flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала № 01/955 від 28 жовтня 2014 року

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua

 УХВАЛА

28 жовтня 2014 року                                           Справа № 01/955

 

Господарський суд Черкаської області в складі: головуючого - судді Чевгуза О.В., секретаря судового засідання Олійник І.С., за участю представників:

від кредиторів: Рубан О.Г. – представник за довіреністю публічного акціонерного товариства «Райффайзен Банк Аваль» в особі Черкаської обласної дирекції акціонерного товариства «Райффайзен Банк Аваль»,

ліквідатор банкрута –  не з’явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси клопотання про заміну ліквідатора у справі за заявою товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «ГАДЯЧСИР-Україна», м. Київ та товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Тайфун-2000»,   м. Харків

до приватного підприємства «ТЕСЕЙ-ЦЕНТР», м. Черкаси

про визнання банкрутом, -

 

 

ВСТАНОВИВ:

         Постановою господарського суду Черкаської області від 21 грудня 2010 року приватне підприємство «ТЕСЕЙ-ЦЕНТР» (м. Черкаси, вул. Смілянська, 129, код ЄДР 25212335) визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Гончарова Анатолія Олександровича.

Від голови комітету кредиторів до суду надійшло клопотання від 01.10.2014 про продовження строку ліквідаційної процедури, припинення повноважень ліквідатора банкрута та призначення нового - арбітражного керуючого Сінєльникова Валерія Васильовича.

В судовому засіданні представник кредитора клопотання підтримав повністю та просив його задовольнити.

Представники товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «ГАДЯЧСИР-Україна», приватного підприємства «Сільськогосподарська виробнича фірма «Агро», товариства з обмеженою відповідальністю «ДР.ОЕТКЕР», закритого акціонерного товариства «Шполянський завод продтоварів», товариства з обмеженою відповідальністю м’ясокомбінат «Ювілейний», закритого акціонерного товариства «АТП-2361», а також ліквідатор Гончаров А.О. в судове засідання не з’явились, про причини неявки суду не повідомили.

Заслухавши представника кредитора, дослідивши матеріали справи, суд вважає клопотання кредитора таким, що підлягає до задоволення з таких правових підстав та мотивів.

Постановою господарського суду Черкаської області від 21 грудня 2010 року приватне підприємство «ТЕСЕЙ-ЦЕНТР» (м. Черкаси, вул. Смілянська, 129, код ЄДР 25212335) визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Гончарова Анатолія Олександровича.

Згідно з п. 6 "Прикінцевих та перехідних положень" Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», який діє з 19.01.2013, з дня набрання чинності цим Законом продовжують діяти ліцензії на право здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора). Протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом державний орган з питань банкрутства безоплатно замінює за заявою арбітражного керуючого чинну на день набрання чинності цим Законом ліцензію на право здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) на свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), яке відповідно до цього Закону надає право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора). Після закінчення цього строку втрачають чинність ліцензії на право здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора).

Таким чином, з набранням чинності Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», який діє з 19.01.2013, ліцензія Гончарова Анатолія Олександровича  на право здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) втратила чинність.

Гончаров А.О. у встановленому порядку отримав свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №368 від 01.03.2013

Наказом Міністерства юстиції України від 29.08.2014 №1441/5 анульовано свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №368 від 01.03.2013, видане Гончарову Анатолію Олександровичу.

Таким чином, Гончаров Анатолій Олександрович втратив право здійснювати діяльність арбітражного керуючого.

Відповідно до ст. 3-1 Закону України  «Про відновлення  платоспроможності  боржника  або  визнання  його  банкрутом» (далі-Закон) у редакції, яка діяла на момент визнання боржника банкрутом, якщо інше не передбачено цим Законом, арбітражні керуючі діють на підставі ліцензії арбітражного керуючого, виданої уповноваженим органом у порядку, встановленому законом.

Анулювання ліцензії арбітражного керуючого під час здійснення арбітражним керуючим своїх повноважень є підставою для усунення його від виконання обов'язків арбітражного керуючого під час провадження у справі про банкрутство.

Про усунення арбітражного керуючого від виконання обов'язків з цих підстав під час провадження у справі господарський суд виносить ухвалу.

Отже, оскільки Гончаров А.О. не має права на здійснення діяльності арбітражного керуючого, господарський суд вважає за необхідне припинити його повноваження ліквідатора у даній справі.

До господарського суду із заявою про призначення ліквідатором у даній справі звернувся арбітражний керуючий Сінєльніков Валерій Васильович, свідоцтво на право здійснення діяльності арбітражного керуючого №296 від 25.02.2013.

Представник кредитора в судовому засіданні заяву Сінєльнікова Валерія Васильовича підтримав та просив задовольнити.

Господарський суд не вбачає перешкод щодо призначення ліквідатором у даній справі Сінєльнікова Валерія Васильовича, який звернувся до суду з відповідною заявою, має свідоцтво на право здійснення діяльності арбітражного керуючого №296 від 25.02.2013 та застрахував відповідальність професійної діяльності арбітражного керуючого згідно з договором №001/053/01341 від 01.08.2014.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону  провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами.

Згідно з ч. 4 ст. 1 Закону суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до ст. 22 Закону строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Ліквідатор зобов’язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, при невиконанні ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство.

Наслідків перевищення строків ліквідаційної процедури Закон не містить, про що зазначено у  п. 86 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року «Про судову практику у справах про банкрутство».

Аналогічна правова позиція зазначена у постанові Вищого господарського суду України від 10.08.2010 р. у справі №01-10-01/369.

Враховуючи наявність незадоволених вимог кредиторів, приймаючи до уваги, що у встановлені Законом строки ліквідатору завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось, вбачається за необхідне продовжити  строк  ліквідаційної  процедури   банкрута  на  шість  місяців.

На підставі зазначеного, керуючись ст. ст. 3-1, 22 Закону України  «Про відновлення  платоспроможності  боржника  або  визнання  його  банкрутом», ст. 86 ГПК України, суд, -

 

УХВАЛИВ:

         Повноваження ліквідатора банкрута Гончарова Анатолія Олександровича  припинити.

Призначити ліквідатором приватного підприємства «ТЕСЕЙ-ЦЕНТР» арбітражного керуючого Сінєльнікова Валерія Васильовича, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №296 від 25.02.2013, ідентифікаційний код 2391515059.м. Київ, вул. Червоноткацька, 19, кв. 37.

Продовжити на шість місяців строк ліквідаційної процедури  приватного підприємства «ТЕСЕЙ-ЦЕНТР».

 

 

СУДДЯ                                                                               О.В. Чевгуз