flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала по справі № 05/5026/1809/2012 від 12 липня 2017 року (продовження строку ліквідаційної процедури)

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

УХВАЛА

"12" липня 2017 р.                                     Справа № 05/5026/1809/2012

          Господарський  суд  Черкаської  області  у складі головуючого судді Гури І.І., при секретарі судового засідання Пастуховій О.С., за участю:

ліквідатора банкрута - Голінного А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду клопотання ліквідатора банкрута:

- про продовження строку ліквідаційної процедури та його повноважень на шість місяців;

- про затвердження звітів про оплату послуг та відшкодування витрат

у справі за заявою управління Пенсійного фонду України в Чигиринському районі до відкритого акціонерного товариства Чигиринське районне об’єднання “Агропроммеханізація” про визнання банкрутом,

ВСТАНОВИВ:

         Постановою господарського  суду Черкаської області від 20.12.2012  боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Голінного А.М.

                    22.06.2017 від ліквідатора банкрута надійшли наступні документи:

1) клопотання, в якому просить суд:

         - затвердити звіт №4 про оплату послуг арбітражного керуючого Голінного А.М. за виконання обов’язків ліквідатора банкрута за період з 21.02.2017 по 19.06.2017 у розмірі 24     868,57 грн.;

         - затвердити звіт №4 про витрати арбітражного керуючого Голінного А.М. за виконання обов’язків ліквідатора банкрута за період з 18.02.2017 по 19.06.2017 у розмірі 687,57 грн.

          2) клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури та його повноважень на шість місяців.

Клопотання призначені до розгляду в судовому засідання.

          У судовому засіданні ліквідатор банкрута клопотання підтримав та просив задовольнити.

Заслухавши доводи та пояснення ліквідатора банкрута, дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне клопотання ліквідатора банкрута задовольнити з наступних правових підстав та мотивів. 

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”  (далі –  Закон)  провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами.

Згідно з ч. 4 ст. 1 Закону суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до ст. 22 Закону строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Ліквідатор зобов’язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, при невиконанні ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство.

Наслідків перевищення строків ліквідаційної процедури Закон не містить, про що зазначено у  п. 86 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року “Про судову практику у справах про банкрутство”.

Аналогічна правова позиція зазначена у постанові Вищого господарського суду України від 10.08.2010 р. у справі №01-10-01/369.

Враховуючи наявність незадоволених вимог кредиторів, приймаючи до уваги, що у встановлені законом строки завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось та питання про продовження строку погоджено комітетом кредиторів (протокол зборів комітету кредиторів №13 від 19.06.2017), вбачається за необхідне продовжити  строк  ліквідаційної  процедури   банкрута  та повноважень ліквідатора на шість місяців.

Відповідно до ст. 31 Закону кредитори можуть створювати фонд для оплати послуг, відшкодування витрат та виплати додаткової винагороди арбітражному керуючому (розпоряднику майна, керуючому санацією, ліквідатору). Формування фонду та порядок використання його коштів визначаються рішенням комітету кредиторів та затверджуються ухвалою господарського суду.

Звіт про оплату послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого затверджується рішенням комітету кредиторів та ухвалою господарського суду. Ухвала може бути оскаржена у встановленому порядку.

Питання про затвердження оплати послуг та витрат арбітражного керуючого затверджено рішенням комітету кредиторів (протокол зборів комітету кредиторів №13 від 19.06.2017).   

Таким чином, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання ліквідатора банкрута та затвердити звіти про оплату послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого Голінного А.М. в розмірах, встановлених комітетом  кредиторів.    

Керуючись ст. ст. 31, 5, 22, 24 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 86 ГПК України, суд

УХВАЛИВ

1.Клопотання ліквідатора банкрута задовольнити.

2.Продовжити строк ліквідаційної процедури відкритого акціонерного товариства Чигиринське районне об’єднання “Агропроммеханізація” та повноважень ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Голінного А.М., на шість місяців. 

3.Затвердити звіт №4 про оплату послуг арбітражного керуючого Голінного А.М. за виконання обов’язків ліквідатора банкрута за період з 21.02.2017 по 19.06.2017 у розмірі 24     868,57 грн.

4.Затвердити звіт №4 про витрати арбітражного керуючого Голінного А.М. за виконання обов’язків ліквідатора банкрута за період з 18.02.2017 по 19.06.2017 у розмірі 687,57 грн.

Ухвала суду набрала законної сили, однак може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя                                                                                                  І.І. Гура