flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала № 01/3070 від 6 листопада 2014 року (2)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

06 листопада 2014 року                                                Справа № 01/3070

Господарський суд Черкаської області в складі: головуючого – судді Чевгуза О.В., при секретарі Олійник І.С., за участю учасників провадження у справі:

від кредиторів: представники не з’явились,

від боржника: представник не з’явився,

розпорядник майна: не з’явилася,

від Державного агентства резерву України – представник не з’явився,

Лисик М.А. – прокурор,

Кузьменко А.О. - представник за довіреністю Головного управління юстиції у Черкаській області,

Космацький П.В. – керівник товариства з обмеженою відповідальністю «ЛАТАГРОІНВЕСТ», Гнатюк В.В. – представник за довіреністю,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду Черкаської області заяву товариства з обмеженою відповідальністю «ЛАТАГРОІНВЕСТ» про визнання поточних вимог

у справі за заявою Верхняцької дослідно-селекційної станції інституту коренеплідних культур Української Академії Аграрних Наук

до державного підприємства «Іваньківський цукровий завод», с. Іваньки, Маньківського району, Черкаської області

про визнання банкрутом, - 

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 11 грудня 2009 року порушено провадження у справі про банкрутство державного підприємства «Іваньківський цукровий завод» (с. Іваньки, Маньківського району, Черкаської області, код ЄДР 32741501).

Ухвалою від 16 лютого 2010 року введено процедуру розпорядження майном боржника.

Ухвалою від  06 серпня 2013 року розпорядником майна державного підприємства «Іваньківський цукровий завод» призначено арбітражного керуючого  Куделю Марію Олександрівну.

До суду звернулось товариство з обмеженою відповідальністю «ЛАТАГРОІНВЕСТ» із заявою про визнання поточних вимог на суму 1406041 грн. 44 коп.

Представники кредиторів, боржника, Державного агентства резерву України та розпорядник майна у судове засідання не з‘явилися, про причини неявки суду не повідомили.

Заслухавши учасників судового засідання, дослідивши матеріали справи, суд вважає заяву поточного кредитора такою, що не підлягає до задоволення з таких правових підстав та мотивів.

         23.10.2013 між товариство з обмеженою відповідальністю «ЛАТАГРОІНВЕСТ» (далі – заявник) та боржником у даній справі був укладений договір на переробку давальницької сировини №1/23-10.

         Умов договору боржник не виконав, отримав сировину від заявника, проте готової продукції – цукру-піску, не поставив.

         Рішенням господарського суду Черкаської області від 13.05.2014, яке набрало законної сили, з боржника на користь заявника було стягнуто 1406041 грн. 44 коп. На виконання рішення 18.06.2014 виданий наказ.

         16.08.2014 заявник звернувся до суду із заявою про визнання поточним кредитором у даній справі.

Наявність заборгованості на загальну суму 1406041 грн. 44 коп. боржником не заперечується та підтверджується наданими заявником матеріалами.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»  (далі –  Закон)  провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»  (далі –  Закон)  поточні кредитори – кредитори з вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство.

Таким чином, вимоги заявника на суму 1406041 грн. 44 коп., які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство, за своєю правовою природою являються поточними вимогами.

Відповідно до положень ст. 23 Закону з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута та зобов'язання щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), повернення коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності вважається таким, що настав; вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури.

Оскільки в даній справі триває процедура розпорядження майном і ліквідація банкрута не застосовувалась, кредитори не вправі подавати до суду заяви про визнання їх поточними кредиторами.

Керуючись ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, ст. ст. 1, 23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», суд, - 

УХВАЛИВ:

У задоволенні  заяви  товариства з обмеженою відповідальністю «ЛАТАГРОІНВЕСТ» (вул. Леніна, 3, смт. Монастирище, Черкаська область, код ЄДР 34323974) про визнання поточних грошових вимог відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду через господарський суд Черкаської області.

СУДДЯ                                                                               О.В. Чевгуз