flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 925/507/14 від 22 січня 2015 року (накладення арешту)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА

          22 січня 2015 року                                           Справа № 925/507/14

Суддя господарського суду Черкаської області  Чевгуз О.В., розглянувши клопотання акціонерного товариства “Райффайзен Банк Аваль” про накладення арешту на майно банкрута у справі за заявою Уманської ОДПІ до публічного акціонерного товариства "Уманьагрохім" про визнання банкрутом, -

ВСТАНОВИВ:

06.05.2014 господарський суд Черкаської області за заявою кредитора – Уманської ОДПІ порушив провадження у справі про банкрутство публічного акціонерного товариства "Уманьагрохім", ввів мораторій на задоволення вимог кредиторів, процедуру розпорядження майном боржника.

Постановою від 02.09.2014 боржника визнано банкрутом, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Смілянця Сергія Миколайовича.  

Кредитор у справі акціонерне товариство “Райффайзен Банк Аваль” (далі – заявник) звернувся до суду з клопотанням про накладення арешту на нерухоме майно банкрута, яким забезпечені вимоги останнього, у зв’язку з наявністю загрози його незаконного відчуження поза межами процедури банкрутства. Також заявник просить суд накласти арешт на земельні ділянки, на яких розташоване це майно.

         Ухвалою господарського суду Черкаської області від 29.07.2014 затверджений реєстр вимог кредиторів, вимоги публічного акціонерне товариство “Райффайзен Банк Аваль” окремо внесені до реєстру, як такі, що забезпечені майном боржника, а саме іпотекою майна банкрута.

Відповідно до  договору іпотеки від 25.09.2007 банкрут у даній справі забезпечив вимоги публічного акціонерного товариства “Райффайзен Банк Аваль” за кредитним договором від 21.09.2007 майном, а саме комплексом будівель, що знаходиться за адресою: с. Піківець, Уманський район, Черкаська область, по вул. Уманська за №152.

В подальшому адреса майнового комплексу була змінена на с. Піківець, Уманський район, Черкаська область, по вул. Уманська за №152-в.

Прав власності на зазначене майно банкрута у даній справі підтверджується витягом з реєстру прав власності на нерухоме майно №16005741 від 20.09.2007, постановою Уманського міськрайонного суду від 22.03.2013, ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 17.09.2013, рішенням Уманського міськрайонного суду від 08.08.2011, рішенням апеляційного суду Черкаської області від 28.03.2012.

Причиною звернення заявника до судових інстанцій із позовами про захист майнових інтересів публічного акціонерне товариство “Райффайзен Банк Аваль” стали дії товариства з обмеженою відповідальністю “Ресурс Центр-М” щодо відчуження зазначеного майна банкрута.

Як вбачається із клопотання публічного акціонерне товариство “Райффайзен Банк Аваль” в даний час загроза безпідставного відчуження товариством з обмеженою відповідальністю “Ресурс Центр-М” зазначеного майна банкрута не зникла і спроби продати майно банкрута не припинені.

 Згідно  ст.41 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.   

Статтею 66 ГПК України встановлено, що господарський суд за заявою сторони, прокурора або з власної ініціативи має право вжити передбачених статтею 67 цього Кодексу заходів до забезпечення позову. Забезпечення позову допускається в будь-якій стадії провадження у справі, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду.

Згідно з ст. 67 ГПК України позов забезпечується:

накладанням арешту на майно або грошові суми, що належать відповідачу;

забороною відповідачеві вчиняти певні дії;

забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору;

зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку.

Про забезпечення позову виноситься ухвала.

Ухвалу про забезпечення позову може бути оскаржено.

Відповідно до ст. 18 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі - Закон) господарський суд має право за клопотанням сторін або учасників справи про банкрутство чи за своєю ініціативою вжити заходів до забезпечення вимог кредиторів.

Господарський суд за клопотанням розпорядника майна, кредиторів або з власної ініціативи може заборонити боржнику укладати без згоди арбітражного керуючого (розпорядника майна) правочини (договори), а також зобов’язати боржника передати цінні папери, майно, інші цінності на зберігання третім особам, вчинити чи утриматися від вчинення певних дій або вжити інших заходів для збереження майна боржника (у тому числі шляхом позбавлення боржника права розпорядження його нерухомим майном без згоди розпорядника майна або суду, який розглядає справу про банкрутство; накладення арешту на конкретне рухоме майно боржника), про що виноситься ухвала.

У процедурі розпорядження майном за клопотанням розпорядника майна, сторін або інших учасників справи про банкрутство, що містить підтверджені відомості про перешкоджання керівником боржника виконанню повноважень розпорядника майна, а також про вчинення керівником боржника дій, що порушують права та законні інтереси боржника або кредиторів, господарський суд має право відсторонити керівника боржника від посади та покласти виконання його обов’язків на розпорядника майна. Про усунення керівника боржника від посади господарський суд виносить ухвалу.

Заходи щодо забезпечення вимог кредиторів діють відповідно до дня введення процедури санації і призначення керуючого санацією або до прийняття постанови про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури і призначення ліквідатора, або до припинення провадження у справі.

Господарський суд має право скасувати або змінити заходи щодо забезпечення вимог кредиторів до настання зазначених обставин, про що виноситься ухвала.

Згідно з ст. 42 Закону усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури, включаються до складу ліквідаційної маси, за винятком об’єктів житлового фонду, в тому числі гуртожитків, дитячих дошкільних закладів та об’єктів комунальної інфраструктури, що належать юридичній особі - банкруту, які передаються в порядку, встановленому законодавством, до комунальної власності відповідних територіальних громад без додаткових умов і фінансуються в установленому порядку.

Майно банкрута, що є предметом забезпечення, не включається до складу ліквідаційної маси і використовується виключно для задоволення вимог кредитора за зобов’язаннями, які воно забезпечує.

Продаж майна банкрута, що є предметом забезпечення, здійснюється в порядку, передбаченому цим Законом, виключно за згодою кредитора, вимоги якого воно забезпечує, або суду.

Господарський суд вважає, що безпідставне відчуження майна банкрута може суттєво порушити права та законні інтереси учасників у справі про банкрутство, а тому вважає за необхідне накласти арешт на нерухоме майно банкрута, зазначене у клопотанні.

Нам підставі зазначеного, керуючись ст. ст. 66, 67 ГПК України, ст. 18 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, -

УХВАЛИВ:

Накласти арешт на нерухоме майно, яке належить публічному акціонерному товариству "Уманьагрохім":

Цілісний майновий комплекс, що знаходиться за адресою: с. Піківець, Уманський район, Черкаська область, по вул. Уманська за №152-в, реєстраційний номер об’єкта нерухомості 86776371243, номер запису про право власності 1361395, зареєстроване 17.06.2013 за ТОВ “Ресурс Центр-М” (код ЄДРПОУ 36780963);

Земельну ділянку кадастровий номер 7124386200:02:000:0051 загальною площею 0,034 га для розміщення та експлуатації основних, підсобних та допоміжних будівель та споруд переробної, машинобудівної та іншої промисловості, для будівництва та розміщення  виробничої бази, за адресою: с. Піківець, Уманський район, Черкаська область, по вул. Уманська за №152-в, реєстраційний номер об’єкта нерухомості 88421871243, номер запису про право власності 1387768, зареєстроване 19.06.2013 за ТОВ “Ресурс Центр-М” (код ЄДРПОУ 36780963);

Земельну ділянку кадастровий номер 7124386200:02:000:0704 загальною площею 1,1774 га для розміщення та експлуатації основних, підсобних та допоміжних будівель та споруд переробної, машинобудівної та іншої промисловості, для будівництва та розміщення  виробничої бази, за адресою: с. Піківець, Уманський район, Черкаська область, по вул. Уманська за №152-в, реєстраційний номер об’єкта нерухомості 88461871243, номер запису про право власності 1388351, зареєстроване 19.06.2013 за ТОВ “Ресурс Центр-М” (код ЄДРПОУ 36780963).

         Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду через господарський суд Черкаської області.

         СУДДЯ                                                                               О.В. Чевгуз