flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Постанова по справі № 925/1341/18 від 19 березня 2019 року (про визнання банкрутом)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"19" березня 2019 р.                                              м. Черкаси                                        Справа № 925/1341/18

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Боровика С.С. з секретарем судового засідання Вініченко О.Б., за участі:

арбітражний керуючий Кузнєцова В.В. не з’явилася,

представника боржника не з’явився,

голова ліквідаційної комісії Артеменко О.О. не з’явився,

розглянувши у відкритому підготовчому засіданні справу №925/1341/18 

за заявою голови ліквідаційної комісії товариства з обмеженою відповідальністю “Компанія ДЕФІ”  

про порушення провадження у справі про банкрутство,

ВСТАНОВИВ:

Голова ліквідаційної комісії товариства з обмеженою відповідальністю “Компанія ДЕФІ” Артеменко О.О. звернувся до суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство та призначення його ліквідатором товариства.

Ухвалою суду від 18.12.2018 року заяву прийнято до розгляду.

Відповідно до частини 2 статті 95 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” ліквідатор призначається в порядку встановленому законом для призначення розпорядника майна.

Порядок призначення розпорядника майна визначений статтею 114 Закону, та передбачає обов'язкове застосування автоматизованої системи з числа осіб включених до реєстру арбітражних керуючих.

У разі якщо від арбітражного керуючого визначеного автоматизованою системою, не надійшла заява про згоду стати розпорядником майна в цій справі, то розпорядника майна призначає суд без застосування автоматизованої системи із числа осіб внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України.

Автоматизованою системою арбітражних керуючих 18.12.2018 року було визначено кандидатуру Кузнєцову Валерію Володимирівну.

15.03.2019 року від арбітражної керуючої Кузнєцової В.В. надійшло клопотання, в якому просить суд не розглядати її кандидатуру для призначення на посаду ліквідатора ТОВ “Компанія ДЕФІ”.

У судове засідання 19.03.2019 року голова ліквідаційної комісії Артеменко О.О. не з’явився, підтримав заяву від 17.12.2018 року про порушення провадження та відкриття ліквідаційної процедури, призначення його ліквідатором банкрута.

Представник боржника в судове засідання не з’явився, що не перешкоджає розгляду справи.

При вирішенні поданої на розгляд заяви судом застосовуються положення Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (в редакції чинній з 19.01.2013 року).

Дослідивши наявні у справі докази, суд встановив наступне.

Рішенням засновників товариства з обмеженою відповідальністю “Компанія ДЕФІ”, оформленим протоколом №20 від 13.08.2018 року, було розпочато ліквідаційну процедуру, призначено головою ліквідаційної комісії (ліквідатором) Артеменка Олександра Олександровича.

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 15.08.2018 року внесені відомості про перебування юридичної особи в стані припинення за рішенням засновників.

Рішенням засновників ТОВ “Компанія ДЕФІ”, оформленого протоколом №21 від 15.11.2018 року, продовжено строк ліквідаційної процедури.

Рішенням засновників ТОВ “Компанія ДЕФІ”, оформленого протоколом №22 від 14.12.2018 року було вирішено: затвердити проміжний ліквідаційний баланс; звернутися до господарського суду Черкаської області із заявою про порушення справи про банкрутство; уповноважити на звернення до господарського суду Черкаської області із заявою про банкрутство Артеменка О.О.

Проходження перевірок щодо сплати податків і зборів.

Після внесення запису про розпочату процедуру ліквідації, головою ліквідаційної комісії було забезпечено проведення перевірок ТОВ “Компанія ДЕФІ” щодо наявності заборгованостей у товариства по сплаті податків, зборів, внесків та інших обов'язкових платежів.

З цією метою головою ліквідаційної комісії надіслано відповідні повідомлення до Головного управління ДФС у Черкаській області, Управління ПФУ у Черкаській області та Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Черкаській області.

Листом від 09.10.2018 року ГУ ДФС у Черкаській області повідомило про наявність заборгованості на загальну суму 13   695 306,58 грн.

Листом від 16.10.2018 року ГУ ПФУ у Черкаській області повідомило про відсутність заборгованостей перед Фондом.

Відповідь від Виконавчої дирекції Черкаського обласного відділення Фонду соціального страхування про наявність заборгованості чи про необхідність проведення перевірок не надходила.

Кредиторська заборгованість.

ТОВ “Компанія ДЕФІ” має кредиторську заборгованість лише перед ГУ ДФС у Черкаській області по податковим повідомленням-рішенням в сумі 13   695 306,58 грн.

Отже, загальна сума боргу перед кредиторами, яких виявлено в ліквідаційній процедурі, становить 13 695 306,58 грн.

В ході ліквідаційної процедури головою ліквідаційної комісії вживалися заходи щодо виявлення активів ТОВ “Компанія ДЕФІ” шляхом надіслання запитів до реєстраційних органів, отримання інформаційних довідок з державних реєстрів, проведення інвентаризації.

За результатами роботи щодо виявлення активів встановлено, що ТОВ “Компанія ДЕФІ” згідно проведеної інвентаризації, отриманих довідок та витягів, рухомим та нерухомим майном на праві власності не володіє, засновником інших юридичних осіб не являється. Залишок коштів ТОВ “Компанія ДЕФІ” становить 2 642,79 грн. Інші будь-які активи відсутні.

Таким чином, всього ліквідаційною комісією виявлено активів на суму 2 642,79 грн.

Ліквідаційною комісією пройдено перевірки в органах державної влади, за результатами яких заборгованостей перед кредиторами за товари, роботи, послуги, заборгованості по сплаті внесків та зборів до Пенсійного фонду та Фонду соціального страхування не виявлено. Заборгованість по заробітній платні відсутня.

Заборгованості по відшкодуванню шкоди, заподіяної життю та здоров'ю, а також по виплаті авторської винагороди немає. В трудових відносинах з боржником жодна особа не перебуває.

Державна частка в майні ТОВ “Компанія ДЕФІ” відсутня, товариство засноване на приватній формі власності. Заставне майно у ТОВ “Компанія ДЕФІ” відсутнє. Вимоги кредиторів, забезпечені заставою, відсутні. Дебіторська заборгованість у ТОВ “Компанія ДЕФІ” відсутня; особи, що мають невиконані зобов'язання перед ТОВ “Компанія ДЕФІ”, відсутні. Спеціальних дозволів на провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею, товариство не отримувало; діяльності, пов'язаної з державною таємницею, товариство не здійснювало.

Станом на момент проведення інвентаризації на рахунку підприємства 2642,79 грн. На даний час всі рахунки закриті. Наявні кошти використані на сплату судового збору.

Згідно даних державної виконавчої служби виконавчих проваджень про стягнення боргів з товариства на даний час не має.

З наведеного вбачається, що ТОВ “Компанія ДЕФІ” не володіє рухомим та нерухомим майном, грошовими коштами (за винятком зазначених) достатніми для задоволення існуючої заборгованості (наявні кошти в сумі 2642,79 грн., активи відсутні, а пасив на суму 13 695 306,58 грн.), у зв'язку з чим не спроможне розрахуватися по існуючим боргам, а відтак ліквідатор (голова ліквідаційної комісії)  звернувся до господарського суду Черкаської області з заявою про порушення справи про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю “Компанія ДЕФІ”.  

Якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи (частина 2 статті 95 Закону).

Частиною 4 статті 11 Закону передбачено, що Боржник подає заяву до господарського суду за наявності майна, достатнього для покриття судових витрат, якщо інше не передбачено цим Законом.

Судовий збір сплачено в повному обсязі.

Відповідно до частини 2 статті 95 Закону, за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого.

Рішенням засновників ТОВ “Компанія ДЕФІ” від 14.12.2018 року було прийнято рішення звернутися до господарського суду Черкаської області із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника.

Виходячи з наведеного, наявні підстави для порушення провадження у справі, визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

При цьому суд враховує, що боржник не може відновити свою платоспроможність, а задовольнити вимоги кредиторів можливо лише за умови відкриття ліквідаційної процедури в разі виявлення майна у цій процедурі.

Суд вважає за можливе покласти обов’язки ліквідатора на голову ліквідаційної комісії арбітражного керуючого Артеменко О.О.

Керуючись статтею 95 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (в редакції чинній з 19.01.2013 року), статтею 234 Господарського процесуального кодексу України, суд   

ПОСТАНОВИВ:

1.Порушити провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю “Компанія ДЕФІ” (код ЄДРПОУ 38030974, адреса: вул. Чехова, 115, м. Черкаси, 18001).

2.Визнати товариство з обмеженою відповідальністю “Компанія ДЕФІ” банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців.  

3.Ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю “Компанія ДЕФІ” призначити голову ліквідаційної комісії Артеменка Олександра Олександровича (18031, м. Черкаси, вул. Надпільна,55,  свідоцтво №564 від 10.04.2013 року).

4.Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.

5.Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання боржника, товариства з обмеженою відповідальністю “Компанія ДЕФІ”, банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, текст якого додається.     

6.Кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.

Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.

7.Після закінчення строку для подання кредиторських вимог, ліквідатору надати господарському суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів, письмовий звіт про надіслання всім кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду грошових вимог та їх отримання кредиторами в порядку пункту 5 статті 23 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, скласти реєстр вимог кредиторів та подати на затвердження господарському суду реєстр вимог кредиторів.

8.Зобов'язати ліквідатора:

- заходи ліквідаційної процедури проводити у відповідності до вимог статей 37-48 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”;

- подати на затвердження до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс.

9.Відповідно до статті 38 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:

- господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо;

- строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав;

- у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;

- припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;

- відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;

- продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом;

- скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;

- вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі;

- виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом;

- з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.

Постанову надіслати боржнику, державному реєстратору виконкому ЧМР, відділу ДВС Черкаського МУЮ, ГУ ДФС у Черкаській області, ГУ ПФУ у Черкаській області, ліквідатору.  

Постанова може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду.

Суддя                                                                                                              С.С. Боровик