flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала по справі № 01-14-01/100 від 25 липня 2017 року (продовження строку ліквідаційної процедури)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

25 липня 2017 року                                         Справа № 01-14-01/100

 Господарський суд Черкаської області у складі судді Гури І.І., при секретарі судового засідання - Євтушенко Б.В., за участю: ліквідатора банкрута - арбітражного керуючого Левченка В.М., представника Смілянської ОДПІ - Теслі В.І. за довіреністю,  розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання ліквідатора банкрута - арбітражного керуючого Левченка В.М.  про продовження строку ліквідаційної процедури на шість місяців та клопотання ліквідатора банкрута - арбітражного керуючого Левченка В.М.  про встановлення арбітражному керуючому-ліквідатору банкрута оплати послуг в розмірі двох мінімальних заробітних плат щомісячно за весь період проведення ліквідаційної процедури у справі за заявою Шполянського виробничого управління житлово-комунального господарства, м. Шпола, Черкаської області про визнання банкрутом,  

  ВСТАНОВИВ:

          19.07.2017 до суду надійшло клопотання від ліквідатора банкрута, у якому він, посилаючись на рішення зборів комітету кредиторів від 18.07.2017, просить суд продовжити строк ліквідаційної процедури та повноважень  ліквідатора на шість місяців.

          19.07.2017 до суду надійшло клопотання від ліквідатора банкрута, у якому він просить суд встановити арбітражному керуючому-ліквідатору банкрута оплату послуг в розмірі двох мінімальних заробітних плат щомісячно за весь період проведення ліквідаційної процедури.

         Ухвалою суду від 19.07.2017 клопотання призначено до розгляду в судове засідання на 25.07.2017, викликано ліквідатора банкрута, представників учасників комітету кредиторів, Шполянської міської ради.

         До початку судового засідання до суду надійшло факсом клопотання від Шполянської міської ради про перенесення судового засідання, оскільки представник з'явитись не має можливості в зв'язку з відпусткою.

         У судовому засіданні:

         -  ліквідатор банкрута обоє свої клопотання підтримав, повідомив що відносно свого клопотання про встановлення йому  оплати послуг ліквідатора те, що щодо нього не проводились  збори комітету кредиторів, однак дане право передбачене законом про банкрутство, стягувати кошти пропорційно з кредиторів не буде, про що може написати гарантійний лист; заперечив щодо задоволення клопотання Шполянської міської ради про перенесення судового засідання, оскільки з приводу продовження строку ліквідаційної процедури було проведено збори комітету кредиторів, які прийняли позитивне рішення, також Шполянська міська рада має у своєму штаті не одного працівника, тому клопотання є безпідставне; просить продовжити строк ліквідаційної процедури на шість місяців з дня винесення ухвали за результатами сьогоднішнього судового засідання;

         - представник Смілянської ОДПІ  заперечив щодо задоволення клопотання Шполянської міської ради, оскільки її представник   був на засіданні комітеті кредиторів боржника, на якому вирішувалось питання про продовження строку ліквідаційної процедури; просить задовольнити частково клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури не на шість місяців, а на три місяця з метою уникнення затягування ліквідаційної процедури ліквідатором; щодо клопотання про встановлення оплати послуг ліквідатора вказує, що об'єктивно має бути рішення засідання комітету кредиторів з даного питання,  але якщо оплата послуг за рахунок майна боржника, то згідний.

         Заслухавши доводи та пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до таких висновків. 

         Клопотання Шполянської міської ради про перенесення судового засідання не підлягає задоволенню,  оскільки причини неявки мають підтверджуватись доказами та що неможливість явки одного представника (в т.ч. з причин хвороби, відрядження, відпустки, участі в іншому судовому засіданні), не позбавляє можливості керівника призначити іншого або представляти інтереси особисто, а також не позбавляє сторону можливості направити витребувані судом відомості і документи. Також , представник Шполянської міської ради був присутній на зборах комітету кредиторів від 18.07.2017 № 23.

Відповідно до ст. 22 Закону строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Ліквідатор зобов’язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, при невиконанні ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство.

Відповідно до ст. 24 Закону ліквідатор (ліквідаційна комісія) виконують свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Суд,  приймаючи до уваги, що у встановлені законом строки завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось, враховуючи рішення комітету кредиторів від 18.07.2017 №23, вважає за необхідне продовжити  строк  ліквідаційної  процедури   та повноважень ліквідатора, однак не на шість місяців, а на три місяця з метою уникнення затягування процедури ліквідації банкрута.

Відповідно ст. 31 Закону оплата послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого  санацією,  ліквідатора) за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень  встановлюється  та  виплачується  в розмірі, встановленому  комітетом  кредиторів і затвердженому господарським судом,  якщо інше не встановлено Законом,  але не  менше  двох мінімальних   заробітних   плат   та  не  більше  середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять  місяців його роботи перед порушенням провадження у справі про банкрутство.

Кредитори можуть створювати фонд для оплати послуг, відшкодування витрат та виплати додаткової винагороди арбітражному керуючому (розпоряднику майна, керуючому санацією, ліквідатору). Формування фонду та порядок використання його коштів визначаються рішенням комітету кредиторів та затверджуються ухвалою господарського суду.

Звіт про оплату послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого затверджується рішенням комітету кредиторів та ухвалою господарського суду. Ухвала може бути оскаржена у встановленому порядку.

За таких обставин, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання ліквідатора банкрута та затвердити ліквідатору банкрута, арбітражному керуючому Левченко В.М. з дати призначення ліквідатором щомісячну оплату послуг в розмірі двох  мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання  своїх повноважень.

На підставі вищевказаного, керуючись ст. 31 , ст. 22 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 86 ГПК України, суд 

УХВАЛИВ

         Відмовити у задоволенні клопотання Шполянської міської ради  про перенесення судового засідання.

Задовольнити частково клопотання ліквідатора банкрута про продовження строку ліквідаційної процедури.

Продовжити строк ліквідаційної процедури банкрута та повноважень ліквідатора банкрута - арбітражного керуючого Левченка В.М. на три місяці.

Задовольнити  клопотання ліквідатора банкрута.

Встановити ліквідатору банкрута, арбітражному керуючому Левченко В.М. з дати призначення ліквідатором щомісячну оплату послуг в розмірі двох  мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання   повноважень ліквідатора.

Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду через господарський  суд  Черкаської області.

Повне рішення складено 26 липня 2017 року.

Суддя                                                                                                      І.І. Гура