Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Суд передав на поруки ветеранам-афганцям обвинуваченого у примушуванні повернути борг із погрозою вбивством

18 червня 2019, 14:42

«Звільнити від кримінальної відповідальності за ч. 2 ст. 355 КК України на підставі ч. 1 ст. 47 КК України з передачею його на поруки колективу Дунаєвецької районної організації ветеранів війни Афганістану, за умови, що він протягом року з дня передачі на поруки виправдає довіру колективу, не буде ухилятися від заходів виховного характеру та не буде порушувати громадський порядок», – таку ухвалу виніс Ярмолинецький районний суд обвинуваченому у примушуванні до виконання цивільно-правових зобов’язань із погрозою вбивством, закривши щодо нього кримінальне провадження.

25-річний житель Дунаївців 15 червня 2017 року позичив потерпілому 200 доларів США, які той, згідно з усним договором позики, мав повернути через місяць. Проте 15 липня 2017 року грошей молодий чоловік так і не дочекався. Тож повідомив телефоном своєму боржникові, що сума, яку потрібно повернути, буде рости щодня.

На початку 2019 року, розуміючи, що позичальник гроші повертати не збирається, обвинувачений вирішив примусити його до виконання зобов’язань через погрозу вбивством. 6 січня він приїхав до помешкання потерпілого і попередив, якщо той не віддасть 1500 доларів США, поплатиться життям.  Після чергового попередження у квітні, побоюючись за своє життя, боржник передав обвинуваченому 54 тисячі гривень.

У судовому засіданні молодий чоловік свою вину визнав повністю, розкаявся та просив звільнити його від кримінальної відповідальності у зв’язку з передачею на поруки колективу Дунаєвецької районної організації ветеранів війни Афганістану, членом якої він є. Колектив організації звернувся до суду з відповідним клопотанням. Прокурор та потерпілий проти не заперечували.

«Судом встановлено, що П. вперше притягується до кримінальної відповідальності за вчинення злочинів невеликої та середньої тяжкості… позитивно характеризується по місцю проживання, проходячи військову службу, брав участь у бойових діях в зоні проведення АТО на Сході України, внаслідок отримав поранення, контузії та каліцтва», – зазначає суд і приходить до висновку про можливість звільнити обвинуваченого від кримінальної відповідальності й передати на поруки.

Ухвала ще не набрала законної сили і може бути оскаржена до апеляційної інстанції.

Довідково. Стаття 47 Кримінального кодексу України «Звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку з передачею особи на поруки»

  1. Особу, яка вперше вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості, крім корупційних злочинів, та щиро покаялася, може бути звільнено від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки колективу підприємства, установи чи організації за їхнім клопотанням за умови, що вона протягом року з дня передачі її на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.
  2. У разі порушення умов передачі на поруки особа притягається до кримінальної відповідальності за вчинений нею злочин.

 

За повідомленням прес-служби суду