flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 01/2470 від 17 лютого 2015 року (продовження строку ліквідпроцедури)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

17 лютого 2015 року                                                Справа № 01/2470

            Господарський суд Черкаської області в складі головуючого судді – Чевгуза О.В., при секретарі судового засідання Олійник І.С., за участю:

від кредиторів: представники не з’явились,

ліквідатора Левченко В.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси справу за заявою управління Пенсійного фонду України у Черкаському районі та державної податкової інспекції у Черкаському районі Черкаської області Державної податкової служби

до товариства з обмеженою відповідальністю «Маяк-2007», с. Леськи, Черкаського району, Черкаської області

про визнання банкрутом, -

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Черкаської області від 06 жовтня 2011 року товариство з обмеженою відповідальністю «Маяк-2007» (вул. Жовтнева, 4, с. Леськи, Черкаського району, Черкаської області, код ЄДР 35233604) визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Левченка Василя Миколайовича.

Ліквідатор звернувся до суду з клопотанням про продовження строку проведення ліквідаційної процедури та його повноважень.

Клопотання призначено до розгляду у судовому засіданні.

Представники кредиторів у судове засідання не з’явились, про причини неявки не повідомили.       

Ліквідатор банкрута у судовому засіданні клопотання підтримав повністю та просив його задовольнити.

Заслухавши ліквідатора, дослідивши матеріали справи, господарський суд вважає за необхідне клопотання ліквідатора задовольнити з наступних правових підстав та мотивів.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі – Закон)  провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами.

Відповідно до ст. 22 Закону строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Ліквідатор зобов’язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, при невиконанні ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство.

Наслідків перевищення строків ліквідаційної процедури Закон не містить, про що зазначено у  п. 86 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року “Про судову практику у справах про банкрутство”.

Аналогічна правова позиція зазначена у постанові Вищого господарського суду України від 10.08.2010 р. у справі №01-10-01/369.

Враховуючи наявність незадоволених вимог кредиторів та нереалізованих активів банкрута, приймаючи до уваги, що у встановлені Законом строки ліквідатору завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось, строк  ліквідаційної  процедури банкрута  необхідно продовжити.

На підставі вищевказаного, керуючись ст. 22 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. 86 ГПК України, суд -

УХВАЛИВ:

         Клопотання ліквідатора задовольнити.

Продовжити  строк  ліквідаційної  процедури  товариства з обмеженою відповідальністю «Маяк-2007» та повноважень ліквідатора банкрута – арбітражного керуючого Левченка Василя Миколайовича на шість  місяців.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.

Суддя                                                    О.В. Чевгуз