Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Жінка сплатить штраф за вчинення домашнього насильства стосовно своєї дитини

18 жовтня 2019, 15:52

Адміністративні правопорушення, пов’язані з домашнім насильством, становлять значну кількість з усіх справ про адміністративні правопорушення, що розглядаються Соснівським районним судом міста Черкаси.

В більшості випадків домашнє насильство вчиняють чоловіки, а потерпілими від правопорушення, як правило, є жінки, діти та літні члени родини. Згідно з відомостями, що зазначаються при складанні протоколу про вчинення правопорушення, досить часто сімейні сварки відбуваються у присутності малолітніх дітей. Однак, трапляються випадки коли домашнє насильство вчиняють жінки, а страждають від таких дій, як правило, діти.

17 жовтня 2019 Соснівський районний суд м. Черкаси розглянув чергову справу про адміністративне правопорушення та наклав адміністративне стягнення на жінку, що вчинила насильство в сім’ї.

З постанови суду видно, що подія відбувалися в кінці серпня цього року. Перебуваючи вдома, 31-річна місцева жителька вчинила насильство в сім’ї відносно своєї п’ятирічної  дитини, а саме умисні дії фізичного та психологічного характеру.

Відповідальність за частиною першою статті 1732 передбачена за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисного вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров’ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення.

Відтак, за наведених у постанові обставин, суд дійшов висновку, що вина жінки доведена належними доказами, в її діях вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 173 КУпАП, в зв’язку з чим необхідно застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 170 грн..

 

За повідомленням прес-служби суду