flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала № 01/437 від 24 березня 2014 року

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

 24 березня 2014 року                                                                                                     Справа №01/437

 

            Суддя господарського суду Черкаської  області Чевгуз О.В.,  розглянувши клопотання державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління Міндоходів у Черкаській області та управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області  про заміну кредитора його правонаступником

у справі за заявою державної податкової інспекції у місті Черкаси

до товариства з обмеженою відповідальністю «ЗП Агро-Черкаси», м. Черкаси

про визнання банкрутом відсутнього боржника, -

 

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Черкаської області від 23 березня 2010 року товариство з обмеженою відповідальністю «ЗП Агро-Черкаси» (вул. Смілянська, 131, м. Черкаси, код ЄДРПОУ 30705220) визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, 18 травня 2010 року ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Голінного Андрія Михайловича.

До суду від державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління Міндоходів у Черкаській області (далі – ДПІ у м. Черкасах) та управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області надійшли клопотаннями про заміну кредитора його правонаступником, а саме: державну податкову інспекцію у місті Черкаси її правонаступником – державною податковою інспекцією у м. Черкасах Головного управління Міндоходів у Черкаській області та управління Пенсійного фонду України в Соснівському районі м. Черкаси Черкаської області його правонаступником –управлінням Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області.

В обґрунтування викладених у клопотанні вимог кредитор – ДПІ у м. Черкасах пояснив, що постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року №229 «Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів» постановлено утворити як юридичні особи публічного права територіальні органи Міністерства доходів і зборів; реорганізувати шляхом приєднання до відповідних територіальних органів Міністерства доходів і зборів територіальні органи Державної податкової служби та Державної митної служби; визначити територіальні органи Міністерства доходів і зборів правонаступниками територіальних органів Державної податкової служби та Державної митної служби, що реорганізуються.

Згідно з додатком 2 до вказаної постанови державну податкову інспекцію у м. Черкасах Державної податкової служби реорганізовано шляхом приєднання до ДПІ у м. Черкасах.

07 червня 2013 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців  внесено запис про утворення ДПІ у м. Черкасах.

Також, постановою Кабінету Міністрів України від 27.07.2011 №803 та постановою управління Пенсійного фонду України від 01.08.2011 №21-2 прийнято рішення про припинення управління Пенсійного фонду України в Соснівському районі м. Черкаси Черкаської області та управління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси Черкаської області шляхом злиття в управлінням Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області, яке є правонаступником всіх прав та обов’язків управлінь.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Статтею 25 Господарського процесуального кодексу України визначено, що у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення діяльності суб'єкта господарювання шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.

Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку правонаступник замінив.

Про заміну або про відмову заміни сторони чи третьої особи її правонаступником господарський суд виносить ухвалу.

         Згідно з ст. 512 Цивільного кодексу України кредитор у зобов’язанні  може бути замінений іншою особою внаслідок:

1) передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги);

2) правонаступництва;

3) виконання обов'язку боржника поручителем або заставодавцем (майновим поручителем);

4) виконання обов'язку боржника третьою особою.

Кредитор у зобов'язанні може бути замінений також в інших випадках, встановлених законом.

У даному випадку ДПІ у м. Черкасах є правонаступником державної податкової інспекції у м. Черкасах Державної податкової служби, а управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області – управління Пенсійного фонду України в Соснівському районі м. Черкаси Черкаської області, тому суд вважає за необхідне клопотання кредиторів задовольнити.

На підставі зазначеного, керуючись ст. ст. 25, 86 Господарського процесуального кодексу України, - 

 

УХВАЛИВ:

         Клопотання державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління Міндоходів у Черкаській області та управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області  про заміну кредитора його правонаступником задовольнити.

Замінити кредиторів товариства з обмеженою відповідальністю «ЗП Агро-Черкаси» на їх правонаступників: державну податкову інспекцію у місті Черкаси на державну податкову інспекцію у м. Черкасах Головного управління Міндоходів у Черкаській області (вул. Хрещатик, 235, м. Черкаси, код ЄДР 38715755), управління Пенсійного фонду України в Соснівському районі м. Черкаси Черкаської області на управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області  (вул. Хрещатик, 195, м. Черкаси, код ЄДР 37930126).

 

 

Суддя                                                                                   О.В. Чевгуз