flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 01/2470 від 2 листопада 2017 року (продовження строку ліквідаційної процедури)

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

УХВАЛА

"02" листопада 2017 р.                                                                 Справа № 01/2470

 Господарський суд Черкаської області в складі судді Гури І.І., при секретарі судового засідання Євтушенко Б.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду Черкаської області клопотання ліквідатора банкрута про продовження строку ліквідаційної процедури та його повноважень на шість місяців у справі за заявою управління Пенсійного фонду України у Черкаському районі та державної податкової інспекції у Черкаському районі до товариства з обмеженою відповідальністю “Маяк-2007” про визнання банкрутом,

ВСТАНОВИВ:

         Постановою господарського суду Черкаської області від 06.10.2011   боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Левченка Василя Миколайовича. 

25.09.2017 від ліквідатора банкрута надійшло клопотання, у якому він посилаючись на протокол засідання комітету  кредиторів від 22.09.2017 та на незавершені заходи в ліквідаційній процедурі. просить суд продовжити строк  ліквідаційної процедури та  повноважень ліквідатора на шість місяців. 

          Ухвалою суду від 25.09.2017 клопотання призначено до розгляду в судовому засіданні, викликано ліквідатора банкрута. повідомлено учасників комітету кредиторів.

Ліквідатор банкрута  у судове засідання не з’явився, не повідомивши причини, хоча належним чином повідомлявся судом про місце та час судового засідання, що підтверджується відміткою канцелярії суду про відправку на ухвалі суду від 25.09.2017.

Клопотання розглянуто судом згідно ст. 75 ГПК за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне клопотання ліквідатора банкрута задовольнити з наступних правових підстав та мотивів.  

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі – Закон)  провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами.

Згідно з ст. 1 Закону суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до ст. 22 Закону строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Ліквідатор зобов’язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, при невиконанні ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство.

Враховуючи наявність незадоволених вимог кредиторів, приймаючи до уваги, що у встановлені законом строки завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось та питання про продовження строку ліквідаційної процедури розглядалось комітетом кредиторів (протокол зборів комітету кредиторів №11 від 22.09.2017), вбачається за необхідне продовжити строк  ліквідаційної процедури  банкрута на шість місяців.

Керуючись ст. ст. 22, 24  Закону  України  “Про відновлення  платоспроможності  боржника  або  визнання  його  банкрутом”, ст. 86 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

           1.Клопотання ліквідатора банкрута задовольнити.

2.Продовжити строк ліквідаційної процедури товариства з обмеженою відповідальністю “Маяк-2007” та повноважень ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Левченка Василя Миколайовича, на шість місяців.

Зобов’язати ліквідатора вжити заходів щодо завершення ліквідаційної процедури у встановлені терміни та за результатами виконаної роботи надати суду та кредиторам звіт. 

Зобов’язати ліквідатора щомісячно надавати суду поточні звіти про хід ліквідаційної процедури.

                   Ухвала суду набрала законної сили, однак може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя                                                                                                           І.І. Гура