flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала № 01/500 від 22 вересня 2014 року

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 

УХВАЛА 

 

22 вересня 2014 року                                                                Справа №01/500

 

         Суддя господарського  суду  Черкаської  області Чевгуз О.В., розглянувши клопотання ліквідатора від 16.09.2014 про продовження строку ліквідаційної процедури та його повноважень

у справі за заявою Смолича Павла Івановича, м. Черкаси

до кредитної спілки «Імперія», м. Черкаси

про визнання банкрутом, -  

 

ВСТАНОВИВ:

           Постановою господарського суду Черкаської області від 19 березня 2013 року кредитну спілку «Імперія» (вул. Благовісна, 172, офіс 3, м. Черкаси, ідентифікаційний код 26490467) визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Голінного Андрія Михайловича.   

         До суду з клопотанням про продовження строку ліквідаційної процедури та його повноважень звернувся ліквідатор банкрута.   

Відповідно до ст. 37 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі – Закон) у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.

Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом.

Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.

Неявка у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про час і місце такого засідання, не перешкоджає провадженню у справі.

За клопотанням комітету кредиторів або інвесторів, або власника майна (органу, уповноваженого управляти майном) банкрута чи з власної ініціативи господарський суд може прийняти рішення про введення процедури санації й після визнання боржника банкрутом у разі наявності плану санації та до початку продажу майна банкрута.

Комітет кредиторів банкрута рішенням від 16.09.2014 зобов’язав ліквідатора звернутись до господарського суду з клопотанням про продовження строку ліквідаційної процедури на шість місяців.

Відповідно до клопотання ліквідатора та протоколу засідання комітету кредиторів, необхідність продовження строку ліквідаційної процедури обґрунтована тим, що у банкрута є  дебіторська заборгованість і на даний час у судах різної юрисдикції розглядаються справи про її стягнення на користь банкрута, наявне нерухоме та рухоме майно.

Відповідно до ст. 53 Господарського процесуального кодексу України за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи господарський суд може визнати причину пропуску встановленого законом процесуального строку поважною і відновити пропущений строк, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Про відновлення пропущеного строку зазначається в рішенні, ухвалі чи постанові господарського суду. Про відмову у відновленні строку виноситься ухвала, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Ухвалу про відмову у відновленні пропущеного строку може бути оскаржено.

Призначені господарським судом строки можуть бути ним продовжені за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи.

Таким чином, оскільки у даній справі не була досягнута визначена ст. 37 Закону мета ліквідаційної процедури, а саме не були задоволені вимоги кредиторів шляхом продажу майна банкрута, тому необхідно продовжити строк ліквідаційної процедури на шість місяців.

На підставі зазначеного, керуючись ст. ст. 53, 86 ГПК України, -

 

УХВАЛИВ:

         Клопотання ліквідатора задовольнити повністю.

Продовжити на шість місяців строк ліквідаційної процедури кредитної спілки «Імперія» та повноважень ліквідатора арбітражного керуючого Голінного Андрія Михайловича.

 

 

СУДДЯ                                                                              О.В. Чевгуз