flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала № 01/437 від 23 грудня 2014 року

 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 УХВАЛА

         23 грудня 2014 року                                                        Справа № 01/437

Господарський  суд  Черкаської  області  у складі головуючого судді Чевгуза О.В., при секретарі судового засідання Олійник І.С., за участю:  

ліквідатора банкрута – Голінного А.М.,   

представників за довіреностями – Остроушко Т.В. (від державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління Міндоходів у Черкаській області), Білоконя Л.Я. (від відділення виконавчої дирекції Фонду  соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Черкаси),          

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси справу за заявою державної податкової інспекції у місті Черкасах Головного управління Міндоходів у Черкаській області

до товариства з обмеженою відповідальністю «ЗП Агро-Черкаси», м. Черкаси

про визнання банкрутом відсутнього боржника, -

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Черкаської області від 23 березня 2010 року товариство з обмеженою відповідальністю «ЗП Агро-Черкаси» (вул. Смілянська, 131, м. Черкаси, код ЄДРПОУ 30705220) визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. 18 травня 2010 року ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Голінного Андрія Михайловича.

До суду з клопотанням про затвердження звіту та ліквідаційного балансу, а також затвердження звіту про оплату послуг та відшкодування витрат звернувся ліквідатор банкрута.

Клопотання призначено до розгляду в судовому засіданні. 

Представник від управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області у судове засідання не з’явився, причин неявки не повідомив.    

У судовому засіданні ліквідатор банкрута та представники кредиторів клопотання підтримали та просили задовольнити.  

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників учасників провадження у справі про банкрутство боржника, суд вважає, що клопотання ліквідатора банкрута підлягає до задоволення, з наступних правових підстав та мотивів.

Відповідно до ст. 31 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» кредитори можуть створювати фонд для оплати послуг, відшкодування витрат та виплати додаткової винагороди арбітражному керуючому (розпоряднику майна, керуючому санацією, ліквідатору). Формування фонду та порядок використання його коштів визначаються рішенням комітету кредиторів та затверджуються ухвалою господарського суду.

Оплата послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого  санацією,  ліквідатора) за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень  встановлюється  та  виплачується  в розмірі, встановленому  комітетом  кредиторів і затвердженому господарським судом,  якщо інше не встановлено Законом,  але не  менше  двох мінімальних   заробітних   плат   та  не  більше  середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять  місяців його роботи перед порушенням провадження у справі про банкрутство.

Звіт про оплату послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого затверджується рішенням комітету кредиторів та ухвалою господарського суду. Ухвала може бути оскаржена у встановленому порядку.

Питання про затвердження звіту про оплату послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого  розглянуто та затверджено рішенням комітету кредиторів (протокол зборів комітету кредиторів №7 від 21.11.2014). 

Таким чином, суд вважає за необхідне затвердити звіти ліквідатора банкрута про оплату послуг та відшкодування витрат в розмірах, встановлених  комітетом  кредиторів.  

На підставі ст. 32 Закону заслуховування звіту ліквідатора призначено в судовому засіданні.

Кредиторами боржника є:

- управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області на суму 19224 грн. 23 коп., з яких 16640 грн. 54 коп. неустойки;    

- державна податкова інспекціїя у м. Черкасах Головного управління Міндоходів у Черкаській області на суму 3859 грн. 34 коп., з яких 560 грн. 94 коп. неустойки;    

- Черкаський міський центр зайнятості на суму 825 грн. 04 коп.;    

- відкрите акціонерне товариство «Укртелеком» в особі Центру телекомунікаційних послуг Черкаської філії відкритого акціонерного товариства «Укртелеком» на суму 28 грн. 40 коп.;

- відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Черкаси на суму 572 грн. 34 коп.

Заборгованість перед кредиторами не погашена.  

Всі заявлені вимоги ліквідатором визнані та включені до реєстру вимог кредиторів.

У судовому засіданні встановлено, що майнових активів у банкрута немає,  керівні органи  за його місцезнаходженням відсутні, вимоги кредиторів не погашені.

Дослідивши матеріали справи, звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс, встановивши, що ліквідатором виконані обов’язки, покладені на нього ст. 25 Закону, всі необхідні дії для встановлення активів боржника та задоволення вимог кредиторів, суд вважає за необхідне прийняти ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута, а також ліквідації банкрута як юридичної особи в зв’язку із банкрутством.

Згідно з п. 6 ст. 40 Закону господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо затверджено звіт ліквідатора в порядку, передбаченому статтею 32 цього Закону.

         На підставі зазначеного, керуючись ст. 31, ст. 32, п. 6 ст. 40 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. 86 ГПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

1.Клопотання ліквідатора банкрута задовольнити.

         2.Затвердити звіт про оплату послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого Голінного Андрія Михайловича в розмірі, встановленому  комітетом  кредиторів.  

         3.Затвердити звіт ліквідатора банкрута - арбітражного керуючого Голінного Андрія Михайловича та ліквідаційний баланс станом на 21 листопада 2014 року.    

4.Ліквідувати товариство з обмеженою відповідальністю «ЗП Агро-Черкаси» (вул. Смілянська, 131, м. Черкаси, код ЄДРПОУ 30705220) як юридичну особу в зв’язку із банкрутством.         

5.Провадження у справі припинити.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.

Суддя                                                                                 О.В. Чевгуз