Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

ЄСПЛ покарав державу за довгий язик правоохоронців та неповагу до призумції невинуватості

28 лютого 2019, 19:36

Прокуратура обвинуватила кількох підприємців, які займалися нерухомістю та наданням послуг у сфері туризму, у масштабному ухиленні від сплати податків, до якого додалося обвинувачення у вимаганні. Під час розслідування МВС оприлюднювало комюніке, а у пресі та в Інтернеті було опубліковано серію статей.

З ситуацією розбирався Європейський суд з прав людини у справі «Лолов та інші проти Болгарії» (заява № 6123/11), передає інформаційний ресурс ECHR: Ukrainian Aspect.

В ході розслідування проводилися обшуки, а одного із фігурантів справи було заарештовано, згодом застосовувалися інші запобіжні заходи, в тому числі, домашній арешт, застава. У день закінчення запобіжного заходу міністерство внутрішніх справ оприлюднило комюніке по справі.

Через кілька років розслідування було передано в інший підрозділ прокуратури, а згодом провадження взагалі було припинено.

Посилаючись, зокрема, на ч. 2 ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод фігуранти поскаржилися до Європейського суду з прав людини на порушення права на презумпцію невинуватості через публікацію комюніке від Міністерства внутрішніх справ. Також вони вважали порушеним їхнє право на ефективний засіб судового захисту, гарантоване ст. 13 через відсутність ефективних національних засобів судового захисту, які могли б надати відшкодування за передбачувані порушення.

Суд у Страсбурзі визнав порушення статті 6, присудивши кожному 5 тис. євро справедливої компенсації, водночас, іншу частину скарги визнав неприйнятною.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Лолов та інші проти Болгарії» (заява № 6123/11) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

 

Джерело