Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Вінницький апеляційний адміністративний суд розкрив нові технології фальсифікацій виборчого процесу

26 жовтня 2015, 13:35

 Прес-служба Вінницького апеляційного адміністративного суду поширила інформацію про постановлення окремої ухвали у справі, що пов'язана з виборчим процесом. Так, судом постановлено окрему ухвалу за фактом незаконної реєстрації більше 10 осіб за однією адресою за п’ять днів до початку виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.

Інформація була відстежена та проаналізована за допомогою комп'ютерної програми "Діловодство", яка працює в апеляційних судах України.

Так, до Вінницького апеляційного адміністративного суду 24 жовтня 2015 року надійшли шість аналогічних адміністративних справ за апеляційними скаргами ряду осіб до дільничної виборчої комісії про включення осіб до уточненого списку виборців без розгляду.

Під час судового розгляду встановлено, що всі позивачі в цих адміністративних справах 20 жовтня 2015 року були зареєстровані за однією адресою проживання за п’ять днів до початку виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів. Саме цей факт став підставою для винесення окремої ухвали.

Враховуючи норми чинного законодавства України, дату реєстрації та кількість осіб, зареєстрованих за однією адресою, суд апеляційної інстанції вбачає невідповідність дій посадових осіб Вінницького РС УДМС України у Вінницькій області вимогам Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні".

У зв’язку з чим колегією суддів ВААС у даній справі постановлено окрему ухвалу, яку надіслано прокурору Вінницької області В'ячеславу  Соколовому та начальнику УДМС у Вінницькій області Борису Наливайку для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закон.

Прес-центр судової влади