flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала № 01-14-01/1198 від 18 листопада 2014 року

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА 

18 листопада 2014 року                                          Справа № 01-14-01/1198

          Господарський  суд  Черкаської  області  у складі головуючого судді Чевгуза О.В., при секретарі судового засідання Олійник І.С., за участю:  

від кредиторів: Сенченков І.Г. – представник за довіреністю ПАТ КБ «ПриватБанк»,

від боржника: представник не з’явився,

розпорядник майна: Клименко Я.А.,

Степаненко В.В. – представник за довіреністю Головного управління юстиції у Черкаській області,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду Черкаської області клопотання розпорядника майна про затвердження розміру оплати послуг

у справі за заявою спільного підприємства закритого акціонерного товариства «Украгробізнес», м. Київ

до державного підприємства «Кам’янський спиртово-горілчаний комбінат», м. Кам’янка, Черкаська область

про визнання банкрутом, -  

ВСТАНОВИВ:

         Ухвалою господарського суду Черкаської області від 14 квітня 2004 року порушено провадження у справі про банкрутство державного підприємства «Камянський спиртогорілчаний комбінат»  (вул. Сердюка, 1, м. Кам‘янка, Черкаської області, код ЄДР 00376998), введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, накладено арешт на майно боржника.       

         Ухвалою господарського суду Черкаської області від 19 березня 2013 року розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Клименко Яну Анатоліївну.     

До суду з клопотанням про затвердження розміру оплати послуг звернулася розпорядник майна.

Клопотання призначене до розгляду в судовому засіданні та розглядається після відкладення.

Представники управління Пенсійного фонду України у Кам’янському районі,  Кам’янського районного центру зайнятості, Кам’янської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області та боржника у засідання не з’явились.

До початку судового засідання від управління Пенсійного фонду України у Кам’янському районі надійшло клопотання про розгляд справи без участі їх представника. Проти задоволення клопотання розпорядника майна кредитор заперечив, оскільки боржник не здійснює діяльність з виробництва спирту, а тому кошти для оплати послуг розпорядника майна та погашення кредиторських вимог відсутні.

Інші учасники провадження у справі про банкрутство про причин неявки не повідомили.  

Крім того, ухвалою від 28.10.2014 було зобов’язано голову комітету кредиторів скликати збори комітету кредиторів, на яких розглянути питання щодо можливості укладення між боржником і кредиторами мирової угоди. Рішення направити господарському суду.

Відповідно до ст. 77 Господарського процесуального кодексу України господарський суд відкладає в межах строків, встановлених статтею 69 цього Кодексу, розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні, зокрема, через нез’явлення в засідання представників сторін, інших учасників судового процесу; неподання витребуваних доказів.

Про відкладення розгляду справи виноситься ухвала, в якій вказуються час і місце проведення наступного засідання.

Голова комітету кредиторів збори комітету кредиторів не скликав. Відтак, суд вважає за необхідне розгляд справи відкласти.

 Розпорядник майна у судовому засіданні заявлене клопотання підтримала та просила затвердити їй оплату послуг в розмірі 2500,00 грн., виплату якої покласти на боржника, представники кредитора та Головного управління юстиції у Черкаській області – проти задоволення клопотання не заперечили.

Справа розглядається в порядку ст. 75 Господарського процесуального кодексу України за наявними в ній матеріалами.

         Заслухавши у судовому засіданні присутніх представників, дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне клопотання розпорядника майна задовольнити з наступних правових підстав та мотивів.

Відповідно до ч. ч. 12, 13, 14 ст. 31 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» оплата послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у зв'язку з виконанням ним своїх обов'язків здійснюються в порядку, встановленому цим Законом, за рахунок коштів, одержаних від продажу майна боржника, або за рахунок коштів кредиторів чи коштів, одержаних у результаті виробничої діяльності боржника.

Кредитори можуть створювати фонд для оплати послуг, відшкодування витрат та виплати додаткової винагороди арбітражному керуючому (розпоряднику майна, керуючому санацією, ліквідатору). Формування фонду та порядок використання його коштів визначаються рішенням комітету кредиторів та затверджуються ухвалою господарського суду.

Оплата послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого  санацією,  ліквідатора) за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень  встановлюється  та  виплачується  в розмірі, встановленому  комітетом  кредиторів і затвердженому господарським судом,  якщо інше не встановлено Законом,  але не  менше  двох мінімальних   заробітних   плат   та  не  більше  середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять  місяців його роботи перед порушенням провадження у справі про банкрутство.

Отже, надання послуг професійного арбітражного керуючого відбувається на платній основі.

Згідно з протоколом зборів комітету кредиторів від 25 березня 2014 року вирішено: «затвердити заробітну плату розпорядника майна ДП  «Кам’янський спиртово-горілчаний комбінат» в розмірі 2500,00 грн.».

Приймаючи до уваги, що комітет кредиторів встановив арбітражному керуючому розмір оплати послуг, суд вважає, що клопотання розпорядника майна підлягає до задоволення.

На підставі вищевказаного, керуючись ч. ч. 12, 13, 14, ст. 31 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. ст. 77, 86 ГПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

         Клопотання розпорядника майна  про затвердження розміру оплати послуг задовольнити.

Затвердити заробітну плату розпорядника майна державного підприємства «Кам’янський спиртово-горілчаний комбінат» арбітражного керуючого Клименко Яни Анатоліївни в розмірі 2500,00 грн.

Розгляд справи у судовому засіданні відкласти на 11 год. 30 хв. 04 грудня 2014 року.     

Засідання провести в приміщенні господарського суду Черкаської області за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 307,  каб. 216, тел. канцелярії 45-24-38.

Зобов’язати голову комітету кредиторів скликати збори комітету кредиторів, на яких розглянути питання щодо можливості укладення між боржником і кредиторами мирової угоди. Рішення направити господарському суду.

Викликати у судове засідання комітет кредиторів у складі: управління Пенсійного фонду України у Кам’янському районі,  Кам’янського районного центру зайнятості, ПАТ «ПриватБанк», Кам’янської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області, а також представника боржника та розпорядника майна.

Представникам мати документи, що підтверджують їх повноваження та особу (довіреність, паспорт).      

Копію ухвали направити Міністерству аграрної політики та продовольства України, Міністерству юстиції України

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.

Суддя                                                                                         О.В. Чевгуз