flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала № 01/5026/847/2011 від 26 серпня 2014 року

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 

УХВАЛА

 

26 серпня 2014 року                                      Справа № 01/5026/847/2011

 

         Суддя господарського  суду  Черкаської  області Чевгуз О.В., розглянувши клопотання ліквідатора банкрута про продовження строку ліквідаційної процедури

у справі за заявою фізичної особи–підприємця Амеліна Олега Юрійовича, с. Свидівок, Черкаського району, Черкаської області

та товариства з обмеженою відповідальністю «Сатурн Сервіс», м. Сімферополь

до фізичної особи–підприємця Доманського Володимира Миколайовича, с. Яснозір’я, Черкаського району, Черкаської області

про визнання банкрутом, - 

 

ВСТАНОВИВ:

     Постановою господарського суду Черкаської області від 31 липня 2012 року боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Солдаткіна Сергія Вячеславовича.       

До суду з клопотанням про продовження строку ліквідаційної процедури звернувся ліквідатор банкрута.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі – Закон)  провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами.

Згідно з ст. 1 Закону суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до ст. 22 Закону строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Ліквідатор зобов’язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, при невиконанні ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство.

Наслідків перевищення строків ліквідаційної процедури Закон не містить, про що зазначено у  п. 86 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року «Про судову практику у справах про банкрутство».

Аналогічна правова позиція зазначена у постанові Вищого господарського суду України від 10.08.2010 у справі №01-10-01/369.

Відповідно до ст. 24 Закону ліквідатор (ліквідаційна комісія) виконують свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Враховуючи наявність незадоволених вимог кредиторів, реалізацію ліквідатором майнових активів ліквідаційної маси для задоволення вимог кредиторів, приймаючи до уваги, що у встановлені законом строки завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось та питання про продовження строку погоджено комітетом кредиторів (протокол засідання комітету кредиторів від 08.08.2014), вбачається за необхідне продовжити  строк  ліквідаційної  процедури   та повноважень ліквідатора на  шість  місяців.

На  підставі  зазначеного, керуючись ст. ст. 22, 24  Закону  України  «Про відновлення  платоспроможності  боржника  або  визнання  його  банкрутом», ст. 86 ГПК України, -

                                              

УХВАЛИВ:

         Клопотання ліквідатора банкрута задовольнити.

Продовжити строк ліквідаційної процедури фізичної особи–підприємця Доманського Володимира Миколайовича та повноважень ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Солдаткіна Сергія Вячеславовича на  шість місяців.

  

        

Суддя                                                                                 О.В. Чевгуз