flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала № 01-10-01/1420 від 28 серпня 2014 року

 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

 

28 серпня 2014 року                                               Справа № 01-10-01/1420

 

         Суддя господарського суду Черкаської області Чевгуз О.В., розглянувши заяву ліквідатора про продовження строку ліквідаційної процедури та його повноважень

у справі за заявою управління Пенсійного фонду України в Катеринопільському районі, державної податкової інспекції в Катеринопільському районі, приватного підприємства «Айсберг»,  м. Дніпропетровськ,

до  товариства з обмеженою відповідальністю «Завод продтоварів Ретро»,               с. Мокра Калигірка, Катеринопільського району Черкаської області

про визнання банкрутом, -

 

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Черкаської області від 10 липня 2008 року  товариство з обмеженою відповідальністю «Завод продтоварів Ретро»               (с. Мокра Калигірка, Катеринопільського району Черкаської області, код ЄДР 31285947) визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру.

Ухвалою суду від 22 лютого 2010 року  ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Звєздічева Максима Олександровича.

До суду з заявою від 22.07.2014 про продовження строку ліквідаційної процедури звернувся ліквідатор банкрута.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»   (далі –  Закон)  провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами.

Згідно з ст. 1 Закону суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до ст. 22 Закону строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Ліквідатор зобов’язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, при невиконанні ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство.

Наслідків перевищення строків ліквідаційної процедури Закон не містить, про що зазначено у  п. 86 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року «Про судову практику у справах про банкрутство».

Аналогічна правова позиція зазначена у постанові Вищого господарського суду України від 10.08.2010 р. у справі №01-10-01/369.

Відповідно до ст. 24 Закону ліквідатор (ліквідаційна комісія) виконують свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Враховуючи наявність незадоволених вимог кредиторів, вжиття ліквідатором заходів по реалізації ліквідаційної маси для задоволення вимог кредиторів, приймаючи до уваги, що у встановлені Законом строки ліквідатору завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось та питання про її продовження розглянуто комітетом кредиторів (протокол зборів комітету кредиторів від 16 липня 2014 року) вбачається за необхідне продовжити  строк  ліквідаційної  процедури   банкрута  та повноважень ліквідатора на  шість  місяців.

На  підставі зазначеного, керуючись ст. ст. 22, 24  Закону  України  «Про відновлення  платоспроможності  боржника  або  визнання  його  банкрутом», ст. 86 ГПК України, -

                                                              

УХВАЛИВ:

         Заяву ліквідатора банкрута задовольнити.

         Продовжити  строк  ліквідаційної  процедури  товариства з обмеженою відповідальністю «Завод продтоварів Ретро» та повноважень ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Звєздічева Максима Олександровича на шість місяців.

 

                                              

        

Суддя                                                                                           О.В. Чевгуз