flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала № 01/1000 від 25 березня 2014 року

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

 25 березня 2014 року                                                                              Справа №01/1000

        

Господарський  суд  Черкаської  області  у складі головуючого судді Чевгуза О.В., при секретарі судового засідання Олійник І.С., за участю учасників провадження у справі:

від кредиторів: представники не з’явилися,

ліквідатора – Білика О.А., 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду Черкаської області заяву управління Пенсійного фонду України в Тальнівському районі Черкаської області про визнання поточним кредитором

у справі за заявою Тальнівського районного центру зайнятості

до товариства з обмеженою відповідальністю ім. Петровського, с. Корсунка, Тальнівського району, Черкаської області

про визнання банкрутом відсутнього боржника, -  

 

ВСТАНОВИВ:  

Постановою господарського суду Черкаської області від 13 березня 2008 товариство з обмеженою відповідальністю ім. Петровського (вул. Миру, 1, с. Корсунка, Тальнівського району, Черкаської області, код ЄДР 05278252) визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором банкрута 09 листопада 2010 року призначено арбітражного керуючого Білика Олександра Анатолійовича.

          До суду з заявою про визнання поточним кредитором звернулося управління Пенсійного фонду України в Тальнівському районі Черкаської області (далі – заявник).

Заява призначена до розгляду в судовому засіданні. 

Представники кредиторів, в т. ч. заявника, у судове засідання не з’явилися.

Учасники у справі про банкрутство належним чином були повідомлені про час і місце судового розгляду.

Від заявника до початку судового засідання надійшло клопотання про розгляд справи без участі свого представника.

Відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України заява розглядається без участі представників сторін, які не з’явились, за наявними в справі матеріалами.

         У судовому засіданні ліквідатор заявлені вимоги визнав, про що надав письмовий відзив.

Заслухавши пояснення ліквідатора, дослідивши матеріали справи, суд вважає заявлені вимоги обґрунтованими, доведеними наявними в матеріалах справи доказами, а заяву такою, що підлягає до повного задоволення з наступних правових підстав та мотивів.  

У поданій суду заяві заявник просить визнати його поточним кредитором банкрутом на суму 9192 грн. 58 коп.

Як встановлено судом, за період з 01 листопада 2013 року по 28 лютого 2014 року заявником виплачено пенсії на пільгових умовах відповідно до ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» громадянам: Хмельницькому В.М., Береговенку М.О., Червінському В.Я., що підтверджується розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, та не відшкодовані боржником.

Відповідно до ч. 2 Розділу ХV Прикінцевих положень Закону України  «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-ІV, п. 6 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України» від 19.12.2003   №21-1 підприємства, незалежно від форм власності, вносять плату до Пенсійного фонду України на відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених на пільгових умовах.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»  (далі –  Закон)  кредитор – юридична або фізична особа, яка має у встановленому порядку підтверджені документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника, щодо виплати заборгованості із заробітної плати працівникам боржника, а також органи державної податкової служби та інші державні органи, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, податків і зборів (обов’язкових платежів).

Поточні кредитори – кредитори з вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство.

З моменту публікації відомостей про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури поточні кредитори, вимоги яких виникли після порушення провадження у справі про банкрутство (у процедурах розпорядження майном, санації та ліквідації) зобов’язані заявити їх ліквідатору та до господарського суду протягом строку ліквідаційної процедури.

         Згідно ст. 23 Закону вимоги за  зобов‘язаннями боржника, визнаного банкрутом,  що виникли  під   час   проведення   процедур   банкрутства,   можуть пред’являтися тільки в межах ліквідаційної процедури.

Оскільки вимоги заявника на суму 9192 грн. 58 коп. виникли після порушення провадження у справі про банкрутство боржника, то вони являються поточними.  

         На підставі вищезазначеного, керуючись ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, ст. 23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», суд,  -   

 

УХВАЛИВ:

Заяву управління Пенсійного фонду України в Тальнівському районі Черкаської області про визнання поточним кредитором задовольнити повністю.         

          Визнати управління Пенсійного фонду України в Тальнівському районі Черкаської області (вул. Соборна, 15, м. Тальне, Черкаська область, код ЄДР 21366691) поточним кредитором товариства з обмеженою відповідальністю ім. Петровського на суму 9192 грн. 58 коп.

        

Ухвалу може бути оскаржено до Київського апеляційного господарського суду.

 

 

 

Суддя                                                                                 О.В. Чевгуз