flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 04/10/5026/2089/2011 від 5 січня 2017 року (продовження строку завершення ліквідаційної процедури)

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

УХВАЛА

"05" січня 2017 р.                                       Справа № 04/10/5026/2089/2011

Господарський суд Черкаської області в складі судді Гури І.І., при секретарі судового засідання Євтушенко Б.В., за участю: ліквідатора банкрута – Звєздічева М.О.,  представника за довіреністю: Василенко В.А. (від Черкаського районного центру зайнятості),  розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду Черкаської області у м. Черкаси клопотання ліквідатора банкрута про продовження строку ліквідаційної процедури на шість місяців   у справі за заявою ТОВ “Рійк Цваан Україна”, ТОВ “АгріСол”, ПП “Укртехпром-2001” до закритого акціонерного товариства “Черкаський агротепличний комбінат” про визнання банкрутом , -

ВСТАНОВИВ:

     Постановою господарського суду Черкаської області від 08.11.2012  боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру.

      Ухвалою суду від 05.12.2013 ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Звєздічева  Максима Олександровича.

         Строк ліквідаційної процедури банкрута та повноважень ліквідатора ухвалами суду продовжувався.

08.12.2016 від ліквідатора банкрута надійшло клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури  на шість місяців.

Клопотання мотивоване тим, що у зв'язку із закінченням строку ліквідаційної процедури, 29.11.2016 проведено збори комітету кредиторів, за результатами яких прийнято було рішення звернутись до суду із клопотанням про продовження ліквідаційної процедури банкрута та повноважень ліквідатора на шість місяців, а також на підписання та подання такого клопотання уповноважено ліквідатора банкрута. Продовження строку необхідне для завершення, вчинених ліквідатором заходів, спрямованих на реалізацію активів банкрута.

         Ухвалою суду від 26.12.2016  клопотання призначено до розгляду в судове засідання на 05.01.17, викликано ліквідатора банкрута , повідомлено комітет кредиторів банкрута.

        У судовому засіданні:

         - ліквідатора банкрута клопотання підтримав та просив задовольнити;                        - представник  Черкаського районного центру зайнятості не заперечила щодо задоволення клопотання ліквідатора банкрута.

         Заслухавши доводи та пояснення учасників провадження у справі про банкрутство боржника, дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне клопотання ліквідатора банкрута задовольнити з наступних правових підстав та мотивів.  

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі – Закон)  провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами.

Згідно з ст. 1 Закону суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до ст. 22 Закону строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Ліквідатор зобов’язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, при невиконанні ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство.

Приймаючи до уваги, що у встановлені законом строки завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось, зважаючи на необхідність завершення вчинених ліквідатором заходів, спрямованих на реалізацію активів банкрута, на рішення комітету кредиторів банкрута  від 29.11.2016, вбачається за необхідне продовжити  строк  ліквідаційної  процедури   банкрута  на  шість місяців.

На  підставі  зазначеного, керуючись ст. ст. 22, 24  Закону  України  “Про відновлення  платоспроможності  боржника  або  визнання  його  банкрутом”  в редакції, що діяла до 19.01.2013, ст. 86 ГПК України, -

УХВАЛИВ:

         Клопотання ліквідатора банкрута задовольнити.

Продовжити строк ліквідаційної процедури закритого акціонерного товариства “Черкаський агротепличний комбінат” та повноважень ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Звєздічева Максима Олександровича на  шість  місяців. 

Зобов’язати ліквідатора вжити заходів щодо завершення ліквідаційної процедури у встановлені терміни та за результатами виконаної роботи надати суду та кредиторам звіт, а також подавати до суду щомісячні звіти.

Суддя                                                     І.І. Гура