flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 10-08/5574 від 1 серпня 2017 року (продовження строку ліквідаційної процедури)

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

УХВАЛА

         "01" серпня 2017 р.                               Справа № 10-08/5574

Господарський суд Черкаської області в складі судді Гури І.І., при секретарі судового засідання Євтушенко Б.В., за участю:  ліквідатора банкрута – арбітражного керуючого Занька М.М.,  Буджерак М.Р. (прокурор прокуратури  Черкаської області), представників за довіреностями: Андрієнко Є.В. (від Головного територіальне управління юстиції у Черкаській області),  Кисловської В.В. (від Державної інноваційної фінансово-кредитної установи), Байди  О.О. (від РВ Фонду державного майна України по Черкаській області), розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду Черкаської області клопотання ліквідатора банкрута  про продовження строку ліквідаційної процедури та його повноважень на шість місяців у справі про банкрутство державного підприємства-фірми “Оризон-ТК”,

ВСТАНОВИВ:

         Постановою господарського суду Черкаської області від 06 квітня 2010 року боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Легкого Т.І.

                   Ухвалою суду від 03.10.2012 ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Занька Миколу Миколайовича.

26.07.2017 від ліквідатора банкрута надійшло клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури та його повноважень на шість місяців, до 31.12.2017 з метою завершення роботи з продажу майна банкрута. 

        Ухвалою суду від 26.07.2017  клопотання призначено до розгляду в судове засідання на 01.08.2017, викликано: ліквідатора банкрута Занька М.М., представників: учасників комітету кредиторів, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, повідомлено про розгляд клопотання:   прокуратуру Черкаської області, Головне управління юстиції у Черкаській області, Регіональне відділення Фонду державного майна України по Черкаській області, зобов'язано ліквідатора банкрута до дня судового засідання надати суду  протокол засідання комітету кредиторів з приводу даного клопотання ліквідатора.

                   У судовому засіданні:

         - ліквідатор банкрута надав суду  протокол засідання комітету кредиторів від 01.08.2017, клопотання підтримав;        - представник  Державної інноваційної фінансово-кредитної установи підтримала клопотання ліквідатора банкрута;    - прокурор, представники:  Головного територіальне управління юстиції у Черкаській області, РВ Фонду державного майна України по Черкаській області не заперечили щодо задоволення клопотання ліквідатора банкрута.

         Заслухавши доводи та пояснення учасників провадження у справі про банкрутство боржника, дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне клопотання ліквідатора банкрута задовольнити з наступних правових підстав та мотивів.  

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі – Закон)  провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами.

Згідно з ст. 1 Закону суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до ст. 22 Закону строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Ліквідатор зобов’язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, при невиконанні ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство.

Враховуючи наявність незадоволених вимог кредиторів, приймаючи до уваги, що у встановлені законом строки завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось, зважаючи на рішення комітету кредиторів банкрута, оформлене протоколом № 35 від 01.08.2017, яким підтримано дане клопотання ліквідатора банкрута, суд вважає  за необхідне продовжити  строк  ліквідаційної  процедури   банкрута  на  шість місяців.

Керуючись ст. ст. 22, 24  Закону  України  “Про відновлення  платоспроможності  боржника  або  визнання  його  банкрутом”, ст. 86 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

         Клопотання ліквідатора банкрута задовольнити.

Продовжити строк ліквідаційної процедури державного підприємства-фірми "Оризон-ТК" та повноважень ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Занька Миколи Миколайовича, на  шість місяців, до 31.12.2017.

Зобов’язати ліквідатора вжити заходів щодо завершення ліквідаційної процедури у встановлені терміни та за результатами виконаної роботи надати суду та кредиторам звіт, надавати щомісяця суду поточні звіти.

       Ухвала суду набрала законної сили, однак може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя                                                                                                          І.І. Гура