flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 01/5026/646/2012 від 16 січня 2015 року (продовження строку ліквідпроцедури)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

16 січня 2015 року                                   Справа № 01/5026/646/2012

            Суддя господарського суду Черкаської  області Чевгуз О.В.,  розглянувши клопотання голови комітету кредиторів про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора

у справі за заявою прокурора Христинівського району в інтересах держави в особі Христинівської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області

до товариства з обмеженою відповідальністю «Верхнячка-цукор», смт. Верхнячка, Христинівський район, Черкаська область

про визнання  банкрутом, -

   ВСТАНОВИВ:         

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 24 квітня 2012 року порушено провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю «Верхнячка-цукор» (вул. Заводська, 1, смт. Верхнячка, Христинівський район, Черкаська область,  код ЄДР 31359992).

Постановою господарського суду Черкаської області від 20 грудня 2012 року боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Левченко Олену Аркадіївну.

Від голови комітету кредиторів до суду надійшло клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури банкрута та повноважень ліквідатора на шість місяців. До клопотання додано протокол зборів комітету кредиторів №11 від 17 грудня 2014 року, на яких прийнято відповідне рішення та заслухано звіт ліквідатора про вчинену роботу.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі – Закон)  суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до ст. 22 Закону строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Ліквідатор зобов’язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк.

Відповідно до ст. 24 Закону ліквідатор (ліквідаційна комісія) виконують свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Враховуючи наявність незадоволених вимог кредиторів, реалізацію ліквідатором майнових активів ліквідаційної маси для задоволення вимог кредиторів, приймаючи до уваги, що у встановлені законом строки завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось, вбачається за необхідне продовжити  строк  ліквідаційної  процедури   та повноважень ліквідатора на  шість  місяців.

На  підставі  зазначеного, керуючись ст. ст. 22, 24  Закону  України  «Про відновлення  платоспроможності  боржника  або  визнання  його  банкрутом», ст. 86 ГПК України, -

УХВАЛИВ:

         Клопотання голови комітету кредиторів про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора задовольнити.

Продовжити  строк  ліквідаційної  процедури  товариства з обмеженою відповідальністю «Верхнячка-цукор» та повноважень ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Левченко Олени Аркадіївни на шість місяців.

Суддя                                                                                 О.В. Чевгуз