flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 10-08/5574 від 25 серпня 2015 року (продовження строку ліквідаційної процедури)

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

УХВАЛА

         "25" серпня 2015 р.                                  Справа № 10-08/5574

          Господарський суд Черкаської області в складі судді Гури І.І., при секретарі судового засідання Пастуховій О.С., за участю:

ліквідатора банкрута – Занька М.М.,

представників за довіреностями: Степаненка В.В. (від Головного управління юстиції у Черкаській області), Єщенка О.М. (прокурор прокуратури Черкаської області),  Кривошеєва М.В. (від державної інноваційної фінансово-кредитної установи),

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду Черкаської області клопотання ліквідатора банкрута  про продовження ліквідаційної процедури та його повноважень на шість місяців у справі про банкрутство державного підприємства-фірми "Оризон-ТК"

ВСТАНОВИВ:

         Постановою господарського суду Черкаської області від 06 квітня 2010 року боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Легкого Т.І.

     Ухвалою суду від 03.10.2012 ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Занька Миколу Миколайовича.

Від ліквідатора банкрута надійшло клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури та його повноважень на шість місяців. 

          Клопотання призначено до розгляду в судовому засіданні.

     У судовому засіданні ліквідатора банкрута, представники від Головного управління юстиції у Черкаській області, державної інноваційної фінансово-кредитної установи клопотання підтримали. Прокурор прокуратури Черкаської області проти задоволення клопотання не заперечував.

Заслухавши доводи та пояснення учасників провадження у справі про банкрутство боржника, дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне клопотання ліквідатора банкрута задовольнити з наступних правових підстав та мотивів.  

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі – Закон)  провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами.

Згідно з ст. 1 Закону суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до ст. 22 Закону строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Ліквідатор зобов’язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, при невиконанні ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство.

Наслідків перевищення строків ліквідаційної процедури Закон не містить, про що зазначено у  п. 86 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року “Про судову практику у справах про банкрутство”.

Аналогічна правова позиція зазначена у постанові Вищого господарського суду України від 10.08.2010 у справі №01-10-01/369.

Враховуючи наявність незадоволених вимог кредиторів, приймаючи до уваги, що у встановлені законом строки завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось, вбачається за необхідне продовжити  строк  ліквідаційної  процедури   банкрута  на  шість місяців.

На  підставі  зазначеного, керуючись ст. ст. 22, 24  Закону  України  “Про відновлення  платоспроможності  боржника  або  визнання  його  банкрутом”, ст. 86 ГПК України, -

УХВАЛИВ:

         Клопотання ліквідатора банкрута задовольнити.

Продовжити строк ліквідаційної процедури державного підприємства-фірми "Оризон-ТК" та повноважень ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Занька Миколи Миколайовича, до 31.12.2015.  

Зобов’язати ліквідатора вжити заходів щодо завершення ліквідаційної процедури у встановлені терміни та за результатами виконаної роботи надати суду та кредиторам звіт.

        Суддя                                                                                        І.І. Гура