flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала № 01/437 від 3 жовтня 2014 року

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua

 

УХВАЛА

 

         "03" жовтня 2014 р.                                             Справа №   01/437

 

          Суддя господарського суду Черкаської області Чевгуз О.В.,  розглянувши клопотання ліквідатора про продовження строку ліквідаційної процедури та його повноважень

у справі за заявою державної податкової інспекції у місті Черкасах Головного управління Міндоходів у Черкаській області

до товариства з обмеженою відповідальністю “ЗП Агро-Черкаси”, м. Черкаси

про визнання банкрутом відсутнього боржника, -

 

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Черкаської області від 23 березня 2010 року товариство з обмеженою відповідальністю “ЗП Агро-Черкаси” (вул. Смілянська, 131, м. Черкаси, код ЄДРПОУ 30705220) визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, 18 травня 2010 року ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Голінного Андрія Михайловича.

Ліквідатор банкрута звернувся до суду з клопотанням від 24.09.2014 про продовження строку ліквідаційної процедури та його повноважень. До клопотання додано протокол зборів комітету кредиторів від 22.09.2014 №6, на яких прийнято відповідне рішення.

Дослідивши матеріали справи, вбачається за необхідне клопотання ліквідатора банкрута задовольнити з наступних правових підстав та мотивів.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”  (далі –  Закон)  провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами.

Згідно з ч. 4 ст. 1 Закону суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до ст. 22 Закону строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Ліквідатор зобов’язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, при невиконанні ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство.

Наслідків перевищення строків ліквідаційної процедури Закон не містить, про що зазначено у  п. 86 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року “Про судову практику у справах про банкрутство”.

Аналогічна правова позиція зазначена у постанові Вищого господарського суду України від 10.08.2010 р. у справі №01-10-01/369.

Враховуючи наявність незадоволених вимог кредиторів, приймаючи до уваги, що у встановлені Законом строки ліквідатору завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось, вбачається за необхідне продовжити  строк  ліквідаційної  процедури   банкрута  на  шість  місяців.

На  підставі зазначеного, керуючись ст. ст. 22, 24  Закону  України  “Про відновлення  платоспроможності  боржника  або  визнання  його  банкрутом”, ст. 86 ГПК України, -

 

УХВАЛИВ:

         Клопотання ліквідатора банкрута про продовження строку ліквідаційної процедури та його повноважень задовольнити.

Продовжити строк ліквідаційної процедури товариства з обмеженою відповідальністю “ЗП Агро-Черкаси” та повноважень ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Голінного Андрія Михайловича на  шість  місяців.   

 

 

 

Суддя                                                                                         О.В. Чевгуз