flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала № 01/1720 від 16 грудня 2014 року

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

16 грудня 2014 року                                                    Справа № 01/1720

         Господарський суд Черкаської області в складі: головуючого – судді Чевгуза О.В., при секретарі судового засідання Олійник І.С., за участю учасників провадження у справі:

від кредиторів: Батаргіна Ю.О. – представник за довіреністю Смілянської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області,

керуючий санацією – Голінний А.М.,

Білодід С.І. – керівник боржника,

Філатов С.М. – представник за довіреністю Смілянської міської ради,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду Черкаської області клопотання про продовження процедури санації та заміну керуючого санацією

у справі за заявою Смілянського комунального виробничого підприємства «Комунальник», м. Сміла, Черкаської області

про визнання банкрутом, -

 

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 01.09.2010 року порушено провадження у справі про банкрутство Смілянського комунального виробничого підприємства «Комунальник» (вул. Чапаєва, 2, м. Сміла, Черкаська область, код ЄДР 05431667).

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 14.09.2010 року введено процедуру санації боржника.  

          Ухвалою господарського суду Черкаської області від 05.06.2014 року розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Голінного Андрія Михайловича.   Керуючим санацією призначено керівника боржника Дригу Віктора Юрійовича.

         До суду з клопотанням від 04.11.2014 про продовження строку процедури санації, повноважень керуючого санацією та розпорядника майна звернувся розпорядник майна.

У судовому засіданні представник кредитора, представник Смілянської міської ради, керівник боржника та керуючий санацією підтримали клопотання про продовження строку процедури санації до 01.02.2015, просили суд припинити повноваження керуючого санацією Дриги В.Ю. та призначити керуючим санацією нового керівника боржника Білодіда Сергія Івановича. Раніше направлене суду клопотання про визнання боржника банкрутом та введення процедури ліквідації просять залишити без розгляду.

Представники Смілянського міськрайонного центру зайнятості та товариства з обмеженою відповідальністю «Магнезол» у судове засідання не з’явились, про причини неявки не повідомили.

Заслухавши доводи учасників судового засідання, дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне клопотання про заміну керуючого санацією та продовження процедури санації до 01.02.2015 задовольнити з наступних правових підстав та мотивів.

Комітетом кредиторів 12.12.2014 прийняте рішення про звернення до господарського суду про припинення повноважень керуючого санацією Дриги В.Ю., призначення керуючим санацією боржника його нового керівника Білодіда С.І., скасування рішення про звернення до суду з клопотанням про оголошення боржника банкрутом та введення процедури ліквідації, звернутись до суду з клопотанням про продовження строку процедури санації до 01.02.2015.

Статтею 16 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі - Закон) визначено, що прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, припинення повноважень арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення нового арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), надання згоди на укладення арбітражним керуючим значних угод боржника чи угод боржника, щодо яких є заінтересованість, належить до компетенції комітету кредиторів.

Відповідно до 17 Закону комітет кредиторів приймає рішення про погодження кандидатури керуючого санацією, вибір інвестора (інвесторів), схвалення плану санації боржника.

Кандидатури керуючого санацією та інвестора (інвесторів) можуть бути запропоновані комітету кредиторів будь-яким із кредиторів, представником органу, уповноваженого управляти майном боржника. Керуючим санацією може бути запропоновано особу, яка виконувала повноваження розпорядника майна, або керівник підприємства, якщо на це є згода комітету кредиторів та (або) інвесторів.

         Приймаючи до уваги, що Дрига В.Ю. звільнений з посади керівника боржника, новим керівником Смілянського комунального виробничого підприємства «Комунальник» призначений Білодід Сергій Іванович, комітет кредиторів погодив заміну керуючого санацією на повноважного керівника боржника, суд вважає за необхідне замінити керуючого санацією у даній справі.

Відповідно до ст. 17 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі – Закон) санація вводиться на строк не більше дванадцяти місяців.

За клопотанням комітету кредиторів чи керуючого санацією або інвесторів цей строк може бути продовжено ще до шести місяців або скорочено.

Згідно з ст. 16 Закону до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про внесення пропозицій господарському суду щодо продовження або скорочення строку процедур розпорядження майном боржника чи санації боржника.

Відповідно до протоколу засідання комітету кредиторів від 12.12.2014 комітет кредиторів затвердив звіт керуючого санацією, визнав його роботу задовільною та зобов’язав звернутись до господарського суду з клопотанням про продовження строку процедури санації до 01.02.2015.

Господарський суд вважає за необхідне на підставі п. 4 ст. 80 ГПК України припинити провадження у справі в частині клопотання про визнання боржника банкрутом та введення процедури ліквідації, оскільки комітет кредиторів скасував своє рішення про введення ліквідації, а розпорядник майна відмовився від клопотання.

         Керуючись ст. ст. 80, 86 ГПК України, ст. ст.  16, 17 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», суд,-

УХВАЛИВ:

Клопотання розпорядника майна задовольнити повністю.

Провадження у справі в частині клопотання про визнання боржника банкрутом та введення процедури ліквідації припинити.

Припинити повноваження керуючого санацією Смілянського комунального виробничого підприємства «Комунальник» Дриги Віктора Юрійовича.

Призначити керуючим санацією Смілянського комунального виробничого підприємства «Комунальник» начальника цього підприємства Білодіда Сергія Івановича ідентифікаційний код 3087506974.

Продовжити строк процедури санації Смілянського комунального виробничого підприємства «Комунальник», керуючого санацією Білодіда Сергія Івановича та повноважень розпорядника майна боржника Голінного Андрія Михайловича до 01.02.2015.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.

         Суддя                                                                                   О.В. Чевгуз