flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала № 01/2676 від 16 грудня 2014 року

 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 УХВАЛА 

 16 грудня 2014 року                                                   Справа № 01/2676

          Господарський  суд  Черкаської  області  у складі головуючого судді Чевгуза О.В., при секретарі судового засідання Олійник І.С., за участю: 

представників за довіреностями – Нечипоренка В.Ф., Бодашка О.О. (від ПАТ «Черкасиобленерго»),   Батаргіної Ю.О. (від Смілянської ОДПІ),

арбітражного керуючого – Ноговського І.Л.,        

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду Черкаської області у м. Черкаси справу за заявою Смілянської об’єднаної державної податкової інспекції Головного Управління Міндоходів у Черкаській області

до комунального підприємства «Гранд», м. Сміла, Черкаської області

про визнання банкрутом, -  

ВСТАНОВИВ:

           Постановою господарського суду Черкаської області від 13 січня 2011 року боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру.   Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Каплю Сергія Васильовича.   

Від ліквідатора банкрута надійшли клопотання про затвердження оплати послуг арбітражного керуючого в розмірі двох мінімальних заробітних плат та зобов’язання новопризначеного ліквідатора внести до першої черги реєстру вимог кредиторів заборгованість по оплаті послуг арбітражного керуючого Каплі С.В. в сумі 36 147, 72 грн. та провести розрахунки відповідно черговості, встановленої Законом.

Від голови комітету кредиторів надійшло клопотання про призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Ноговського Ігоря Леонідовича та продовження строку ліквідаційної процедури банкрута.

      Клопотання призначені до розгляду в судовому засіданні.     

Ліквідатор банкрута у судове засідання не з’явився, причин неявки не повідомив.     

         У судовому засіданні представники кредиторів клопотання підтримали та просили задовольнити. Арбітражний керуючий Ноговський І.Л. проти призначення його на посаду ліквідатора банкрута не заперечував.       

Заслухавши доводи учасників судового засідання, дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне клопотання задовольнити з наступних правових підстав та мотивів.            

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»  (далі –  Закон)  провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами.  

Згідно з ч. 4 ст. 31 Закону арбітражний керуючий має право, зокрема, подавати до господарського суду заяву про дострокове припинення своїх обов'язків.                      

Відповідно до ч. 3 ст. 24 Закону ліквідатор (ліквідаційна комісія) виконують свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури  в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

 Суд приймає до уваги, що комітет кредиторів прийняв рішення про припинення повноважень ліквідатора банкрута - арбітражного керуючого Каплі С.В. та призначення новим ліквідатором банкрута - арбітражного керуючого Ноговського І.Л. (протокол засідання комітету кредиторів від 25.11.2014).  

Також, враховуючи заяву арбітражного керуючого Ноговського І.Л. про призначення його на посаду ліквідатора банкрута у даній справі, суд вважає за необхідне припинити повноваження ліквідатора банкрута - арбітражного керуючого Каплі С.В. та призначити новим ліквідатором банкрута - арбітражного керуючого Ноговського І.Л., кандидатура якого запропонована комітетом кредиторів.  

Відповідно до ст. 22 Закону строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Наслідків перевищення строків ліквідаційної процедури Закон не містить, про що зазначено у  п. 86 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року «Про судову практику у справах про банкрутство».

Аналогічна правова позиція зазначена у постанові Вищого господарського суду України від 10.08.2010 р. у справі №01-10-01/369.

Враховуючи наявність незадоволених вимог кредиторів, приймаючи до уваги, що у встановлені законом строки завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось та питання про продовження строку ліквідаційної процедури розглядалось комітетом кредиторів (протокол засідання комітету кредиторів від 25.11.2014), вбачається за необхідне продовжити  строк  ліквідаційної  процедури   банкрута  на  шість  місяців.    

Відповідно ч. 12 ст. 31 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»  оплата послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого  санацією,  ліквідатора) за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень  встановлюється  та  виплачується  в розмірі, встановленому  комітетом  кредиторів і затвердженому господарським судом,  якщо інше не встановлено Законом,  але не  менше  двох мінімальних   заробітних   плат   та  не  більше  середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять  місяців його роботи перед порушенням провадження у справі про банкрутство.

Згідно з протоколом зборів комітету кредиторів  від 26.09.2013 останнім вирішено затвердити арбітражному керуючому Каплі С.В. оплату послуг в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень.   

За таких обставин, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання ліквідатора банкрута та затвердити останньому оплату послуг в розмірі, встановленому  комітетом  кредиторів.

На підставі вищевказаного, керуючись ст.ст.  31, 22  Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. 86 ГПК України суд, -

  УХВАЛИВ: 

1.Клопотання голови комітету кредиторів та ліквідатора банкрута задовольнити.

          2.Припинити повноваження ліквідатора банкрута - арбітражного керуючого Каплі Сергія Васильовича.        

3.Призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Ноговського Ігоря Леонідовича (вул. Благовісна, 414/1, м. Черкаси; свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №674 від 22.03.2013).  

4.Продовжити строк ліквідаційної процедури комунального підприємства «Гранд» на  шість місяців.    

5.Затвердити арбітражному керуючому Каплі Сергію Васильовичу оплату послуг в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень.    

6.Зобов’язати ліквідатора банкрута - арбітражного керуючого Ноговського Ігоря Леонідовича внести до першої черги реєстру вимог кредиторів заборгованість по оплаті послуг арбітражного керуючого Каплі Сергія Васильовича в сумі 36 147, 72 грн. та провести розрахунки відповідно черговості, встановленої Законом.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.

Суддя                                                                                    О.В. Чевгуз