flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала № 01-18-01/625 від 9 вересня 2014 року

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

09 вересня 2014 року                                     Справа №01-18-01/625

          

Господарський  суд  Черкаської  області  у складі головуючого судді Чевгуза О.В., при секретарі судового засідання Олійник І.С., за участю:   

від кредиторів: Роговий В.М. – представник за довіреністю Тальнівської ОДПІ,  Клименко А.І. – представник за довіреністю Тальнівського районного центру зайнятості,

від ліквідатора: Назаренко С.А. – представник за довіреністю,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду Черкаської області матеріали справи за заявою управління Пенсійного фонду України в Тальнівському районі

до комунального підприємства «Тальнівське підприємство теплових мереж», м. Тальне, Черкаської області

про визнання банкрутом, -

 

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Черкаської області від 17 лютого 2009 року комунальне підприємство «Тальнівське підприємство теплових мереж» (вул. Самойлова, 6, м. Тальне, Черкаської області, код 14201989) визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру.

         Ухвалою господарського суду Черкаської області від 10 жовтня 2013 року усунуто арбітражного керуючого Кугота І.П. від виконання обов’язків ліквідатора банкрута та призначено нового ліквідатора – арбітражного  керуючого Носань Н.С. 

До суду звернувся Тальнівський районний центр зайнятості з заявою від 18.08.2014 №02-10/1364 про визнання поточним кредитором банкрута.

Від ліквідатора надійшло клопотання від 05.08.2014 №02-08/342 про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора.

У судовому засіданні представник Тальнівського районного центру зайнятості заявлені вимоги підтримала та просила визнати, представник ліквідатора банкрута вимоги заявника визнав у повному обсязі.

Учасники судового засідання підтримали клопотання ліквідатора про продовження строку ліквідаційної процедури на шість місяців.

Заслухавши доводи учасників провадження у справі, дослідивши матеріали справи, суд вважає заявлені вимоги обґрунтованими, доведеними наявними в матеріалах справи доказами, а заяву та клопотання такими, що підлягають до задоволення з наступних підстав та мотивів.  

Відповідно до п. 1.1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України  «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції, яка діє з 19 січня 2013 року) положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом.

Зважаючи на те, що процедура ліквідації у даній справі була введена постановою від 17.02.2009, тобто до моменту набрання чинності Закону України  «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції, яка діє з 19 січня 2013 року),  тому положення цього Закону під час розгляду даної справи не застосовуються. 

Згідно із ст. 41 Господарського процесуального кодексу України  (далі – ГПК України) господарські суди розглядають  справи  про  банкрутство  у порядку  провадження,  передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом  України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання  його   банкрутом» (далі – Закон).

Відповідно до ст. 1 Закону поточні кредитори – кредитори з вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство.

З моменту публікації відомостей про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури поточні кредитори, вимоги яких виникли після порушення провадження у справі про банкрутство (у процедурах розпорядження майном, санації та ліквідації) зобов’язані заявити їх ліквідатору та до господарського суду протягом строку ліквідаційної процедури.

         Згідно ст. 23 Закону вимоги за  зобов‘язаннями боржника, визнаного банкрутом,  що виникли  під   час   проведення   процедур   банкрутства,   можуть пред’являтися тільки в межах ліквідаційної процедури.

Оскільки вимоги Тальнівського районного центру зайнятості на суму 18113 грн. 65 коп. виникли після порушення провадження у справі про банкрутство боржника, то вони являються поточними.  

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами.

Згідно з ч. 4 ст. 1 Закону суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до ст. 22 Закону строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Ліквідатор зобов’язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, при невиконанні ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство.

Наслідків перевищення строків ліквідаційної процедури Закон не містить, про що зазначено у  п. 86 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року «Про судову практику у справах про банкрутство».

Аналогічна правова позиція зазначена у постанові Вищого господарського суду України від 10.08.2010 р. у справі №01-10-01/369.

Комітет кредиторів рішенням від 08.09.2014 вирішив звернутись до суду з клопотанням про продовження строку ліквідаційної процедури на шість місяців.

Враховуючи наявність незадоволених вимог кредиторів, приймаючи до уваги, що у встановлені Законом строки ліквідатору завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось, вбачається за необхідне продовжити  строк  ліквідаційної  процедури  банкрута.

         На підставі вищезазначеного, керуючись ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», суд,  -   

 

УХВАЛИВ:

Визнати Тальнівський районний центр зайнятості (код ЄДР 21367851)  поточним кредитором комунального підприємства «Тальнівське підприємство теплових мереж» на суму 18113 грн. 65 коп.           

Продовжити строк ліквідаційної процедури та повноваження ліквідатора комунального підприємства «Тальнівське підприємство теплових мереж» арбітражного керуючого Носань Н.С. на шість місяців.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.

 

 

 

Суддя                                                                               О.В. Чевгуз