flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала № 10/5026/973/2011 від 24 листопада 2014 року

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 УХВАЛА

          24 листопада 2014 р.                                             Справа № 10/5026/973/2011

 

Суддя господарського суду Черкаської області Чевгуз О.В., розглянувши клопотання ліквідатора про продовження строку ліквідаційної процедури у справі про банкрутство фізичної особи-підприємця Степаненка Андрія Вікторовича, -

 

ВСТАНОВИВ:

09.02.2012 року господарський суд прийняв постанову про визнання боржника – фізичної особи-підприємця Степаненка Андрія Вікторовича банкрутом, відкрив процедуру його ліквідації.

В даний час провадження у справі перебуває у процедурі ліквідації банкрута.

Ліквідатором банкрута являється арбітражний керуючий Новосельцев Володимир Петрович.

Згідно з частиною першою розділу Х Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» від 22.12.2011 провадження у цій судовій справі здійснюється згідно з положеннями Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» в редакції до 19.01.2013.

Дослідивши матеріали справи, вбачається за необхідне клопотання ліквідатора банкрута задовольнити з наступних правових підстав та мотивів.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»  (далі –  Закон)  провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами.

Згідно з ч. 4 ст. 1 Закону суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до ст. 22 Закону строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Ліквідатор зобов’язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, при невиконанні ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство.

Наслідків перевищення строків ліквідаційної процедури Закон не містить, про що зазначено у  п. 86 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року «Про судову практику у справах про банкрутство».

Аналогічна правова позиція зазначена у постанові Вищого господарського суду України від 10.08.2010 р. у справі №01-10-01/369.

Враховуючи наявність незадоволених вимог кредиторів, приймаючи до уваги, що у встановлені Законом строки ліквідатору завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось, комітет кредиторів рішенням від 11.11.2014 прийняв рішення про надання згоди на продовження строку ліквідаційної процедури, вбачається за необхідне продовжити  строк  ліквідаційної  процедури   банкрута  на  шість  місяців.

На  підставі зазначеного, керуючись ст. ст. 22, 24  Закону  України  «Про відновлення  платоспроможності  боржника  або  визнання  його  банкрутом», ст. 86 ГПК України, -

 

УХВАЛИВ:

Клопотання ліквідатора задовольнити повністю.

         Продовжити строк ліквідаційної процедури фізичної особи-підприємця Степаненка Андрія Вікторовича та повноваження ліквідатора  - арбітражного керуючого Новосельцева Володимира Петровича на 6 (шість) місяців.

 
         Суддя                                                                                             О.В. Чевгуз