "Авангард" суду не надано.

Згідно з приписами    ст. 59 Кодексу з ПБ з дня ухвалення господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:

господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, крім укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо;

строк виконання всіх грошових зобов`язань банкрута вважається таким, що настав;

у банкрута не виникає жодних додаткових зобов`язань, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов`язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;

припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;

відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;

продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Кодексом;

скасовуються арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника;

накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;

припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, члени виконавчого органу (керівник) банкрута звільняються з роботи у зв`язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (органу, уповноваженого управляти майном) майна банкрута.

 Протягом 15 днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов`язані передати бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов`язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до закону. Ліквідатор має право замовити виготовлення дублікатів печатки та штампів у разі їх втрати.

Згідно п. 4 ч. 5 ст. 48 Кодексу до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство.

         До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів приймають одне з таких рішень, зокрема,  подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури (ч. 2 ст. 49 Кодексу з ПБ).

Збори кредиторів на засіданні, що відбулося 30 жовтня 2019 року (протокол № 1 а.с. 7 том 2) вирішили звернутися до Господарського суду Черкаської області з клопотанням про визнання боржника ТОВ "СТОВ "Авангард" банкрутом та відкрити щодо нього ліквідаційну процедуру.

Суд вважає, що боржник у справі не може відновити свою платоспроможність та задовольнити вимоги кредиторів не інакше як через застосування  ліквідаційної процедури.

На підставі вищенаведеного, суд вважає за необхідне визнати товариство з обмеженою відповідальністю “СТОВ "Авангард" банкрутом та відкрити щодо нього ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців.             

Вирішуючи питання щодо призначення ліквідатора банкрута суд встановив таке:

 Відповідно до ч. 1    ст. 60 Кодексу      з ПБ   у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим         Кодексом, з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України.

 Згідно з ч. 3         ст. 28 Кодексу з ПБ         розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією не можуть бути призначені арбітражні керуючі які є заінтересованими особами у цій справі.

 Відповідно до ч. 1 ст. 28 Кодексу з ПБ ліквідатор призначається судом за клопотанням комітету кредиторів.

Зборами кредиторів на засіданні, яке відбулося  30 жовтня 2019 року прийнято рішення про призначення ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю “СТОВ "Авангард" Дутковського Богдана Васильовича.

Від арбітражного керуючого Дутковського Б.В. до суду 11.11.2019 надійшла заява про згоду на участь у справі про банкрутство.

Дослідивши заяву разом з додатками, суд встановив, що кандидатура Дутковського Б.В. не належать до переліку арбітражних керуючих, які не можуть бути призначені розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією, визначеного частиною 3   ст. 28 Кодексу з ПБ.

Суд не встановив обставин, які можуть бути перешкодами для призначення ліквідатором Дутковського Б.В.

Враховуючи рішення комітету кредиторів від 30.10.2019  суд вважає за можливе призначити ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю “СТОВ "Авангард" арбітражного керуючого Дутковського Богдана Васильовича.

Враховуючи викладене та керуючись ст. 28, 58, 59, 60 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

  1. Припинити процедуру розпорядження майном боржника по справі № 925/855/19 та повноваження розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Карауш Юлії Вікторівни.
  2. Визнати банкрутом товариство з обмеженою відповідальністю “СТОВ "Авангард" (ідентифікаційний код 39782497, м. Черкаси, вул. Чехова, 53 оф. 207), з наслідками, передбаченими  ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства.                                                      
  3. Відкрити ліквідаційну процедуру у справі № 925/855/19 строком на 12 місяців.
  4. Ліквідатором банкрута - товариства з обмеженою відповідальністю “СТОВ "Авангард" призначити арбітражного керуючого Дутковського Богдана Васильовича (м. Київ, б-вар Вацлава Гавела (Івана Лепсе) 10 оф. 212 ) свідоцтво № 721 від 01 квітня 2013 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків 3138116030.
  5. Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном.
  6. Оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України повідомлення про визнання банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури товариства з обмеженою відповідальністю “СТОВ "Авангард" відповідно до ч. 3 ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства.
  7. Зобов`язати ліквідатора виконати дії, передбачені  розділом ІV книги третьої Кодексу України з процедур банкрутства, та подати на затвердження до господарського суду Черкаської області звіт та ліквідаційний баланс після завершення всіх розрахунків з кредиторами.
  8. Копію постанови надіслати членам комітету кредиторів., арбітражному керуючому Карауш Ю.В., ліквідатору Дутковському Б.В., відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Черкаській області за місцем знаходження боржника, Центру надання адміністративних послуг Черкаської міської ради.

Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття у відповідності до ч. 4    ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства         та може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду.

Суддя                                                                                                 Н.М. Спаських