flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 10/5026/1138/2012 від 3 березня 2016 року (продовження строку ліквідаційної процедури)

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

УХВАЛА

"03" березня 2016 р.                                     Справа № 10/5026/1138/2012

          Господарський  суд  Черкаської  області  у складі головуючого судді Гури І.І., при секретарі судового засідання Мирошниченко Б.В., за участю:

представника за довіреністю – Петренко Л.В. (від ліквідатора банкрута), 

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду клопотання представника голови комітету кредиторів та ліквідатора банкрута у справі за заявою комунального підприємства “Черкаське обласне підприємство з забезпечення діяльності установ соціального захисту” Черкаської обласної ради про визнання його банкрутом, 

ВСТАНОВИВ:

         Постановою господарського суду Черкаської області від 16.08.2012 боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Ярмолінського Ю. В.

                    19.02.2016 від представника голови комітету кредиторів надійшло клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора банкрута на шість місяців.    

19.02.2016 від ліквідатора банкрута надійшло клопотання про затвердження звіту арбітражного керуючого Ярмолінського Ю.В. про нарахування і виплату оплати послуг, здійснення та відшкодування витрат під час виконання повноважень ліквідатора за період з 01.05.2015 по 25.11.2015 на суму 23 111,34 грн.

                   У судовому засіданні представник ліквідатора банкрута клопотання підтримав та просив задовольнити.

Заслухавши доводи та пояснення представника ліквідатора банкрута, дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне клопотання задовольнити з наступних правових підстав та мотивів.  

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”  (далі –  Закон)  провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами.

Згідно з ч. 4 ст. 1 Закону суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до ст. 22 Закону строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Ліквідатор зобов’язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, при невиконанні ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство.

Наслідків перевищення строків ліквідаційної процедури Закон не містить, про що зазначено у  п. 86 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року “Про судову практику у справах про банкрутство”.

Аналогічна правова позиція зазначена у постанові Вищого господарського суду України від 10.08.2010 р. у справі №01-10-01/369.

Враховуючи наявність незадоволених вимог кредиторів, приймаючи до уваги, що у встановлені законом строки завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось та питання про продовження строку ліквідаційної процедури розглядалось комітетом кредиторів (протокол засідання комітету кредиторів від 16.02.2016), вбачається за необхідне продовжити строк  ліквідаційної  процедури   банкрута  на  шість  місяців. 

Відповідно до ст. 31 Закону оплата послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у зв'язку з виконанням ним своїх обов'язків здійснюються в порядку, встановленому цим Законом, за рахунок коштів, одержаних від продажу майна боржника, або за рахунок коштів кредиторів чи коштів, одержаних у результаті виробничої діяльності боржника. 

Звіт про оплату послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого затверджується рішенням комітету кредиторів та ухвалою господарського суду. Ухвала може бути оскаржена у встановленому порядку.                                                             

За таких обставин, суд вважає за необхідне затвердити звіт арбітражного керуючого Ярмолінського Ю.В. про нарахування і виплату оплати послуг, здійснення та відшкодування витрат під час виконання повноважень ліквідатора за період з 01.05.2015 по 25.11.2015 на суму 23      111,34 грн.

На підставі вищевказаного, керуючись ст. 31, ст. ст. 5, 22, 24 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 86 ГПК України суд

УХВАЛИВ:

Клопотання представника голови комітету кредиторів та ліквідатора банкрута задовольнити.  

          Продовжити  строк  ліквідаційної  процедури комунального підприємства “Черкаське обласне підприємство з забезпечення діяльності установ соціального захисту” Черкаської обласної ради та повноважень ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Ярмолінського Ю. В., на шість місяців.   

Затвердити звіт арбітражного керуючого Ярмолінського Ю.В. про нарахування і виплату оплати послуг, здійснення та відшкодування витрат під час виконання повноважень ліквідатора за період з 01.05.2015 по 25.11.2015 всього  на суму 23 111,34 грн.

Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду в порядку та у строки, встановлені статтями 91-93 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя                                                                                                 І.І. Гура