flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 01/10/5026/779/2011 від 5 січня 2017 року (продовження строку ліквідаційної процедури)

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

УХВАЛА

         "05" січня 2017 р.                         Справа № 01/10/5026/779/2011

 Господарський  суд  Черкаської  області у складі судді Гури І.І., при секретарі судового засідання - Євтушенко Б.В., за участю ліквідатора банкрута - арбітражного керуючого Звєздічева М.О.,  розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси клопотання ліквідатора банкрута про продовження строку ліквідаційної процедури у справі за заявою публічного акціонерного товариства “Дочірній Банк Сбербанку Росії” до відкритого акціонерного товариства “Золотоношам’ясо” про визнання банкрутом, -  

ВСТАНОВИВ:

         Постановою господарського суду Черкаської області від 18.12.2012 боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Звєздічева Максима Олександровича.      Строк ліквідаційної процедури продовжувався.

        25.11.2016 до суду з клопотанням про продовження строку ліквідаційної процедури банкрута  та повноважень ліквідатора банкрута  на шість місяців звернувся ліквідатор банкрута .

Клопотання мотивоване наступним: у зв'язку з закінченням строку ліквідаційної процедури, 11.10.2016 було проведено збори комітету кредиторів банкрута, за результатами яких, комітет кредиторів прийняв рішення звернутися до суду із заявою про продовження ліквідаційної процедури банкрута та повноважень ліквідатора  банкрута  на шість місяців, а також уповноважив на підписання та подання такої заяви ліквідатора банкрута. Ліквідатор вважає, що строк ліквідаційної процедури необхідно продовжити з огляду на необхідність завершення заходів, спрямованих на впорядкування трудового архіву для подальшого його передачі до державного архіву та з огляду на одноголосне рішення комітету кредиторів щодо продовження строку ліквідаційної процедури

Дане клопотання  призначене до розгляду у судове засідання.

У судовому засіданні  ліквідатор банкрута  підтримав своє клопотання з підстав, у ньому викладених.

Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши  ліквідатора банкрута, вважає клопотання ліквідатора банкрута обґрунтованим та підлягаючим задоволенню, з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі – Закон)  провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами.

Згідно з ст. 1 Закону суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до ст. 22 Закону строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Ліквідатор зобов’язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, при невиконанні ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство.

 Приймаючи до уваги, що у встановлені законом строки завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось, вбачається за необхідне продовжити  строк  ліквідаційної  процедури   банкрута  на  шість  місяців.

На  підставі  зазначеного, керуючись ст. ст. 22, 24  Закону  України  “Про відновлення  платоспроможності  боржника  або  визнання  його  банкрутом” в редакції, що діяла до 19.01.2013, ст. ст. 4-1, 86 ГПК України, -

УХВАЛИВ:

          Клопотання ліквідатора банкрута задовольнити.

  Продовжити строк ліквідаційної процедури відкритого акціонерного товариства “Золотоношам’ясо” та повноважень ліквідатора банкрута - арбітражного керуючого Звєздічева Максима Олександровича на шість місяців.    

 Зобов’язати ліквідатора вжити заходів щодо завершення ліквідаційної процедури у встановлені терміни та за результатами виконаної роботи надати суду та кредиторам звіт. Кожний місяць подавати  суду поточний звіт про хід ліквідаційної процедури.          

Суддя                                                                          І.І. Гура