flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 925/2151/14 від 4 лютого 2015 року (визнання вимог кредиторів)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

попереднього засідання

04 лютого 2015 року                                        Справа № 925/2151/14  

Господарський суд Черкаської області в складі головуючого судді – Чевгуза О.В., при секретарі –  Олійник І.С., за участю:

від кредитора: Сенченков І.Г. –  представник за довіреністю публічного акціонерного товариства Комерційний банк «ПриватБанк», Левченко Р.В. – представник за довіреністю товариства з обмеженою відповідальністю «Мерефянська скляна компанія», Кива О.М. – представник за довіреністю регіонального відділення Фонду державного майна України по Черкаській області, Павленко О.М. – представник за довіреністю Кам’янської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області,

від боржника: представник не з’явився,

розпорядника майна Вінника А.С.,

Хабло О.М. – прокурор,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в приміщенні господарського суду Черкаської області справу за заявою публічного акціонерного товариства Комерційний банк «ПриватБанк», м. Дніпропетровськ

до товариства з обмеженою відповідальністю «Хлібна Нива», с. Косарі, Кам’янський район, Черкаська область

про банкрутство,  - 

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою від 04.12.2014 порушене провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю «Хлібна Нива», (вул. Кірова, 1, с. Косарі, Кам’янський район, Черкаська область, код ЄДР 32480414). Визнано  вимоги публічного акціонерного товариства комерційний банк «Приватбанк» в розмірі 600968 грн. 71 коп. та 6090 грн. 00 коп. судового збору. Введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та процедуру розпорядження майном боржника. Розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Вінника Андрія Сергійовича. Зобов’язано розпорядника майна 19 січня 2015 року подати до господарського суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів та скласти реєстр вимог кредиторів, який подати на затвердження до господарського суду.

         08.12.2014 здійснено офіційне оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.

         Від Кам’янської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області, товариства з обмеженою відповідальністю «Транс-Сервіс – 1», приватного акціонерного товариства «Костопільський завод скловиробів», товариства з обмеженою відповідальністю «Мерефянська скляна компанія», регіонального відділення Фонду державного майна України по Черкаській області, аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області, публічного акціонерного товариства Комерційний банк «ПриватБанк», товариства з обмеженою відповідальністю «Савсервіс-Мова» надійшли до суду письмові заяви з вимогами до боржника.

         Заяви подані з дотриманням вимог Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» та Господарського процесуального кодексу України та підлягають до прийняття.

Розпорядником майна розглянуті вимоги кредиторів, про що письмово повідомлено заявників і господарський суд.

Попереднє засідання суду призначено на 12 год. 00 хв. 03 лютого 2015 року.

Представники товариства з обмеженою відповідальністю «Транс-Сервіс – 1», приватного акціонерного товариства «Костопільський завод скловиробів», аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області, товариства з обмеженою відповідальністю «Савсервіс-Мова», боржника у попереднє зсідання не з’явилися.

Від товариства з обмеженою відповідальністю «Савсервіс-Мова» надійшло клопотання про проведення засідання без участі свого представника.

У попередньому засіданні оголошувалася перерва до 11 год. 30 хв. 04 лютого 2015 року та відповідно до ст. 85 Господарського процесуального кодексу України оголошено вступну та резолютивну частини судового рішення.

У попередньому засіданні представники кредиторів вимоги підтримали повністю та просили їх задовольнити, розпорядник майна – складено реєстр вимог кредиторів.

Заслухавши у попередньому засіданні доводи представників заявників, розпорядника майна, дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне визнати вимоги до товариства з обмеженою відповідальністю «Хлібна Нива»:

у першу чергу: товариства з обмеженою відповідальністю «Транс-Сервіс – 1» (код 32602104) на суму 1218 грн., приватного акціонерного товариства «Костопільський завод скловиробів» (код 30923971) на суму 1218 грн., товариства з обмеженою відповідальністю «Мерефянська скляна компанія» (код 32952061) на суму 1218 грн., аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області (код 25576385) на суму 1218 грн., публічного акціонерного товариства Комерційний банк «ПриватБанк» (код 14360570) на суму 6090 грн., товариства з обмеженою відповідальністю «Савсервіс-Мова» (код 30776789 ) на суму 1218 грн.;

у третю чергу: Кам’янської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області (код 38509517) на суму 14068387 грн. 63 коп.;

у четверту чергу: товариства з обмеженою відповідальністю «Транс-Сервіс – 1» на суму 6730 грн. 50 коп., приватного акціонерного товариства «Костопільський завод скловиробів» на суму 68720 грн. 50 коп., товариства з обмеженою відповідальністю «Мерефянська скляна компанія» на суму 134795 грн. 70 коп., регіонального відділення Фонду державного майна України по Черкаській області (код 21368158) на суму 823018 грн. 42 коп., аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області на суму 6059 грн. 88 коп., публічного акціонерного товариства Комерційний банк «ПриватБанк» на суму 600968 грн. 71 коп., товариства з обмеженою відповідальністю «Савсервіс-Мова» на суму 2924754 грн. 93 коп.;

у шості чергу: Кам’янської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області на суму 3257306 грн. 06 коп., товариства з обмеженою відповідальністю «Мерефянська скляна компанія» на суму 16278 грн. 62 коп., регіонального відділення Фонду державного майна України по Черкаській області на суму 780651 грн. 80 коп.

Вищезазначені вимоги підтверджуються матеріалами справи та належними доказами, ґрунтуються на вимогах Закону та підлягають включенню до реєстру вимог кредиторів.

Вимоги щодо виплати заборгованості із заробітної плати, вимоги із зобов’язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров’ю громадян, авторської винагороди, аліментів – відсутні.

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»  (далі –  Закон) попереднє засідання господарського суду проводиться не пізніше двох місяців та десяти днів, а у разі великої кількості кредиторів - не пізніше трьох місяців після проведення підготовчого засідання суду. Про попереднє засідання суду повідомляються сторони, а також інші учасники провадження у справі про банкрутство, визнані такими відповідно до цього Закону. Обов’язок щодо такого повідомлення суд може покласти на розпорядника майна або боржника.

У попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, у тому числі щодо яких були заперечення боржника і які не були внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, а також ті, що визнані боржником та внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, і вирішує питання про його затвердження.

За результатами розгляду вимог кредиторів господарський суд виносить ухвалу, в якій зазначаються:

розмір та перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів, які вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів;

розмір та перелік не визнаних судом вимог кредиторів;

дата проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів;

дата підсумкового засідання суду, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство або ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, яке має відбутися у строки, встановлені частиною другою статті 22 цього Закону.

У реєстрі вимог кредиторів повинні міститися відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов’язаннями, черговість задоволення кожної вимоги.

Неустойка (штраф, пеня) враховується в реєстрі вимог кредиторів окремо від основних зобов’язань у шосту чергу та може бути предметом мирової угоди.

Погашення неустойки (штрафу, пені) у справі про банкрутство можливе лише в ліквідаційній процедурі при спрощеному порядку розгляду справи про банкрутство.

Ухвала є підставою для визначення кількості голосів, які належать кожному конкурсному кредитору під час прийняття рішення на зборах (комітеті) кредиторів. Для визначення кількості голосів для участі у представницьких органах кредиторів зі складу вимог конкурсних кредиторів виключається неустойка (штраф, пеня).

Внесення змін до затвердженого господарським судом реєстру вимог кредиторів здійснюється виключно за наслідками перегляду ухвали господарського суду в апеляційному та касаційному порядку або за нововиявленими обставинами, а також у разі правонаступництва.

Відповідно до ст. 1 Закону кредитор - юридична або фізична особа, а також органи доходів і зборів та інші державні органи, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов’язань до боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли до порушення провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника (майнового поручителя).

Задоволення вимог кредиторів має здійснюватися в порядку черговості, встановленої статтею 45 Закону.

На підставі вищевказаного, керуючись ст. ст. 25, 45 Закону України Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. 86 ГПК України, суд, -

 УХВАЛИВ:

Визнати вимоги кредиторів до товариства з обмеженою відповідальністю «Хлібна Нива», які підлягають до задоволення:

у першу чергу: товариства з обмеженою відповідальністю «Транс-Сервіс – 1» (код 32602104) на суму 1218 грн., приватного акціонерного товариства «Костопільський завод скловиробів» (код 30923971) на суму 1218 грн., товариства з обмеженою відповідальністю «Мерефянська скляна компанія» (код 32952061) на суму 1218 грн., аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області (код 25576385) на суму 1218 грн., публічного акціонерного товариства Комерційний банк «ПриватБанк» (код 14360570) на суму 6090 грн., товариства з обмеженою відповідальністю «Савсервіс-Мова» (код 30776789 ) на суму 1218 грн.;

у третю чергу: Кам’янської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області (код 38509517) на суму 14068387 грн. 63 коп.;

у четверту чергу: товариства з обмеженою відповідальністю «Транс-Сервіс – 1» на суму 6730 грн. 50 коп., приватного акціонерного товариства «Костопільський завод скловиробів» на суму 68720 грн. 50 коп., товариства з обмеженою відповідальністю «Мерефянська скляна компанія» на суму 134795 грн. 70 коп., регіонального відділення Фонду державного майна України по Черкаській області (код 21368158) на суму 823018 грн. 42 коп., аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області на суму 6059 грн. 88 коп., публічного акціонерного товариства Комерційний банк «ПриватБанк» на суму 600968 грн. 71 коп., товариства з обмеженою відповідальністю «Савсервіс-Мова» на суму 2924754 грн. 93 коп.;

у шості чергу: Кам’янської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області на суму 3257306 грн. 06 коп., товариства з обмеженою відповідальністю «Мерефянська скляна компанія» на суму 16278 грн. 62 коп., регіонального відділення Фонду державного майна України по Черкаській області на суму 780651 грн. 80 коп.

Зобов’язати розпорядника майна скликати на 12 годину 00 хвилин 13 лютого 2015 року та провести збори кредиторів, на яких обрати комітет кредиторів.

Зобов’язати розпорядника майна скликати на 13 годину 00 хвилин 13 лютого 2015 року та провести засідання комітету кредиторів.

Призначити на 09 годину 00 хвилин 03 березня 2015 року засідання суду, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство або ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду.

Встановити,  що неустойка (штраф, пеня) враховується в реєстрі вимог кредиторів окремо від основних зобов’язань у шосту чергу та може бути предметом мирової угоди.

Зобов’язати товариство з обмеженою відповідальністю «Савсервіс-Мова» надати суду оригінал платіжного доручення про сплату судового збору за подання заяви з грошовими вимогами до боржника.

         Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду через господарський суд Черкаської області.

Повне рішення складено 09 лютого 2015 року.

Суддя                                                               О.В. Чевгуз