flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала по справі № 04/10/5026/2089/2011 від 18 січня 2016 року (2) (визнання учасником провадження у справі про банкрутство)

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА

          "18" січня 2016 р.                                   Справа № 04/10/5026/2089/2011

Господарський суд Черкаської області в складі судді Гури І.І., при секретарі судового засідання Мирошниченко Б.В., за участю: ліквідатора банкрута – Звєздічева М.О.,  представника за довіреністю: Янчука В.Ю. (від Черкаського районного центру зайнятості), розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду Черкаської області у м. Черкаси клопотання ліквідатора банкрута про визнання кооперативу “Юрспецслужба” учасником провадження у справі про банкрутство боржника.   у справі за заявою ТОВ “Рійк Цваан Україна”, ТОВ “АгріСол”, ПП “Укртехпром-2001” до закритого акціонерного товариства “Черкаський агротепличний комбінат” про визнання банкрутом , -

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Черкаської області від 08.11.2012  боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру.

      Ухвалою суду від 05.12.2013 ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Звєздічева  Максима Олександровича.

          23.12.2015 від ліквідатора банкрута надійшло клопотання про визнання кооперативу “Юрспецслужба” учасником провадження у справі про банкрутство боржника. 

         Клопотання мотивоване наступним: на виконання вимог ст. ст. 22, 44, 49  Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом ”           ліквідатором було проведено конкурс із визначення організатора аукціону, про що в газеті "Акцент" № 48 (1088) від 25.11.2015 було опубліковане відповідне оголошення. За результатами конкурсу, рішенням від 04.12.2015 , організатором на проведення торгів (аукціону) з продажу майна боржника визначено кооператив "Юрспецслужба" . 11.12.2015 на зборах комітету кредиторів одноголосним рішенням було погоджено дану кандидатуру. Між банкрутом та КООП "Юрспецслужба" укладено договір №4/5 від 11.12.2015.

         Клопотання призначено до розгляду у судове засідання.

         Окремі учасники комітету кредиторів  та кооператив "Юрспецслужба"представників у судове засідання не направили з невідомих суду причин.

         У судовому засіданні:

- ліквідатор банкрута підтримав подане клопотання з підстав та мотивів викладених у ньому, та просив його задовольнити;

- представник Черкаського районного центру зайнятості не заперечив щодо задоволення клопотання ліквідатора банкрута.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши доводи та пояснення учасників процесу,  суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню з таких підстав та мотивів.

         Згідно з ст. 49 Закону продаж майна боржника в провадженні у справі про банкрутство здійснюється в порядку, встановленому цим Законом, шляхом проведення торгів у формі аукціону, за винятком майна, продаж якого відповідно до законодавства України здійснюється шляхом проведення закритих торгів.

         Продажу підлягають всі види майна боржника, призначеного для здійснення господарської діяльності, за винятком прав і обов'язків, які не можуть бути передані іншим особам.

         Порядок організації проведення аукціонів у проваджені у справах про банкрутство та вимоги до їх організаторів стосовно майна державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п'ятдесят відсотків, установлюються органом, уповноваженим управляти державним майном.

         Суб'єктами аукціону є його замовник, організатор та учасники.

         Замовником є ліквідатор, призначений господарським судом у порядку, встановленому цим Законом.

         Організатором аукціону є визначена замовником фізична або юридична особа, що має ліцензію на проведення торгів і з якою замовник аукціону уклав договір на проведення аукціону.

         Організатор аукціону визначається замовником за конкурсом, що проводиться у визначеному замовником порядку, основними критеріями якого вважаються наявність ліцензії, достатній, але не менш як три роки, досвід проведення аукціонів, запропонована найменша сума винагороди.

         Організатором аукціону не може бути заінтересована особа стосовно боржника, кредиторів та замовника аукціону.

Згідно з визначенням, наведеним у ст. 1 Закону, учасники у справі про банкрутство - сторони, забезпечені кредитори, арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор), власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника, державний орган з питань банкрутства, Фонд державного майна України, представник органу місцевого самоврядування, представник працівників боржника, уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) суб'єкта підприємницької діяльності - боржника, а також у випадках, передбачених цим Законом, інші особи, які беруть участь у провадженні у справі про банкрутство.

Вищим господарським судом України роз'яснено, що організатор аукціону згідно з частиною шостою статті 49 Закону визначається замовником аукціону за конкурсом. Чинним законодавством не передбачено ліцензування діяльності з проведення торгів, тому організатором аукціону може бути особа, яка відповідно до установчих документів має право на здійснення такої діяльності. Господарський суд має перевіряти порядок визначення організатора аукціону. Організатор аукціону діє на підставі ухвали господарського суду про визнання його учасником провадження у справі про банкрутство. З моменту визнання організатора аукціону учасником провадження у справі про банкрутство він має право на оскарження тільки тих судових рішень, які стосуються організації та проведення аукціону за його участю (абзац четвертий п. 33 інформаційного листа №01-06/606/2013 від 28.03.2013).

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 1, 2, 49 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 86 ГПК України суд –

УХВАЛИВ:

Клопотання ліквідатора банкрута задовольнити.

Визнати кооператив "Юрспецслужба"  (18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 299, кв. 3, ідентифікаційний код 30070344) учасником провадження у справі №04/10/5026/2089/2011 про банкрутство закритого акціонерного товариства “Черкаський агротепличний комбінат”.

         Повне рішення складено 21 січня 2016 року.

Суддя                                                                                        Гура І.І.