Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

ВРП ухвалила рішення про переведення 10 суддів до новостворених апеляційних судів

11 червня 2019, 12:46

Вища рада правосуддя 11 червня 2019 року розглянула матеріали про переведення 11 суддів апеляційних судів.

Перед початком розгляду зазначеного питання Рада ухвалила задовольнити заяву про самовідвід члена Вищої ради правосуддя Василенка Андрія Володимировича, оскільки він брав участь у роботі Вищої кваліфікаційної комісії суддів України під час розгляду питання про внесення подання про переведення вказаних суддів.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України своїм рішенням рекомендувала суддів для переведення до новостворених апеляційних судів.

Пунктом 1 частини другої статті 53 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» встановлено, що суддю може бути переведено до іншого суду без його згоди у разі реорганізації, ліквідації або припинення роботи суду.

Відповідно до частини третьої статті 82 цього Закону переведення судді на посаду судді до іншого суду того самого або нижчого рівня може здійснюватися без конкурсу тільки у випадках реорганізації, ліквідації або припинення роботи суду, в якому такий суддя обіймає посаду судді.

Нагадаємо, що 29 грудня 2017 року Президент України підписав укази про ліквідацію, створення та реорганізацію судів в Україні.

Статтею 70 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» встановлено, що переведення судді з одного суду до іншого здійснюється Вищою радою правосуддя на підставі та в межах рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Вища рада правосуддя ухвалила перевести суддів:

апеляційного суду Київської області Лівінського Сергія Володимировича (на фото) – на посаду судді Київського апеляційного суду;

апеляційного суду Київської області Гриненка Олександра Івановича – на посаду судді Київського апеляційного суду;

апеляційного суду Київської області Гуля В’ячеслава Володимировича – на посаду судді Київського апеляційного суду;

апеляційного суду Запорізької області Подліянову Ганну Степанівну – на посаду судді Запорізького апеляційного суду;

апеляційного суду Львівської області Белену Альберта Вікторовича – на посаду судді Львівського апеляційного суду;

апеляційного суду Львівської області Головатого Василя Ярославовича – на посаду судді Львівського апеляційного суду;

апеляційного суду Луганської області Рябчун Олену Вікторівну – на посаду судді Луганського апеляційного суду;

апеляційного суду Харківської області Курила Олександра Миколайовича – на посаду судді Харківського апеляційного суду;

Харківського апеляційного адміністративного суду Сіренко Ольгу Іванівну – на посаду судді Другого апеляційного адміністративного суду;

Київського апеляційного господарського суду Майданевича Анатолія Григоровича – на посаду судді Північного апеляційного господарського суду.

Водночас Рада ухвалила залишити без розгляду подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з рекомендацією про переведення судді апеляційного суду Черкаської області Іваненка Ігоря Володимировича на посаду судді Черкаського апеляційного суду.

 Прес-центр судової влади України