Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
"04" лютого 2016 р. Справа № 01/5026/646/2012
Господарський суд у складі головуючого судді Гури І.І., секретар судового засідання Мирошниченко Б.В., за участі:
ліквідатора банкрута – Левченко О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду клопотання ТОВ “УПК-Інвест” про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора банкрута на шість місяців у справі за заявою прокурора Христинівського району в інтересах держави в особі Христинівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Черкаській області до товариства з обмеженою відповідальністю “Верхнячка-цукор”
про визнання банкрутом,
ВСТАНОВИВ:
Постановою господарського суду Черкаської області від 24.04.2012 боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Левченко Олену Аркадіївну.
04.01.2016 від голови комітету кредиторів (ТОВ “УПК-Інвест”) надійшло клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора банкрута на шість місяців.
Клопотання призначене до розгляду в судовому засіданні.
01.02.2016 від начальника Христинівської ОДПІ надійшла заява про розгляд справи без участі представника Христинівської ОДПІ.
04.02.2016 від представника ТОВ “УПК-Інвест” надійшло клопотання про розгляд справи без участі представника ТОВ “УПК-Інвест”, клопотання підтримує в повному обсязі.
У судовому засіданні ліквідатор банкрута клопотання підтримав.
Заслухавши доводи та пояснення ліквідатора банкрута, дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне клопотання задовольнити з наступних правових підстав та мотивів.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі – Закон) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами.
Згідно з ст. 1 Закону суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Відповідно до ст. 22 Закону строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.
Ліквідатор зобов’язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, при невиконанні ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство.
Наслідків перевищення строків ліквідаційної процедури Закон не містить, про що зазначено у п. 86 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року “Про судову практику у справах про банкрутство”.
Аналогічна правова позиція зазначена у постанові Вищого господарського суду України від 10.08.2010 у справі №01-10-01/369.
Враховуючи наявність незадоволених вимог кредиторів, приймаючи до уваги, що у встановлені законом строки завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось та питання про продовження строку ліквідаційної процедури розглядалось комітетом кредиторів (протокол зборів комітету кредиторів №12 від 25.12.2015), вбачається за необхідне продовжити строк ліквідаційної процедури банкрута на шість місяців.
На підставі зазначеного, керуючись ст. ст. 22, 24 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 86 ГПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання голови комітету кредиторів (ТОВ “УПК-Інвест”) задовольнити.
Продовжити строк ліквідаційної процедури товариства з обмеженою відповідальністю “Верхнячка-цукор” та повноважень ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Левченко Олени Аркадіївни, на шість місяців.
Зобов’язати ліквідатора вжити заходів щодо завершення ліквідаційної процедури у встановлені терміни та за результатами виконаної роботи надати суду та кредиторам звіт.
Ухвала суду набрала законної сили, однак може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя І.І. Гура