flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Ухвала по справі № 04/10/5026/2089/2011 від 18 січня 2016 року (1) (продовження строку ліквідаційної процедури)

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

УХВАЛА

         "18" січня 2016 р.                                        Справа № 04/10/5026/2089/2011

         Господарський суд Черкаської області в складі судді Гури І.І., при секретарі судового засідання Мирошниченко Б.В., за участю: ліквідатора банкрута – Звєздічева М.О.,  представника за довіреністю: Янчука В.Ю. (від Черкаського районного центру зайнятості), розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду Черкаської області у м. Черкаси клопотання ліквідатора банкрута про продовження строку ліквідаційної процедури  у справі за заявою ТОВ “Рійк Цваан Україна”, ТОВ “АгріСол”, ПП “Укртехпром-2001” до закритого акціонерного товариства “Черкаський агротепличний комбінат” про визнання банкрутом ,

ВСТАНОВИВ:

     Постановою господарського суду Черкаської області від 08.11.2012  боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру.

      Ухвалою суду від 05.12.2013 ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Звєздічева  Максима Олександровича.

         Ухвалою суду від 10.06.2015 продовжено строк ліквідаційної процедури банкрута та повноважень ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Звєздічева Максима Олександровича, на  шість  місяців.  

23.12.2015 від ліквідатора банкрута надійшло клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури та його повноважень на шість місяців. 

          Клопотання призначено до розгляду в судовому засіданні.

         Окремі учасники комітету кредиторів у судове засідання не з’явились, причин неявки не повідомили.

        У судовому засіданні:

         -  ліквідатора банкрута клопотання підтримав та просив задовольнити.    - представник  Черкаського районного центру зайнятості не заперечив щодо задоволення клопотання ліквідатора банкрута.

Заслухавши доводи та пояснення учасників провадження у справі про банкрутство боржника, дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне клопотання ліквідатора банкрута задовольнити з наступних правових підстав та мотивів.  

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі – Закон)  провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами.

Згідно з ст. 1 Закону суб’єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до ст. 22 Закону строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.

Ліквідатор зобов’язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, при невиконанні ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі про банкрутство.

Наслідків перевищення строків ліквідаційної процедури Закон не містить, про що зазначено у  п. 86 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року “Про судову практику у справах про банкрутство”.

Аналогічна правова позиція зазначена у постанові Вищого господарського суду України від 10.08.2010 у справі №01-10-01/369.

Приймаючи до уваги, що у встановлені законом строки завершити процедуру ліквідації банкрута не вдалось, зважаючи на необхідність завершення вчинених ліквідатором заходів, спрямованих на реалізацію активів банкрута, на рішення комітету кредиторів банкрута  від 11.12.2015, вбачається за необхідне продовжити  строк  ліквідаційної  процедури   банкрута  на  шість місяців.

На  підставі  зазначеного, керуючись ст. ст. 22, 24  Закону  України  “Про відновлення  платоспроможності  боржника  або  визнання  його  банкрутом”, ст. 86 ГПК України, -

УХВАЛИВ:

         Клопотання ліквідатора банкрута задовольнити.

Продовжити строк ліквідаційної процедури закритого акціонерного товариства “Черкаський агротепличний комбінат” та повноважень ліквідатора банкрута, арбітражного керуючого Звєздічева Максима Олександровича, на  шість  місяців. 

Зобов’язати ліквідатора вжити заходів щодо завершення ліквідаційної процедури у встановлені терміни та за результатами виконаної роботи надати суду та кредиторам звіт.

Повне рішення складено 21 січня 2016 року.

Суддя                                                                               І.І. Гура