flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала № 01/2218 від 08 квітня 2014 року

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

 

08 квітня 2014 року                                                  Справа № 01/2218

        

Господарський  суд  Черкаської  області  у складі головуючого судді Чевгуза О.В., при секретарі судового засідання Олійник І.С., за участю учасників у справі:

від кредиторів:   представники не з’явилися,

від ліквідатора: Мисан В.М. – представник за довіреністю,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду Черкаської області клопотання ліквідатора про скасування арешту на нерухоме майно банкрута

у справі за заявою Діброва Олександра Валерійовича, м. Київ

до фізичної особи-підприємця Веремійчука Сергія Миколайовича, с. Осітна, Христинівського району, Черкаської області

про визнання банкрутом, -

 

ВСТАНОВИВ:

Господарським судом Черкаської області 08 листопада 2010 року порушено провадження у справі про банкрутство фізичної особи-підприємця  Веремійчука Сергія Миколайовича.

Постановою господарського суду Черкаської області від 18 листопада 2010 року фізичну особу-підприємця Веремійчука Сергія Миколайовича (вул. Калініна, 124-В, с. Осітна, Христинівський район, Черкаська область,  ідентифікаційний код 3055815976) визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Новосельцева Володимира Петровича.

До суду з клопотанням про скасування арешту нерухомого майна фізичної особи-підприємця Веремійчука Сергія Миколайовича звернувся ліквідатор банкрута.

         Клопотання призначено до розгляду в судовому засіданні.  

         У судовому засіданні представник ліквідатора клопотання підтримав та просив задовольнити.      

Представники кредиторів у засідання не з’явились, причин неявки не повідомили.              

Заслухавши доводи учасника судового засідання, дослідивши матеріали справи, суд вважає клопотання таким, що підлягає до задоволення з наступних правових підстав та мотивів.

Згідно з ст. 41 Господарського процесуального кодексу України  (далі - ГПК України) господарські суди розглядають  справи  про  банкрутство  у порядку  провадження,  передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом  України «Про  відновлення платоспроможності боржника або визнання  його   банкрутом» (далі-Закон).

Відповідно до ст. 12 Закону господарський  суд  має  право  за  клопотанням сторін або учасників  провадження  у  справі  про  банкрутство  чи  за  своєю ініціативою вживати заходів щодо забезпечення вимог кредиторів.

         Заходи щодо забезпечення вимог кредиторів діють відповідно до дня введення процедури санації і призначення керуючого санацією, або до винесення постанови про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури і призначення ліквідатора, або до затвердження господарським  судом мирової угоди, або до дня винесення ухвали про відмову у визнанні боржника банкрутом.

Як зазначає Президія Вищого господарського суду України в п. 7.1 Рекомендацій від 04 червня 2004 року №04-5/1193 «Про деякі питання практики застосування Закону  України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», згідно з частиною 1 статті 12 Закону господарський суд за клопотанням сторін або учасників провадження у справі про банкрутство чи за своєю ініціативою має право вжити заходів щодо забезпечення вимог кредиторів, в тому числі передбачені статтею 67 ГПК України.

Таким чином, тільки господарський суд у справі про банкрутство вправі вживати заходи забезпечення вимог кредиторів, які є необхідними і максимально відповідають інтересам боржника та кредиторів.

Відповідно до довідки з Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна №10511237 від 09.10.2013 все нерухоме майно, що належить банкруту у даній справі, перебуває під арештом, про що 24.09.2012 у зазначеному реєстрі внесено відомості про обтяження за №13030640.

Враховуючи відсутність необхідності перебування майна банкрута під обтяженням, оскільки цей захід перешкоджає ліквідатору виконувати свої повноваження щодо продажу майна боржника та задоволення вимог кредиторів, що може потягнути за собою порушення прав та законних інтересів кредиторів та банкрута, суд вважає за необхідне скасувати всі обтяження на майно Веремійчука Сергія Миколайовича – банкрута у даній справі.

На підставі зазначеного, керуючись ст. ст. 41, 86 Господарського процесуального кодексу України, ст. 12 Закону  України «Про  відновлення платоспроможності боржника або визнання  його   банкрутом», суд -

   

УХВАЛИВ:

Клопотання ліквідатора задовольнити.   

Скасувати арешт на все нерухоме майно, що належить Веремійчуку Сергію Миколайовичу, який проживає по вул. Калініна, 124В в с. Осітна, Христинівського району, Черкаської області, ідентифікаційний код 3055815976.

Скасувати в Єдиному реєстрі заборон відчуження об’єктів нерухомого майна обтяження від 24.09.2012 за №13030640, вчинений Житомирською філією державного підприємства «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України.

Зобов’язати державного реєстратора відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Черкаського міського управління юстиції провести державну реєстрацію припинення обтяження від 24.09.2012 за №13030640, вчинений Житомирською філією державного підприємства «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України.

Уповноважити ліквідатора фізичної особи-підприємця Веремійчука Сергія Миколайовича арбітражного керуючого Новосельцева Володимира Петровича (свідоцтво №478 від 14.03.2013) скласти та подати заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень до відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Черкаського міського управління юстиції.

Уповноважити ліквідатора фізичної особи-підприємця Веремійчука Сергія Миколайовича арбітражного керуючого Новосельцева Володимира Петровича (свідоцтво №478 від 14.03.2013) отримати відповідний витяг про державну реєстрацію прав та їх обтяжень у відділі державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Черкаського міського управління юстиції.

 

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.

 

 

 

         Суддя                                                                                              О.В. Чевгуз