flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала № 01/1999 від 11 листопада 2014 року

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

          11 листопада 2014 року                                              Справа № 01/1999

Господарський  суд  Черкаської  області  у складі головуючого судді Чевгуза О.В., при секретарі судового засідання Олійник І.С., за участю:   

від кредиторів: Грушевий Ю.В. – представник за довіреністю публічного акціонерного товариства «Райффайзен Банк Аваль»  в особі Черкаської обласної дирекції,

ліквідатор: не з’явився, 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду Черкаської області матеріали справи за заявою публічного акціонерного товариства «Райффайзен Банк Аваль»  в особі Черкаської обласної дирекції

до фізичної особи - підприємця Капуловського Валерія Івановича, м. Звенигородка, Черкаська область

про визнання банкрутом, - 

ВСТАНОВИВ:

         Постановою господарського суду Черкаської області від 04 листопада 2010 року фізичну особу - підприємця Капуловського Валерія Івановича (вул. Енгельса, 38, м. Звенигородка, Черкаська область, ідентифікаційний код  2380005612) визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру.

Ухвалою від 29 березня 2011 року ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Гончарова Анатолія Олександровича.

У зв’язку з закінченням строку ліквідаційної процедури та зверненням публічного акціонерного товариства «Райффайзен Банк Аваль» (далі – кредитор) з вимогою зобов’язати ліквідатора надати звіт про виконану роботу та  вчинені ліквідаційні заходи.

Викликаний у судове засідання ліквідатор Гончаров А.О. не з’явився, про причини неявки не повідомив.

В судовому засіданні представник кредитора пояснив, що ліквідатор своїх обов’язків не виконує, у зв’язку з чим просить суд замінити його на іншого арбітражного керуючого.

До початку судового засідання до суду звернувся арбітражний керуючий Сінєльников В.В. із заявою про те, що він не заперечує проти призначення на посаду ліквідатора у даній справі.

Представник кредитора проти призначення арбітражного керуючого Сінєльникова В.В. ліквідатором у даній справі не заперечив.

Заслухавши учасників судового засідання, дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне замінити ліквідатора у даній справі з огляду на таке.

Постановою господарського суду Черкаської області від 04 листопада 2010 року фізичну особу - підприємця Капуловського Валерія Івановича (вул. Енгельса, 38, м. Звенигородка, Черкаська область, ідентифікаційний код  2380005612) визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру.

Ухвалою від 29 березня 2011 року ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Гончарова Анатолія Олександровича.

Згідно з п. 6 "Прикінцевих та перехідних положень" Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», який діє з 19.01.2013, з дня набрання чинності цим Законом продовжують діяти ліцензії на право здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора). Протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом державний орган з питань банкрутства безоплатно замінює за заявою арбітражного керуючого чинну на день набрання чинності цим Законом ліцензію на право здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) на свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), яке відповідно до цього Закону надає право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора). Після закінчення цього строку втрачають чинність ліцензії на право здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора).

Таким чином, з набранням чинності Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», який діє з 19.01.2013, ліцензія Гончарова Анатолія Олександровича  на право здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) втратила чинність.

Гончаров А.О. у встановленому порядку отримав свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №368 від 01.03.2013.

Наказом Міністерства юстиції України від 29.08.2014 №1441/5 анульовано свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №368 від 01.03.2013, видане Гончарову Анатолію Олександровичу.

Таким чином, Гончаров Анатолій Олександрович втратив право здійснювати діяльність арбітражного керуючого.

Відповідно до ст. 3-1 Закону України  «Про відновлення  платоспроможності  боржника  або  визнання  його  банкрутом» (далі-Закон) у редакції, яка діяла на момент визнання боржника банкрутом, якщо інше не передбачено цим Законом, арбітражні керуючі діють на підставі ліцензії арбітражного керуючого, виданої уповноваженим органом у порядку, встановленому законом.

Анулювання ліцензії арбітражного керуючого під час здійснення арбітражним керуючим своїх повноважень є підставою для усунення його від виконання обов'язків арбітражного керуючого під час провадження у справі про банкрутство.

Про усунення арбітражного керуючого від виконання обов'язків з цих підстав під час провадження у справі господарський суд виносить ухвалу.

Отже, оскільки Гончаров А.О. не має права на здійснення діяльності арбітражного керуючого, господарський суд вважає за необхідне припинити його повноваження ліквідатора у даній справі.

До господарського суду із заявою про призначення ліквідатором у даній справі звернувся арбітражний керуючий Сінєльніков Валерій Васильович, свідоцтво на право здійснення діяльності арбітражного керуючого №296 від 25.02.2013.

Представник кредитора в судовому засіданні заяву Сінєльнікова Валерія Васильовича підтримав та просив задовольнити.

Господарський суд не вбачає перешкод щодо призначення ліквідатором у даній справі Сінєльнікова Валерія Васильовича, який звернувся до суду з відповідною заявою, має свідоцтво на право здійснення діяльності арбітражного керуючого №296 від 25.02.2013 та застрахував відповідальність професійної діяльності арбітражного керуючого згідно з договором №001/053/01341 від 01.08.2014.

На підставі зазначеного, керуючись ст. 3-1 Закону України  «Про відновлення  платоспроможності  боржника  або  визнання  його  банкрутом», ст. 86 ГПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

         Повноваження ліквідатора Гончарова Анатолія Олександровича  припинити.

Призначити ліквідатором фізичної особи - підприємця Капуловського Валерія Івановича (вул. Енгельса, 38, м. Звенигородка, Черкаська область, ідентифікаційний код  2380005612)  арбітражного керуючого Сінєльнікова Валерія Васильовича, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №296 від 25.02.2013, ідентифікаційний код 2391515059.м. Київ, вул. Червоноткацька, 19, кв. 37.

СУДДЯ                                                                               О.В. Чевгуз