Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
01 квітня 2014 року Справа № 01/2470
Господарський суд Черкаської області в складі головуючого судді – Чевгуза О.В., при секретарі судового засідання Олійник І.С., за участю:
від кредиторів: Темчишина – Благодір С.П. – представник за довіреністю управління Пенсійного фонду України в Черкаському районі Черкаської області, Миронов Т.М. – представник за довіреністю державної податкової інспекції у Черкаському районі Головного управління Міндоходів у Черкаській області,
Ніколаєва О.В. – представника за довіреністю приватного підприємства «Леськівський консервний завод»,
ліквідатора Левченко В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси справу за заявою управління Пенсійного фонду України у Черкаському районі та державної податкової інспекції у Черкаському районі Черкаської області Державної податкової служби
до товариства з обмеженою відповідальністю «Маяк-2007», с. Леськи, Черкаського району, Черкаської області
про визнання банкрутом, -
ВСТАНОВИВ:
Постановою господарського суду Черкаської області від 06 жовтня 2011 року товариство з обмеженою відповідальністю «Маяк-2007» (вул. Жовтнева, 4, с. Леськи, Черкаського району, Черкаської області, код ЄДР 35233604) визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Левченка Василя Миколайовича.
Ліквідатор звернувся до суду з клопотанням про продовження строку проведення ліквідаційної процедури та його повноважень, а також затвердження звіту про відшкодування витрат.
Керівник приватного підприємства «Черкаський консервний завод» звернувся до суду з клопотанням про заміну кредитора у справі його правонаступником. Аналогічне клопотання надійшло від приватного підприємства «Леськівський консервний завод».
Клопотання призначені до розгляду у судовому засіданні.
Ліквідатор банкрута та представники кредиторів у судовому засіданні клопотання підтримали повністю та просили їх задовольнити.
Заслухавши учасників судового засідання, дослідивши матеріали справи, вбачається за необхідне клопотання ліквідатора та приватного підприємства «Черкаський консервний завод» задовольнити з наступних правових підстав та мотивів.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі – Закон) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами.
Згідно з абз. 4 ст. 1 Закону суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Відповідно до ст. 22 Закону строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.
Ліквідатор зобов’язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, при невиконанні ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство.
Наслідків перевищення строків ліквідаційної процедури Закон не містить, про що зазначено у п. 86 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року “Про судову практику у справах про банкрутство”.
Аналогічна правова позиція зазначена у постанові Вищого господарського суду України від 10.08.2010 р. у справі №01-10-01/369.
Враховуючи наявність незадоволених вимог кредиторів та нереалізованих активів банкрута, приймаючи до уваги, що у встановлені Законом строки ліквідатору завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось, строк ліквідаційної процедури банкрута необхідно продовжити.
Відповідно до ст. 31 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» кредитори можуть створювати фонд для оплати послуг, відшкодування витрат та виплати додаткової винагороди арбітражному керуючому (розпоряднику майна, керуючому санацією, ліквідатору). Формування фонду та порядок використання його коштів визначаються рішенням комітету кредиторів та затверджуються ухвалою господарського суду.
Звіт про оплату послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого затверджується рішенням комітету кредиторів та ухвалою господарського суду. Ухвала може бути оскаржена у встановленому порядку.
Згідно з протоколом зборів комітету кредиторів від 24 лютого 2014 року комітет вирішив затвердити звіт ліквідатора про витрати на суму 90643 грн. 78 коп.
Отже, звіт ліквідатора про понесені витрати ліквідатора на суму 90643 грн. 78 коп. підлягає до задоволення.
Статтею 25 Господарського процесуального кодексу України визначено, що у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення діяльності суб'єкта господарювання шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.
Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку правонаступник замінив.
Про заміну або про відмову заміни сторони чи третьої особи її правонаступником господарський суд виносить ухвалу.
Згідно з ст. 512 Цивільного кодексу України кредитор у зобов’язанні може бути замінений іншою особою внаслідок:
1) передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги);
2) правонаступництва;
3) виконання обов'язку боржника поручителем або заставодавцем (майновим поручителем);
4) виконання обов'язку боржника третьою особою.
Кредитор у зобов'язанні може бути замінений також в інших випадках, встановлених законом.
Відповідно до ухвали попереднього засідання господарським судом у даній справі затверджені вимоги приватного підприємства «Черкаський консервний завод» на суму 902126 грн. 13 коп.
Відповідно до договору відступлення права вимоги від 02.11.2013 первісний кредитор – приватне підприємство «Черкаський консервний завод» відступив право вимоги до боржника у даній справі приватному підприємству «Леськівський консервний завод» на суму 902126 грн. 13 коп., а тому суд вважає за необхідне клопотання кредитора задовольнити.
На підставі вищевказаного, керуючись ст. ст. 3-1, 22, 24 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. ст. 25, 86 ГПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання ліквідатора задовольнити.
Продовжити строк ліквідаційної процедури товариства з обмеженою відповідальністю «Маяк-2007» та повноважень ліквідатора банкрута – арбітражного керуючого Левченка Василя Миколайовича на шість місяців.
Затвердити звіт ліквідатора про витрати на суму 90643 грн. 78 коп.
Замінити кредитора у справі - приватне підприємство «Черкаський консервний завод» на нового кредитора - приватне підприємство «Леськівський консервний завод» з вимогами до товариства з обмеженою відповідальністю «Маяк-2007» на суму 902126 грн. 13 коп.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.