flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала № 01/5026/965/2012 від 3 грудня 2014 року

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

 

03 грудня 2014 року                                   Справа № 01/5026/965/2012

 

            Суддя господарського суду Черкаської  області Чевгуз О.В.,  розглянувши клопотання ліквідатора банкрута від 21.11.2014 №02-03/939 про продовження строку ліквідаційної процедури

у справі за заявою управління Пенсійного фонду України в Кам’янському районі, Кам’янського районного центру зайнятості, Кам’янського комунального підприємства теплових мереж, науково-виробничого підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю «Енерго-Моторс»

до комунального підприємства «Кам’янське виробниче управління житлово-комунального господарства», м. Кам’янка, Черкаська область

про  визнання банкрутом, -

 

ВСТАНОВИВ:

           Ухвалою господарського суду Черкаської області від 25 червня  2012 року порушено провадження у справі про банкрутство комунального підприємства «Кам’янське виробниче управління житлово-комунального господарства» (вул. Заводська, 2а, м. Кам’янка, Черкаська область,  код ЄДР 03356944).

           Постановою господарського суду Черкаської області від 12 листопада 2012 року боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Назаренка Сергія Анатолійовича.  

Від ліквідатора до суду надійшло клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури банкрута та його повноважень на шість місяців.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі – Закон)  суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до ст. 22 Закону строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Ліквідатор зобов’язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, при невиконанні ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство.

Наслідків перевищення строків ліквідаційної процедури Закон не містить, про що зазначено у  п. 86 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року “Про судову практику у справах про банкрутство”.

Аналогічна правова позиція зазначена у постанові Вищого господарського суду України від 10.08.2010 р. у справі №01-10-01/369.

Відповідно до ст. 24 Закону ліквідатор (ліквідаційна комісія) виконують свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Враховуючи наявність незадоволених вимог кредиторів, вжиття ліквідатором заходів по реалізації ліквідаційної маси для задоволення вимог кредиторів, приймаючи до уваги, що у встановлені законом строки завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось, вбачається за необхідне продовжити  строк  ліквідаційної  процедури   та повноважень ліквідатора на  шість  місяців.

На  підставі  зазначеного, керуючись ст. ст. 22, 24  Закону  України  «Про відновлення  платоспроможності  боржника  або  визнання  його  банкрутом», ст. 86 ГПК України, -

                                              

УХВАЛИВ:

         Клопотання ліквідатора банкрута задовольнити. 

         Продовжити  строк  ліквідаційної  процедури  комунального підприємства «Кам’янське виробниче управління житлово-комунального господарства» та повноважень ліквідатора банкрута – арбітражного керуючого Назаренка Сергія Анатолійовича на шість місяців.

 

                           

        

Суддя                                                                                 О.В. Чевгуз