flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 01-14-01/2779 від 16 січня 2015 року (продовження строку ліквідпроцедури)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

16 січня 2015 року                                        Справа № 01-14-01/2779

Суддя господарського  суду  Черкаської  області Чевгуз О.В., розглянувши заяву ліквідатора про продовження строку ліквідаційної процедури та його повноважень

у справі за заявою Золотоніської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області

до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Драбівське»,  смт. Драбів, Черкаської області

про визнання  банкрутом, -   

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Черкаської області від 24 грудня 2004 року сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Драбівське» (вул. Молодіжна, 1, смт. Драбів, Черкаської області, код 03790793) визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ухвалою суду від 27 жовтня 2009 року ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Козюру Василя Миколайовича.

         Ухвалою суду від 03 вересня 2013 року припинені повноваження ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Козюри Василя Миколайовича, новим ліквідатором призначено арбітражного керуючого Іванюка Олександра Миколайовича.

         До суду з заявою від 16.12.2014 про продовження строку ліквідаційної процедури на шість місяців звернувся ліквідатор.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі – Закон)  провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами.

Згідно з ст. 1 Закону суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до ст. 22 Закону строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Ліквідатор зобов’язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, при невиконанні ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство.

Наслідків перевищення строків ліквідаційної процедури Закон не містить, про що зазначено у  п. 86 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року “Про судову практику у справах про банкрутство”.

Аналогічна правова позиція зазначена у постанові Вищого господарського суду України від 10.08.2010 р. у справі №01-10-01/369.

Відповідно до ст. 24 Закону ліквідатор (ліквідаційна комісія) виконують свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Враховуючи наявність незадоволених вимог кредиторів, вжиття ліквідатором заходів по формуванню ліквідаційної маси для задоволення вимог кредиторів, приймаючи до уваги, що у встановлені законом строки завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось, вбачається за необхідне продовжити  строк  ліквідаційної  процедури   та повноважень ліквідатора на  шість  місяців.

На  підставі  зазначеного, керуючись ст. ст. 22, 24  Закону  України  «Про відновлення  платоспроможності  боржника  або  визнання  його  банкрутом», ст. 86 ГПК України, -

УХВАЛИВ:

         Заяву ліквідатора про продовження строку ліквідаційної процедури банкрута та його повноважень задовольнити.

         Продовжити строк ліквідаційної процедури сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Драбівське» та повноважень ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Іванюка Олександра Миколайовича на  шість  місяців.

Суддя                                                                                 О.В. Чевгуз