Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Он-лайн трансляція судового засідання стосовно О. Алєксандрова та Є. Єрофеєва почнеться третього листопада о 9 годині

02 листопада 2015, 17:30

 Третього листопада в Голосіївському районному суді міста Києва о дев’ятій годині відбудеться підготовче судове засідання по кримінальному провадженню відносно Олександра Алєксандрова та Євгенія Єрофєєва. Вони обвинувачуються у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437; ч. 2 ст. 201; ч. 2 ст. 332-1; ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 263; ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 258-3; ч. 3 ст. 258 КК України. Серед іншого їм інкримінують – контрабанду, ведення агресивної війни або агресивних воєнних дій, порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України  та виїзду з неї, незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами, створення терористичної групи чи терористичної організації та проведення терористичних актів, які призвели до загибелі людей.

Нагадаємо: в травні 2015 року капітана Єрофеєва та сержанта Алєксандрова було затримано в районі міста Щастя, Луганської області. На допитах вони назвалися діючими російським військовослужбовцями. В свою чергу, російське Міністерство оборони заявило, що Єрофеєв та Алєксандров звільнені зі збройних сил Росії.

Трансляція судового засідання відбуватиметься на офіційному веб-порталі "Судова влада України".

Акредитація ЗМІ на місці.

Довідково: Стаття 314 КПК України Підготовче судове засідання

1. Після отримання обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру або клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності суд не пізніше п'яти днів з дня його надходження призначає підготовче судове засідання, в яке викликає учасників судового провадження.

2. Підготовче судове засідання відбувається за участю прокурора, обвинуваченого, захисника, потерпілого, його представника та законного представника, цивільного позивача, його представника та законного представника, цивільного відповідача та його представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, згідно з правилами, передбаченими цим Кодексом для судового розгляду. Після виконання вимог, передбачених статтями 342 - 345 цього Кодексу, головуючий з'ясовує в учасників судового провадження їх думку щодо можливості призначення судового розгляду.

3. У підготовчому судовому засіданні суд має право прийняти такі рішення:

1) затвердити угоду або відмовити в затвердженні угоди та повернути кримінальне провадження прокурору для продовження досудового розслідування в порядку, передбаченому статтями 468 - 475 цього Кодексу;

2) закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених пунктами 4 - 8 частини першої або частиною другою статті 284 цього Кодексу;

3) повернути обвинувальний акт, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру прокурору, якщо вони не відповідають вимогам цього Кодексу;

4) направити обвинувальний акт, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру до відповідного суду для визначення підсудності у випадку встановлення непідсудності кримінального провадження;

5) призначити судовий розгляд на підставі обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру.

4. Ухвала про повернення обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру може бути оскаржена в апеляційному порядку.