flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 05/5026/275/2012 від 2 лютого 2016 року (відмовлено повністю у задоволенні заяви)

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

УХВАЛА

02 лютого 2016 року                      м. Черкаси        Справа № 05/5026/275/2012

           Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Боровика С.С. з секретарем судового засідання Вініченко О.Б., за участю:

ліквідатора Каплі С.В. (особисто),

ДПІ у м. Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області: Остроушко Т.В. (по довіреності),

ТОВ «Нікос»: Оберемок І.І., Сидорчук Г.П. (по довіреності),

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду заяву від 30.12.2014 року ДПІ у м. Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області про визнання кредитором на суму 637 906,81 грн.

у справі №05/5026/275/2012  

за заявою товариства з обмеженою відповідальністю «Нікос», товариства з обмеженою відповідальністю «Вікнабуд»

до товариства з обмеженою відповідальністю «Круг-Будінвест»

про визнання банкрутом,   

                                                            ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Черкаської області від 02.07.2012 року боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Каплю С.В.

До суду із заявою про визнання кредитором на суму 637 906,81 грн. звернулась ДПІ у м. Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області. 

Заява призначена до розгляду в судовому засіданні.    

У судовому засіданні 02.02.2016 року представник заявника вимоги підтримав, просив задовольнити.

Ліквідатор Капля С.В. заперечив проти вимог ДПІ у м. Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області.

Представники ТОВ «Нікос» просять відмовити у визнанні ДПІ у м. Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області кредитором на суму 637 906,81 грн.

Заслухавши доводи учасників провадження у справі про банкрутство, дослідивши матеріали справи, суд відмовляє у задоволенні заяви від 30.12.2014 року ДПІ у м. Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області з наступних підстав та мотивів.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» поточні кредитори – кредитори з вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство.

З моменту публікації відомостей про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури поточні кредитори, вимоги яких виникли після порушення провадження у справі про банкрутство (у процедурах розпорядження майном, санації та ліквідації) зобов’язані заявити їх ліквідатору та до господарського суду протягом строку ліквідаційної процедури.

Згідно зі статтею 23 Закону з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: підприємницька діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу; строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута та зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів) вважається таким, що настав; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; укладення угод, пов'язаних з відчуженням майна банкрута чи передачею його майна третім особам, допускається в порядку, передбаченому цим розділом; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури; виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбаченому цим розділом.

З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, про що робиться запис у його трудовій книжці, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута, якщо цього не було зроблено раніше.

Отже, у зв’язку з визнанням боржника банкрутом у такої особи виникає особливий правовий статус, який відмінний від статусу боржника.

Податкові зобов’язання, які виникають в ліквідаційній процедурі, мають бути обумовлені саме в Законі, можуть виникати виключно у випадках прямо передбачених Законом і порядок їх виконання визначений нормами Закону.

З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у боржника не можуть виникати нові зобов’язання зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) та штрафу.

З викладеного випливає, що в ліквідаційній процедурі у боржника – банкрута не з’являється ніяких додаткових податкових зобов’язань, крім тих, котрі у вигляді конкурсних вимог включені до реєстру вимог кредиторів відповідно до статей 14, 23 Закону, тобто у боржника в ліквідаційній процедурі не виникає зобов’язань зі сплати зазначених у заяві податків.

Постановою господарського суду Черкаської області від 02.07.2012 року боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру.

Як йдеться із заяви ДПІ у м. Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області, вимоги останньої на суму 637 906,81 грн. виникли після визнання боржника банкрутом та введення процедури ліквідації. 

У визнанні цих вимог з наведених вище підстав та мотивів належить відмовити.

Керуючись Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», статтею 86 Господарського процесуального кодексу України, суд  

                                                          УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви від 30.12.2014 року ДПІ у м. Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області про визнання кредитором на суму 637 906,81 грн. відмовити повністю.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.

Суддя                                                                                          С.С. Боровик