flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала № 01/5026/875/2012 від 28 жовтня 2014 року

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                                                         УХВАЛА

                    28 жовтня 2014 року                                      Справа № 01/5026/875/2012

 

Господарський  суд  Черкаської  області  у складі головуючого судді Чевгуза О.В., при секретарі судового засідання Олійник І.С., за участю:  

ліквідатора банкрута – Смілянця С.М.,   

від кредиторів: Роговой В.М.  – представник за довіреністю Тальнівської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Черкаській області, 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду Черкаської області клопотання ліквідатора банкрута про затвердження звіту та ліквідаційного балансу у справі за заявою Маньківського районного центру зайнятості

до товариства з обмеженою відповідальністю «Березівська цегла», смт. Буки, Маньківський район, Черкаська область

про визнання банкрутом відсутнього боржника, -

 

ВСТАНОВИВ:

         Господарським судом Черкаської області 11 червня 2012 року за заявою Маньківського районного центру зайнятості порушено провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника – товариства з обмеженою відповідальністю «Березівська цегла» (вул. Підопригори, 111, смт. Буки, Маньківський район, Черкаська область, код ЄДР 34089694).

Постановою від 21 червня 2012 року боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Смілянця Сергія Миколайовича.

До суду з клопотанням про затвердження звіту та ліквідаційного балансу, а також припинення провадження у справі звернувся ліквідатор банкрута.

Клопотання призначено до розгляду в судовому засіданні.  

          Представники управління Пенсійного фонду України у Маньківському районі та Маньківського районного центру зайнятості у судове засідання не з’явились, причин неявки не повідомили.   

          У судовому засіданні ліквідатор банкрута клопотання про затвердження звіту та ліквідаційного балансу підтримав та просив задовольнити. Представник Тальнівської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Черкаській області клопотання підтримав.  

         Дослідивши матеріали справи, заслухавши доводи учасників судового засідання,  встановивши, що ліквідатором виконані всі необхідні дії для встановлення активів боржника, задоволення вимог кредиторів, приймаючи до уваги, що за результатами ліквідаційного балансу у банкрута не залишилося майна, суд вважає за необхідне затвердити звіт ліквідатора банкрута з наступних підстав та мотивів. 

Частиною 1 ст. 25 Закону визначені повноваження ліквідатора, зокрема, останній з дня свого призначення: приймає до свого відання майно боржника, вживає заходів по забезпеченню його збереження, виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута, здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством, аналізує фінансове становище банкрута, виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута, очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу, пред’являє до третіх осіб вимоги щодо повернення дебіторської заборгованості банкруту, вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб, реалізує майно банкрута для задоволення вимог, включених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом.

Згідно з ст. 32 Закону після завершення усіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються:

показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації);

відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу;

копії договорів купівлі-продажу та акти приймання - передачі майна;

реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів;

документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.

Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу. 

Згідно з п. 6 ст. 40 Закону господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо затверджено звіт ліквідатора в порядку, передбаченому статтею 32 цього Закону.

Комітет кредиторів у засіданні 12.09.2014 затвердив звіт ліквідатора та уповноважив його подати звіт та ліквідаційний баланс на затвердження господарського суду Черкаської області.

Комітет кредиторів затвердив суму оплати послуг ліквідатора у розмірі 61166 грн. 40 коп., залишок боргу перед ліквідатором з оплати послуг становить 46738 грн. 23 коп.

Окрім того, незадоволеними залишились вимоги кредиторів:

-         управління Пенсійного фонду України у Маньківському районі на суму 5378 грн. 15 коп.,

-         Маньківського районного центру зайнятості на суму 1610 грн. 14 коп.,

-         Черкаське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності  на суму 2200 грн. 09 коп.,

-         Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Черкаській області на суму 1807 грн. 77 коп.,

-         Тальнівської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Черкаській області на суму 22820 грн. 92 коп.,

-         Черкаської обласної дирекції ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» на суму 10348 грн. 84 коп.

На підставі зазначеного, керуючись ст. 32, п. 6 ст. 40 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. 86 ГПК України, суд, -

 

УХВАЛИВ:

          1. Затвердити звіт ліквідатора банкрута - арбітражного керуючого Смілянця Сергія Миколайовича та ліквідаційний баланс станом на 01 вересня 2014 року.         

2. Ліквідувати товариство з обмеженою відповідальністю «Березівська цегла» (вул. Підопригори, 111, смт. Буки, Маньківський район, Черкаська область, код ЄДР 34089694) як юридичну особу в зв’язку із банкрутством.    

3. Провадження у справі припинити.   

 

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.

 

 

Суддя                                                                                  О.В. Чевгуз