flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала по справі № 01/1720 від 16 жовтня 2015 року (визнання учасником провадження у справі)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА

"16" жовтня 2015 р.                                          Справа № 01/1720

 Господарський суду Черкаської області у складі судді Гури І.І., при секретарі судового засідання - Мирошниченко Б.В., за участю представника ліквідатора банкрута - Кармоліт Я.В. за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду клопотання  ліквідатора банкрута про визнання організатора аукціону з продажу майна банкрута - кооператив "ЮРСПЕЦСЛУЖБА" учасником провадження  у справі  за заявою Смілянського комунального виробничого підприємства “Комунальник” про визнання його банкрутом, -

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Черкаської області від 14.02.2015 боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Голінного Андрія Михайловича  

14.09.2015 до суду надійшло клопотання від  ліквідатора банкрута, у якому він просить суд визнати організатора аукціону з продажу майна банкрута - кооператив "ЮРСПЕЦСЛУЖБА" учасником провадження у справі.

         Дане клопотання ухвалою суду від 08.10.2015 призначено до  розгляду у судове засідання, викликано учасників комітету кредиторів банкрута, ліквідатора банкрута, представника  від кооперативу "ЮРСПЕЦСЛУЖБА".

         Клопотання мотивовано наступним. Керуючись ст. 49 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом ” для визначення організатора проведення аукціону, ліквідатор здійснив публікацію оголошення в газеті "Акцент" № 35 (1075) від 26.08.2015  щодо проведення конкурсу. Заяви на участь в конкурсному відборі торгуючої організації у строк отримано від: ТБ "Електронні торги України" в особі Черкаської філії,  кооперативу "ЮРСПЕЦСЛУЖБА". У зв'язку з тим, що кооперативом  "ЮРСПЕЦСЛУЖБА" були запропоновані більш вигідні умови, що стосуються вартості послуг організатора аукціону, 10.09.2015 ліквідатором прийнято рішення щодо визначення організатором торгів/аукціону з продажу майна банкрута - кооператив  "ЮРСПЕЦСЛУЖБА" Відповідно до п. 33 інформаційного листа Вищого господарського суду України  "Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” господарський суд має право перевіряти порядок визначення організатора аукціону. Організатор аукціону діє на підставі ухвали господарського суду про визнання його учасником провадження у справі про банкрутство.

         До початку судового засідання кооператив "ЮРСПЕЦСЛУЖБА" надіслало клопотання  про проведення судового засідання без участі уповноваженої особи кооперативу, клопотання ліквідатора підтримує повністю, просить задовольнити, не є зацікавленою особою.

         У судовому засіданні представник ліквідатора клопотання ліквідатора підтримав.

         Дослідивши матеріали справи, заслухавши доводи та пояснення представника ліквідатора банкрута,  суд вважає, що клопотання ліквідатора підлягає задоволенню з таких підстав та мотивів.

         Згідно з ст. 49 Закону продаж майна боржника в провадженні у справі про банкрутство здійснюється в порядку, встановленому цим Законом, шляхом проведення торгів у формі аукціону, за винятком майна, продаж якого відповідно до законодавства України здійснюється шляхом проведення закритих торгів.

         Продажу підлягають всі види майна боржника, призначеного для здійснення господарської діяльності, за винятком прав і обов'язків, які не можуть бути передані іншим особам.

         Порядок організації проведення аукціонів у проваджені у справах про банкрутство та вимоги до їх організаторів стосовно майна державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п'ятдесят відсотків, установлюються органом, уповноваженим управляти державним майном.

         Суб'єктами аукціону є його замовник, організатор та учасники.

         Замовником є ліквідатор, призначений господарським судом у порядку, встановленому цим Законом.

         Організатором аукціону є визначена замовником фізична або юридична особа, що має ліцензію на проведення торгів і з якою замовник аукціону уклав договір на проведення аукціону.

         Організатор аукціону визначається замовником за конкурсом, що проводиться у визначеному замовником порядку, основними критеріями якого вважаються наявність ліцензії, достатній, але не менш як три роки, досвід проведення аукціонів, запропонована найменша сума винагороди.

         Організатором аукціону не може бути заінтересована особа стосовно боржника, кредиторів та замовника аукціону.

За наслідками публікації ліквідатором оголошення про проведення конкурсу з визначення організатора аукціону, у встановлений строк надійшли дві заяви. Ліквідатором прийнято рішення про визначення кооперативу "ЮРСПЕЦСЛУЖБА" організатором проведення торгів (аукціону) з продажу майна банкрута.

Згідно з визначенням, наведеним у ст. 1 Закону, учасники у справі про банкрутство - сторони, забезпечені кредитори, арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор), власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника, державний орган з питань банкрутства, Фонд державного майна України, представник органу місцевого самоврядування, представник працівників боржника, уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) суб'єкта підприємницької діяльності - боржника, а також у випадках, передбачених цим Законом, інші особи, які беруть участь у провадженні у справі про банкрутство.

Вищим господарським судом України роз'яснено, що організатор аукціону згідно з частиною шостою статті 49 Закону визначається замовником аукціону за конкурсом. Чинним законодавством не передбачено ліцензування діяльності з проведення торгів, тому організатором аукціону може бути особа, яка відповідно до установчих документів має право на здійснення такої діяльності. Господарський суд має перевіряти порядок визначення організатора аукціону. Організатор аукціону діє на підставі ухвали господарського суду про визнання його учасником провадження у справі про банкрутство. З моменту визнання організатора аукціону учасником провадження у справі про банкрутство він має право на оскарження тільки тих судових рішень, які стосуються організації та проведення аукціону за його участю (абзац четвертий п. 33 інформаційного листа №01-06/606/2013 від 28.03.2013).

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 1, 2, 49 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 86 ГПК України суд –

УХВАЛИВ:

Клопотання ліквідатора банкрута - арбітражного керуючого Голінного А.М. задовольнити.

Визнати кооператив "ЮРСПЕЦСЛУЖБА" (18001, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 299, кв. 3) учасником провадження у справі № 01/1720 про банкрутство Смілянського комунального виробничого підприємства “Комунальник”.

         Ухвала суду набрала законної сили, однак може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Повне рішення складено 20 жовтня 2015 року.

Суддя                                                                                       Гура І.І.