flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала № 01/555 від 25 березня 2014 року

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

25 березня 2014 року                                             Справа № 01/555

           Господарський  суд  Черкаської  області  у складі головуючого судді Чевгуза О.В., при секретарі судового засідання Олійник І.С., за участю:   

від кредиторів: Білий М.М. – представник за довіреністю публічного акціонерного товариства «Західінкомбанк», 

від ліквідатора: Мисан В.М. – представник за довіреністю, 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду Черкаської області клопотання ліквідатора про затвердження звіту про оплату послуг та звіту про відшкодування витрат

та клопотання управління Пенсійного фонду України у Звенигородському районі Черкаської області про оплату послуг та відшкодування витрат ліквідатора за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута,

у справі за заявою фермерського господарства «Уелсі», с. Моринці, Звенигородського району, Черкаської області

про визнання банкрутом, -


ВСТАНОВИВ:

            Постановою господарського суду Черкаської області від 21 травня 2009 року фермерське господарство «Уелсі» (с. Моринці, Звенигородського району, Черкаської області, код ЄДР 32929472) визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором банкрута 04 лютого 2010 року призначено арбітражного керуючого Новосельцева Володимира Петровича.

До суду від ліквідатора надійшло клопотання від 03 лютого 2014 року про затвердження звіту від 22 січня 2014 року №1 про оплату послуг арбітражного керуючого за період з 04 лютого 2010 року по 22 січня 2014 року та звіту від 22 січня 2014 року №1 про відшкодування витрат арбітражного керуючого, пов’язаних з виконанням обов’язків ліквідатора фермерського господарства «Уелсі», за період з 04 лютого 2010 року по 22 січня 2014 року.

Звіт про оплату послуг та звіт про відшкодування витрат арбітражного керуючого затверджені рішенням комітету кредиторів (протокол зборів комітету кредиторів від 22 січня 2014 року). 

Від управління Пенсійного фонду України у Звенигородському районі Черкаської області надійшло клопотання від 16 лютого 2014 року №641/07 про оплату послуг та відшкодування витрат ліквідатора за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута, а не за рахунок коштів кредиторів, оскільки зазначене питання було винесено ліквідатором на розгляд комітету кредиторів та останнім відхилено.

Подані клопотання розглядаються в судовому засіданні після відкладення.

Викликані у судове засідання представники  управління Пенсійного фонду України у Звенигородському районі Черкаської області, Звенигородської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області, публічного акціонерного товариства «Кредобанк» в особі Черкаської філії АТ «Кредобанк» не з’явилися.

Від Звенигородської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області до початку судового засідання надійшла заява, відповідно до якої кредитор заперечує проти задоволення клопотання ліквідатора, оскільки вважає вимогу ліквідатора щодо оплати його послуг комітетом кредиторів пропорційно заявленим вимогам необґрунтованою. Оплата послуг та відшкодування витрат повинно здійснюватися за рахунок наявних у боржника коштів, одержаних від продажу майна (майнових прав) боржника, а не за рахунок коштів кредиторів. Розглядати клопотання ліквідатора кредитор просив за відсутності свого представника.

Інші кредитори про причини неявки не повідомили.

Представник ліквідатора у судовому засіданні клопотання про затвердження  звіту про оплату послуг та звіту про відшкодування витрат підтримав в повному обсязі з підстав у ньому викладених та просив задовольнити. Вважає заперечення, викладенні управлінням Пенсійного фонду України у Звенигородському районі Черкаської області та Звенигородською об’єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Черкаській області у клопотанні та заяві, передчасними, оскільки ліквідатором клопотання про порядок оплати послуг та відшкодування витрат не подавалося.

Представник кредитора пояснив, що питання про затвердження звітів ліквідатора про оплату послуг та відшкодування витрат розглядалося комітетом кредиторів 22.01.2014 за відсутності представника публічного акціонерного товариства «Західінкомбанк».

Справа розглядається в порідку ст. 75 Господарського процесуального кодексу України за наявними в ній матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників ліквідатора та кредитора, суд вважає за необхідне клопотання ліквідатора задовольнити з наступних правових підстав та мотивів.

Відповідно до ч. ч. 13, 14, 16 ст. 31 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» кредитори можуть створювати фонд для оплати послуг, відшкодування витрат та виплати додаткової винагороди арбітражному керуючому (розпоряднику майна, керуючому санацією, ліквідатору). Формування фонду та порядок використання його коштів визначаються рішенням комітету кредиторів та затверджуються ухвалою господарського суду.

Оплата послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого  санацією,  ліквідатора) за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень  встановлюється  та  виплачується  в розмірі, встановленому  комітетом  кредиторів і затвердженому господарським судом,  якщо інше не встановлено Законом,  але не  менше  двох мінімальних   заробітних   плат   та  не  більше  середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять  місяців його роботи перед порушенням провадження у справі про банкрутство.

Звіт про оплату послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого затверджується рішенням комітету кредиторів та ухвалою господарського суду. Ухвала може бути оскаржена у встановленому порядку.

Питання про затвердження звіту від 22 січня 2014 року №1 про оплату послуг арбітражного керуючого за період з 04 лютого 2010 року по 22 січня 2014 року на суму 63434,56 грн. та звіту від 22 січня 2014 року №1 про відшкодування витрат арбітражного керуючого, пов’язаних з виконанням обов’язків ліквідатора фермерського господарства «Уелсі», за період з 04 лютого 2010 року по 22 січня 2014 року на суму 7403,69 грн.  розглянуто та затверджено рішенням комітету кредиторів (протокол засідання комітету кредиторів від 22 січня 2014 року). 

Таким чином, суд вважає за необхідне затвердити  звіти ліквідатора банкрута про оплату послуг та відшкодування витрат за вказаний  період проведення ліквідаційної процедури в розмірі, встановленому комітетом кредиторів.

Суд вважає за необхідне зазначити, що порядок оплати послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у зв’язку з виконанням ним своїх обов’язків визначається рішенням комітету кредиторів.

На підставі зазначеного, керуючись ст. 86 ГПК України, ст. 31 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», суд, -

 

УХВАЛИВ:

Клопотання ліквідатора про затвердження звіту про оплату послуг та звіту про відшкодування витрат задовольнити.

Затвердити звіт арбітражного керуючого Новосельцева Володимира Петровича від 22 січня 2014 року №1 про оплату послуг арбітражного керуючого за період з 04 лютого 2010 року по 22 січня 2014 року на суму 63434,56 грн. та звіт від 22 січня 2014 року №1 про відшкодування витрат арбітражного керуючого, пов’язаних з виконанням обов’язків ліквідатора фермерського господарства «Уелсі», за період з 04 лютого 2010 року по 22 січня 2014 року на суму 7403,69 грн. (протокол засідання комітету кредиторів від 22 січня 2014 року).

 

Зобов’язати голову комітету кредиторів скликати збори комітету кредиторів та остаточно вирішити питання про джерела та порядок оплати послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого ліквідатора фермерського господарства «Уелсі» Новосельцева Володимира Петровича.

 

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.

    

 

          Суддя                                                                                   О.В. Чевгуз