flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 01/775 від 22 січня 2015 року (продовження строку ліквідпроцедури)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

         "22" січня 2015 р.                                             Справа № 01/775

Господарський  суд  Черкаської  області  у складі головуючого судді Чевгуза О.В., при секретарі судового засідання Олійник І.С., за участю:   

від кредиторів: представники не з’явились,

ліквідатор – Вінник А.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду Черкаської області клопотання ліквідатора про продовження строку ліквідаційної процедури

у справі за заявою товариства з обмеженою відповідальністю “ПЛАСТТРЕЙДІНГ”, м. Черкаси

про визнання банкрутом, - 

ВСТАНОВИВ:

           Постановою господарського суду Черкаської області від 28 жовтня 2010 року товариство з обмеженою відповідальністю “ПЛАСТТРЕЙДІНГ” (вул. Лесі Українки, 6/2, м. Черкаси, код ЄДР 34404492) визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру.

Ліквідатором банкрута 03 квітня 2014 року призначено арбітражного керуючого Вінника А.С.    

Ліквідатор банкрута направив суду клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури, мотивуючи його тим, що ліквідатор не отримав відомості про наявність майна банкрута.

Представники публічного акціонерного товариства “Укрсоцбанк”, товариства з обмеженою відповідальністю  “Нікос”,  дочірнього підприємства “Елсі Плюс”, товариства з обмеженою відповідальністю  “Пласт Профіль” у судове засідання не з’явились, про причини неявки не повідомили.    

В судовому засіданні ліквідатор банкрута підтримав клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури та наголосив, що для завершення ліквідації банкрута необхідно отримати відомості про наявність активів банкрута та порядок і підстави їх відчуження, відшукати бухгалтерську документацію банкрута та проаналізувати господарську діяльність останнього. На думку ліквідатора для отримання зазначених відомостей та подання до суду звіту ліквідатора необхідно шість місяців.

         Заслухавши ліквідатора, дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання ліквідатора.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”  (далі –  Закон)  провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами.

Згідно з ч. 4 ст. 1 Закону суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до ст. 22 Закону строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Ліквідатор зобов’язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, при невиконанні ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство.

Наслідків перевищення строків ліквідаційної процедури Закон не містить, про що зазначено у  п. 86 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року “Про судову практику у справах про банкрутство”.

Аналогічна правова позиція зазначена у постанові Вищого господарського суду України від 10.08.2010 р. у справі №01-10-01/369.

Враховуючи наявність незадоволених вимог кредиторів, приймаючи до уваги, що у встановлені Законом строки ліквідатору завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось, вбачається за необхідне продовжити  строк  ліквідаційної  процедури банкрута.

На  підставі зазначеного, керуючись ст. ст. 22, 24  Закону  України  “Про відновлення  платоспроможності  боржника  або  визнання  його  банкрутом”, ст. 86 ГПК України, суд,

УХВАЛИВ:

Клопотання ліквідатора банкрута задовольнити. 

Продовжити строк ліквідаційної процедури товариства з обмеженою відповідальністю “ПЛАСТТРЕЙДІНГ” та повноважень ліквідатора банкрута – арбітражного керуючого Вінника Андрія Сергійовича  на шість місяців.  

           Суддя                                                                                   О.В. Чевгуз